ΕΔΕΣΣΑΙΚΟΣ-ΝΑΟΥΣΑ
ΩΡΑ 15:00

Καλημέρα φίλες και φίλοι του Εδεσσαικού

Κυριακή 3 Δεκεμβρίου σήμερα και έχουμε φτάσει αισίως στην 13η αγωνιστική του φετινού μαραθωνίου.

Ο Εδεσσαικός στις 15:00 στο Φόρης Γεντζής αντιμετωπίζει την ομάδα της Νάουσας σςε ένα derby βγαλμένο από τα παλιά.

Η ομάδα μας μετά την ισοπαλία μέσα στον Μακεδονικό βρίσκεται στην 10η θέση της βαθμολογίας  με 13 βαθμούς ισόβαθμη με την ομάδα των Τρικάλων

Από την άλλη η Νάουσα βρίσκεται στην 6η με 17 βαθμούς.

Στον συντελεστή τερμάτων ο Εδεσσαικός έχει βελτιωθεί αισθητά τον τελευταίο μήνα με απολογισμό (11-15) διαθέτοντας και την καλύτερη άμυνα για τον μήνα Νοέμβριο με παθητικό μόλις 2 τέρματα.

Από την άλλη η ομάδα της Νάουσας έχει πετύχει 12 goal και έχει δεχθεί 10.

Ο κ.Σιδερίδης Βασίλειος του Συνδέσμου Καστοριάς με βοηθούς τους κυρίους Φαλτάκα Θεοδόση και Τέγο Στέφανο του Συνδέσμου Γρεβενών θα είναι η διαιτητική τριπλέτα της Κυριακάτικής αναμέτρησης κόντρα στην Νάουσα.Παρατηρητής θα είναι ο κ.Μπάρας Γεώργιος από την Θεσσαλονίκη.

'Εχει σταματήσει η βροχή από το πρωί με τον καιρό στην 'Εδεσσα να είναι καλός με λίγα σύννεφα.Η θερμοκρασία την ώρα του αγώνα σύμφωνα με την μετεωρολογική υπηρεσία θα φτάσει τους 14 βαθμούς

Ρεπό ο Αλμωπός Αριδαίας

Με υπηρεσιακό προπονητή έρχεται η ομάδα της Νάουσας.Στον πάγκο θα καθίσει ο μέχρι πρότινος βοηθός του Δημήτρη Χριστοφορίδη κ.Γιώργος Σγούρδας.

Στις 13:30 είναι το ραντεβού των ποδοσφαιριστών του Εδεσσαικού

Ο τεχνικός του Εδεσσαικού Ηλίας Σαπάνης για την σημερινή αναμέτρηση επέλεξε τους εξής 18 ποδοσφαιριστές : Bόλτσης,Παπουρτζής,Αβραμίδης,Κιόρτσης,Κούμπους,Ουζούνης,Χαραβητίδης,Γολιδόπουλος,Ιωσηφίδης,Παπαγεωργίου,Προύντσης,Τσουμάγκας,Καρακούτης,Καράμπελας,Κάρτζιος,Μπουράκης,Σκαθαρούδης και Ταουσιάνης.

Συγκεντρώθηκε η αποστολή του Εδεσσαικού,ενώ πριν από λίγα έφτασε και η ομάδα της Νάουσας

Στα αποδυτήρια και οι δύο ομάδες

'Εχουμε ενδεκάδα
Ο Ηλίας Σαπάνης θα ξεκινήσει με τους
Βόλτση,Αβραμίδη,Χαραβητίδη,Κούμπους,Κιόρτση,Τσουμάγκα,Καράμπελα,Παπαγεωργίου,Ταουσιάνη,Σκαθαρούδη και Καρακούτη

Αναπληρωματικοί είναι οι : Μπουράκης,Ιωσηφίδης,Προύντσης,Παπουρτζής,Γολιδόπουλος,Κάρτζιος και Ουζούνης

Ολα έτοιμα για να ξεκινήσει το παιχνίδι

Τελευταίες αναμνηστικές φωτογραφίες

Σέντρα

Δυνατά έχει μπει ο Εδεσσαικός που έχει επιβάλει πλήρως τον ρυθμό του από το πρώτο λεπτό

Μεγαλη ευκαιρία..Οριζόντιο δοκάρι από τον Σκαθαρούδη στο 10 λεπτό.Ο Σκάθα επιχείρησε μια βολίδα από τα πλάγια της μικρής περιοχής με την μπαλανα σταματα στο οριζόντιο

Καλή στιγμή με τον Ταουσιάνη ο οπόιος βρέθηκε σε πλεονεκτική θέση αλλά το σουτ πέρασε άουτ

Νεα μεγάλη ευκαιρία ,Ο Καρακούτης βγήκε μόνος με τον τερματοφύλακα αλλά το σουτ ηταν αδύναμο

Ξεκίνησε το δεύτερο

52ο λεπτο ο Ταουσιανης μετα απο εξαιρετική ασιστ του Παπαγεωργίου βγαινει μονος το πλασε του ομως περναει αουτ

Στον αγωνιστικο χωρο περναει ο Γολιδοπουλος στην θεση του Καραμπελα

Γκοοοοοοοοοοοοολ 2-0
Φοβερη σε δημιουργια γκολ για την ομαδα μας που διπλασιαζει τα τερματα της στο 60 λεπτο

Ηταν ο Παπαγεωργιου που εκανε μια κουρσα απο τα αριστερα για να δωσει την καταλληλη στιγμη στον Σκαθαρουδη οπου απο το υψος της μικρης περιοχης διαμορφωσε το 2-0

2η αλλαγη στο 82 λεπτο με τον Ιωσηφιδη να αντικαθιστα τον Τσουμαγκα.

Δευτερο δοκαρι για την ομαδα μας.Ο Ταου πλασαρε ιδανικα αλλα η μπαλα σταματησε στην ριζα του δοκαριου

Τριτη αλλαγη για τον Εδεσσαικο με τον Καρτζιο να περναει στην θεση του Σκαθαρουδη