Παρασκευή 14 Αυγούστου 2015

ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΣΤΑΥΡΟΔΡΟΜΙΟΥ-ΕΔΕΣΣΑΙΚΟΣ 0-5

Φιλική νίκη για τον Εδεσσαικό που στο πρώτο τεστ για φέτος άφησε θετικές εντυπώσεις.
Το 0-1 έγινε στο 10 λεπτό έπειτα από πολύ ωραίο σουτ έξω από την περιοχή από τον Μεταξά.
Το 0-2 έγινε δέκα λεπτά αργότερα έπειτα από ατομική προσπάθεια από τα αριστερά του Χωραφά.
Το 0-3 γράφτηκε στο 35 λεπτό ύστερα από πέναλτυ πού κέρδισε ο Παλημάνης.Σκόρερ ο Λαφαζανίδης.Στο 42 κέρδισε πέναλτυ το Σταυροδρόμι αλλά ο Σαρακινλής που είχε αντικαταστήσει τον Κατρατσέα έπεσε θεαματικά και το απόκρουσε.Στο 45 λεπτό και πάλι ο Λαφαζανίδης σήμειωσε το τέταρτο γκολ για την ομάδα μας με έναν κεραυνό έξω από την περιοχή όπου η μπάλα κατευθυνθηκε στο παραθυράκι της εστίας του τερματοφύλακα.Στο δεύτερο ημίχρονο πέρασαν στο παιχνίδι οι Δημητριάδης,Γκότσης,Φουδούλης,Γκιόζα,Σαββαίδης,Πασχαλίδης.Στο 65 λεπτό και μετά από πολύ ωραία συνεργασία μεταξύ των Σαββαίδη και Δημητριάδη ο πρώτος έγραψε το 0-5 όπού ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.Όλη η αποστολή αναχώρησε με το λεωφορείο για την πόλη των καταρρακτών όπου ο Βαγγέλης Ντίσιος έδωσε διήμερο ρεπό φυσικά και λόγω του 15Αύγουστου.Έπομενη πρόπονηση έχει προγραμματιστεί για την Δευτέρα όπου θα ξεκινήσει στις 18:30 δηλαδή μισή ώρα νωρίτερα.