Πέμπτη 24 Σεπτεμβρίου 2020

ΦΙΛΙΚΗ ΗΤΤΑ ΕΧΘΕΣ ΣΤΑ ΚΥΜΙΝΑ

Την ήττα με 1-0 γνώρισε εχθές το απόγευμα στα Κύμινα ο Εδεσσαϊκός κόντρα στον τοπικό Ολυμπιακό στο δεύτερο φιλικό της προετοιμασίας του.

Ο τεχνικός των Πρασίνων Βάιος Στεργιόπουλος είχε την ευκαιρία να βγάλει αρκετά κρίσιμα συμπεράσματα,με την έλλειψη ρυθμού να κρίνεται δικαιολογημένη.Ο Εδεσσαϊκός στο πρώτο ημίχρονο δημιούργησε φάσεις και είχε την κυκλοφορία της μπάλας βγάζοντας θετικό πρόσημο.Για τον Εδεσσαϊκό που δέχθηκε το goal στο 70ο λεπτό από απευθείας εκτέλεση φάουλ αγωνίστηκαν σε ένα 3-5-2 οι :

Hλιόπουλος,Αβραμίδης,Μωυσίδης.Τζιμογιάννης,Μαυρόπουλος.Στογιαννίδης,Πούπης,Κατικαρίδης,Παπουτσίδης,Κυζιρίδης και Καραδήμος

Ως αλλαγές αγωνίστηκαν και oι : Βαλαβάνης,Στίκος,Χατζηγεωργίου,Κουρκουλούκης,Ροδοβίτης,Δέλλιος,Χατζηπαναγιωτίδης,Παρθενόπουλος

Δεν αγωνίστηκαν οι :Τούφας,Φουδούλης,Μυλωνάς,Παπαγεωργίου και Τσιτσάγκας