Τετάρτη 11 Μαΐου 2016

Αποτέλεσμα εικόνας για εδεσσαικος
ΕΔΕΣΣΑΙΚΟΣ Κ17-ΘΗΡΙΟΠΕΤΡΑ (LIVE)

Σε ένα παιχνίδι γοήτρου για την κατάληψη της 3ης θέσης αγωνίζονται αυτή την ώρα η Κ17 του Εδεσσαικού με την αντίστοιχη της Θηριόπετρας.Για την ομάδα μας ο Ρούλης Παυλίδης ξεκίνησε τους Νικόπουλο κάτω από τα δοκάρια,Στανίση και Τσιτσάγκα στα στόπερ,δεξί μπακ τον Μπαμπατζάνη και αριστερά τον Λυπουρλή,Στα χαφ αγωνίζονται οι Ροδοβίτης,Μάρκου και Τσελεπής,από την αριστερή πλευρά της επίθεσης ο Λατίφυ,από την δεξιά ο Παρίσκος και στην κορυφή ο Καράχατζης.
Ξεκίνησε το παιχνίδι.Αναγνωριστικό παιχνίδι στα πρώτα λεπτά.
Έχουμε φτάσει στο 15 λεπτό ο Εδεσσαικός παίζει με την μπάλα κάτω και προσπαθεί σαφώς πιο ορθολογικά να δημιουργήσει ευκαιρίες.
Γκοοοοοοοοοοοοολ 1-0 στο 20 λεπτό με πολύ όμορφο πλασέ από τον Καράχατζη ο οποίος πνίγεται στις αγκαλιές των συμπαικτών του.
Μεγάλη φάση από τον Λατίφυ στο 30 λεπτό ο οποίος έχει οριζόντιο δοκάρι σε σουτ που επιχείρησε καθώς προσπάθησε να κρεμάσει τον αντίπαλο τερματοφύλακα.Κρίμα θα μιλούσαμε για ένα σπάνιο τέρμα.
Να θυμίσουμε ότι η διάρκεια των αγώνων είναι 35 λέπτη.
Φτάνουμε στην λήξη του πρώτου ημιχρόνου.
Ημίχρονο 1-0 κερδίζουμε
Ξεκίνησε το δεύτερο
Πέρασε στο παιχνίδι και ο Αλέξανδρος Βλαδοβίτης.
Νέα μεγάλη ευκαιρία για τον Εδεσσαικό.Σουτ του νεοεισερχόντα Βλαδοβίτη η μπάλα τραντάζει το δοκάρι.
Τρίτο δοκάρι...Αυτά δεν γίνονται πουθενά.Φοβερό σουτ από τον Τσιτσάγκα.
Βομβαρδίζει ο Εδεσσαικός.
Απίστευτη απόκρουση από τον αντίπαλο τερματοφύλακα που πετάγεται στο παραθυράκι της εστίας του και βγάζει την μπάλα σε νέο σουτ του Τσελεπή.Μπράβο και στους δύο
Στο 50 λεπτό το 1-0 παραμένει για  την ομάδα που μετρά ήδη 3 δοκάρια.
Ο νόμος του ποδοσφαίρου επαληθευέται για μια ακόμα φορά.
Γκόλ για την Θηριόπετρα 1-1 στο 62 λεπτό που ισοφαρίζει το παιχνίδι.
Όλα δείχνουν πως όπως στον ημιτελικό έτσι και τώρα θα οδηγηθούμε στην ρώσικη ρουλέτα των πέναλτυ.
Λήξη αγώνα 1-1
Ο Εδεσσαικός πληρώνει την ατυχία του,σε ένα παιχνίδι που έμοιαζε να είναι δικό του.
Ξεκίνησε η διαδικασία των πέναλτυ
Μετά από 9 διαδοχικά πέναλτυ και για τις δύο ομάδες το έχει η μοίρα μας να χάνουμε.
Ο Εδεσσαικός έχασε με 7-6 στην διαδικασία των πέναλτυ και συνολικό σκορ 8-7.
Δεν πειράζει,έτσι είναι το ποδόσφαιρο.Για αυτό ονομάζεται και βασιλιάς των σπορ.
Σε αυτές τις περιπτώσεις μπορεί να υπάρχει πίκρα και στεναχώρια στους ποδοσφαιριστές αλλά μέσα από τους αγώνες θα βελτιώνονται,θα αποκτούν εμπειρίες και θα γίνονται καλύτεροι.Εξάλλου αυτό που μετράει σε αυτές τις ηλικίες είναι η προσπάθεια.
Αυτή την ωρά γίνονται οι απονομές σε όλους τους αθλητές που αγωνίστηκαν.