Σάββατο 31 Οκτωβρίου 2015

Αποτέλεσμα εικόνας για edessaikos
8 ΧΡΟΝΙΑ ΠΡΙΝ

Με αφορμή τον αυριανό αγώνα μέσα στα Γιαννιτσά,η μνήμη μας πάει στο μακρινό 2007 όπου είναι και η τελευταία επίσημη αναμέτρηση των δύο ομάδων.Τότε σε ένα επεισοδιακό αγώνα και σε ένα κατάμεστο γήπεδο,Αναγέννηση και Εδεσσαϊκός είχαν έρθει ισόπαλοι με 1-1 για το πρωτάθλημα της Δ' Εθνικής.Για τον Εδεσσαικό το σκορ είχε ανοίξει ο Γκίλης με ένα εντυπωσιακό γκολ σχεδόν από το κέντρο ενώ αυτό που είχε ξεχωρίσει ήταν τα τρία χαμένα πέναλτυ.Ο Πασχαλίδης ο οποίος είναι ο μόνος που έχει απομείνει από εκείνη την ομάδα εαν και τραυματίας είχε αποκρούσει και τα δύο ένα από τον Χαραλαμπίδη νυν προπονητή του Εθνικού Γιαννιτσών στο 15 λεπτό και ένα από τον Παρλάκογλου στο 90 λεπτό.Για την ομάδα μας είχε αστοχήσει ο Χαρμάνας στέλνοντας την μπάλα στα χέρια του Διαμαντίδη.Μοναδικές ευκαιρίες είχαν χαθεί από την ομάδα μας με τους Φ.Ιωαννίδη,Γκίλη,Χαρμάνα και Χατζηλία να μην καταφέρνουν τα κάνουν το 1-2.
Προπονητές της ομάδας μας εκείνη την χρονιά ήταν οι κ.Μαλουμίδης και Τζούρτζος.
Δυναμικό παρών είχαν δώσει και οι WATERBOYS με δύο λεοφωρεία από όπου είναι και η παρακάτω φωτογραφία.