Τρίτη 6 Φεβρουαρίου 2018

Αποτέλεσμα εικόνας για εδεσσαικος
ΕΔΕΣΣΑΙΚΟΣ-ΜΙΚΤΗ ΠΕΛΛΑΣ 3-1

Σε φιλική αναμέτρηση που ολοκληρώθηκε πριν από λίγες ώρες στο γήπεδο του Κλεισοχωρίου ο Εδεσσαϊκός επικράτησε της Μικτής Πέλλας,που θα ταξιδέψει σε δύο βδομάδες στην Ιταλία εκπροσωπώντας όπως κάθε χρόνο την χώρα μας,με σκορ 3-1.
Ο προπονητής του Εδεσσαικού παρέταξε ένα σχήμα με ποδοσφαιριστές που δεν ξεκίνησαν βασικοί την Κυριακή,ενώ στα αξιοσημείωτα ήταν ότι ο τεχνικός των Πρασίνων Ηλίας Σαπάνης χρησιμοποίησε και 3 ποδοσφαιριστές από την Ακαδημία.Πιο συγκεκριμένα αγωνίστηκαν οι
Παπουρτζής,Ουζούνης,Αβραμίδης,Γαργάλας,Τζατζανάς,Πούπης,Γολιδόπουλος,Ιωσηφίδης,
Προύντσης,Ντόγος και Σίσκος.Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν και οι Τσελεπής και Καράχατζης.
Στο καθαρά αγωνιστικό κομμάτι η Μικτή αιφνιδίασε τους Πράσινους και προηγήθηκε νωρίς στο σκορ με 0-1 χάρις σε τέρμα του Πανταζίδη.Η απάντηση του Εδεσσαικού ήταν σχεδόν άμεση με τον Ντόγο να ισοφαρίζει στην επαναφορά της μπάλας σε 1-1 μετά από σουτ του Προύντση στο δοκάρι.Λίγα λεπτά αργότερα ο Προύντσης με ωραία ατομική ενέργεια και σουτ από το ύψος της περιοχής διαμόρφωσε το 2-1 όπου ήταν και το σκορ ημιχρόνου.
Το 3-1 έγινε και πάλι από τον ίδιο παίκτη μετά απο κόρνερ.Ο Ουζούνης έπιασε την πρώτη κεφαλιά η μπάλα στρώθηκε στον Προύντση όπου δεν δυσκολεύτηκε με νέα κεφαλιά να στείλει την μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το 3-1 όπου ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.