Δευτέρα 4 Απριλίου 2016

Αποτέλεσμα εικόνας για εδεσσαικος
ΕΠΙΛΟΓΟΣ ΜΕ ΗΤΤΑ

Με ήττα τελείωσε τις αγωνιστικές υποχρεώσεις η ομάδα μας για φέτος καθώς έχασε εχθές από τον Αλμωπό με σκόρ 1-2.'Οταν βέβαια δεν παίζουν στο βασικό σχήμα της ενδεκάδας δύο από τους ποδοσφαιριστές όπως ο Petrov και ο Λαφαζανίδης,αυτό απο μόνο του αρκεί εαν ψάχνουμε για δικαιολογίες.Παρόλα αυτά ο Εδεσσαϊκός δεν υστέρησε από την αντίπαλη ομάδα,οι αθλητές μας πάλεψαν με το αποτέλεσμα, που κατά την γνώμη μας, να ήταν δίκαιο να είναι η ισοπαλία.Οι δυό ομάδες πάντως είχαν από ένα ημίχρονο με το πρώτο να ανήκει στην Αριδαία και το δεύτερο σε εμάς.Τα γρήγορα γκολ που πέτυχαν οι δύο ομάδες με την έναρξη των ημιχρόνων επηρέασαν υπέρ τους την απόδοση με τον Αλμωπό να είναι καλύτερος στο πρώτο όταν και προηγήθηκε στο 10 λεπτό με διαγώνιο σουτ του Παπαδόπουλου και τον Εδεσσαϊκό σαφώς καλύτερο στο δεύτερο μετά και την ισοφάριση του Παντελή Χωραφά στο 48 λεπτό.Από κει και πέρα οι ποδοσφαιριστές της ομάδας μας τα έδωσαν όλα,προσπάθησαν με όσες δυνάμεις τους είχαν απομείνει για την ανατροπή αλλά δεν τα κατάφεραν.Μάλιστα δέκα λεπτά πριν το τέλος και αφού ο προπονητής του Αλμωπού είχε αλλάξει θέση τον γρήγορο Καπουσούζη περνόντας τον από τα άκρα στην κορυφή θέλοντας να παίξει με αντεπιθέσεις ο νεαρός επιθετικός μετά και από μια αδράνεια στο κέντρο της άμυνας διαμόρφωσε με κεφαλιά το τελικό 1-2.Στα τελευταία λεπτά δεν άλλαξε κάτι παρά την υπερπροσπάθεια και κάπως έτσι γράφτηκε ο φετινός επίλογος,με τον Εδεσσαικό να γνωρίζει την δεύτερη ήττα στο φετινό πρωτάθλημα.Η ομάδα μας πάντως έκανε την καλύτερη πορεία της τελευταίας πενταετίας,κάτι που το δείχνουν εξάλλου και τα νούμερα και ανεξαρτήτως που δεν επιτεύχθηκε ο στόχος αξίζουν όλοι όσοι ασχολήθηκαν και πρόσφεραν στο σύλλογο από οποιοδήποτε πόστο πολλά συγχαρητήρια.'Ολα τα υπόλοιπα θα έχουμε τον χρόνο μπροστά μας να τα αναλύσουμε.