ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΕΔΕΣΣΑΣ "ΦΟΡΗΣ ΓΕΝΤΖΗΣ"
ΩΡΑ 15:00

Καλημέρα φίλες και φίλοι του Εδεσσαικού

Μαζί και σήμερα για να παρακολουθήσουμε από κοντά την αγαπημένη μας ομάδα.

Ο Εδεσσαικός αντιμετωπίζει στις 15:00 στο "Φόρης Γεντζής" την Δόξα Μελισσίου στα πλαίσια της 11ης αγωνιστικής.

Η ομάδα μας έχει απολογισμό μέχρι τώρα στο πρωτάθλημα 8 νίκες και 2 ήττες.

Με νίκη σήμερα φτάνουμε τους 27 βαθμούς και ξαναπιάνουμε κορυφή.

Η Δόξα βρίσκεται στην 8η θέση με 12 βαθμούς.(3-3-4)

Στην Έδεσσα ο απολογισμός είναι 4 νίκες σε ισάριθμα παιχνίδια για την ομάδα μας με απολογισμό τερμάτων (10-0).

Η Δόξα εκτός μετράει μια νίκη και 4 ήττες.

Τελευταία αναμέτρηση των δύο ομάδων για το πρωτάθλημα ήταν την περίοδο 2011-2012 οταν ο Εδεσσαικος είχε επικρατήσει στις 7 Δεκεμβρίου δύσκολα με 1-0

Ενα ακόμα στατιστικό στοιχείο είναι πως ο Εδεσσαικος μαζί με τον Φίλιππο Σταυροδρομιου είναι οι ομάδες με τα λιγότερα εντός έδρας παιχνίδια.

Πάρα το κρύο αρκετός κόσμος αναμένεται να παρακολουθήσει την σημερινή αναμέτρηση καθώς οι εντυπωσιακές εμφανίσεις και τα συνεχή θετικά αποτελέσματα έχουν ξεσηκώσει το κόσμο της Έδεσσας.

Σύμφωνα πάντως με την μετεωρολογική υπηρεσία η θερμοκρασία κατά την διάρκεια του αγώνα θα φτάσει τους 7 βαθμούς.

Τον αγώνα θα σφυρίξει ο κ.Ταγκαλίδης με βοηθούς τους κ.Αρεστή και Κορνισορλή.Παρατηρητής θα είναι ο κ.Τσαλγίνης.

Το ραντεβού των ποδοσφαιριστών είναι προγραμματισμένο για τις 13:15

Ως τότε μείνετε συντονισμένοι...

Συγκεντρώθηκε η αποστολή πριν από λίγα λεπτά με τον Γιώργο Νασιόπουλο να τους μιλάει στα αποδυτήρια για τις τελευταίες οδηγίες.

Σε λίγα λεπτά θα έχουμε ενδεκάδα.

Ο Εδεσσαικός θα ξεκινήσει με τους:

Βόλτση,Παπουλίδη,Κιόρτση,Κούμπους,Παπαηλία,Παπαγεωργίου,Καράμπελα,Λαφαζανίδη,Μεταξά,Μπάρμπα και Ταούσιανη.

Το παιχνιδι ξεκινησε

Πολυ καλος ο Εδεσσαικος στα πρωτα λεπτα που παιζει στο μισο γηπεδο την Δοξα.

10 λεπτο της αναμετρησης το 0-0 παραμενει με την ομαδα μας να εχει τον απολυτο ελεγχο

15 λεπτο καλο σουτ του Λαφα αποκρουει ο τερματοφυλακας

16 πιεζει ο Εδεσσαικος.Σουτ του Μπαρμπα νεα αποκρουση σε κορνερ

23 λεπτο.Σουτ του Παπαγεωργιου η μπαλα λιγο αουτ

Ο Εδεσσαικος πιεζει ειναι ολος μπροστα προσπαθωντας να διασπασει την καλα οργανωμενη αμυντικη λειτουργια της Δοξας.

28 λεπτο.Τεραστια ευκαιρια για τον Εδεσσαικο.Ο Μπαρμπας με εξαιρετικη ατομικη προσπαθεια σουταρε αλλα ο αμυντικος εδιωξε πανω στην γραμμη.

30 λεπτο Οριζοντιο δοκαρι σε φοβερο σουτ του Κιορτση

Δυο μεγαλες ευκαιριες για το 1-0

32 λεπτο.Νεα μεγαλη ευκαιρια Σεντραρε ο Κιορτσης κεφαλια ο Παπουλιδης η μπαλα ομως περασε ελαχιστα αουτ

40 λεπτο καλη εκτελεση φαουλ του Ταου μπλοκαρει ο τερματοφυλακας

Εμφραγμα στο 45 λεπτο.0-1 για το Μελισσι με εναν πρωην πρασινο τον Γιαννη Σερετη.

Ημιχρονο
Εδεσσαικος-Δοξα Μελισσιου 0-1

Ενα απιστευτο πρωτο ημιχρονο.Ο Εδεσσαικος εχασε αυτα που δεν χανονται και πληρωσε πολυ φθηνα μια κακη στιγμη του Βολτση στις καθυστερησεις του πρωτου ημιχρονου.

Ξεκιναει το δευτερο.Παμε γερα...Εχουμε ενα ολοκληρο ημιχρονο να το γυρισουμε

Πρωτη αλλαγη.Μπαινει ο Ρετζια στην θεση του Μπαρμπα

Γκοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοολ
Με το καλημερα ισοφαριζουμε σε 1-1 με τον Δημητρη Λαφαζανιδη με κοντινη προβολη
Σεντραρε ο Ρετζια ο Ταου εστρωσε ωραια την μπαλα στον Λαφα και αυτος διαμορφωσε το 1-1

57 λεπτο καλο σουτ του Καραμπελα αουτ

Το 1-1 παραμενει

60 Νεα μεγαλη αποκρουση του τερματοφυλακα σε σουτ του Παπαγεωργιου

Δευτερη αλλαγη.Βγαινει ο Παπουλιδης και μπαινει ο Βλαδοβιτης

Γκοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοολ
2-1 ο Εδεσσαικος  με τον Δημητρη Λαφαζανιδη στο 66 λεπτο.

Σουταρε ο Παπαγεωργιου αποκρουσε ο τερματοφυλακας και ο Λαφα με κεφαλια σε αδεια εστια εκανε το 2-1 μεσα σε εξαλλους πανηγυρισμους.

73 λεπτο πολυ καλη εκτελεση φαουλ του Παπαγεωργιου με την μπαλα να περναει ελαχιστα αουτ

Προυντσης στην θεση του Καραμπελα στο 75 λεπτο.

82 λεπτο Σουτ του Μεταξα παλι πανω στην γραμμη διωχνουν οι αμυντικοι.

Πρεπει να το τελειωσουμε το ματς

Χανουμε τα αχαστα

Σουτ του Κιορτση νεα αποκρουση

Φοβερος συνδυασμος Μεταξα Κιορτση αλλα το βγαζει και αυτο............

Γκοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοολ
3-1 στο 90 λεπτο απο τον Βαγγελη Μεταξα μετα απο εξαιρετικη πασα του Παπαγεωργιου.