Δημοτικό γήπεδο Ριζαρίου

19η Αγωνιστική

Εδεσσαϊκός-Ηρακλής Αμπελοκήπων

Καλημέρα φίλες και φίλοι του Εδεσσαϊκού από την ηλιόλουστη Έδεσσα

Στις 16:00 καθώς άλλαξε η ώρα ο Εδεσσαϊκός υποδέχεται στο Ριζάρι στα πλαίσια της 19ης αγωνιστικής τον Ηρακλή Αμπελοκήπων

Οι Πράσινοι που διανύουν περίοδο φόρμας προέρχομενοι από συνεχή θετικά αποτελέσματα θα προσπαθήσουν και σήμερα να πετύχουν μια ακόμα νίκη.

Στόχοι πλέον της ομάδας θα πρέπει να είναι το 4/4 εξαντλωντας όλα τα ελάχιστα μαθήματικα σενάρια που μπορούν να υπάρχουν, η καλύτερη επίθεση (Κοζάνη 27,Μακεδονικός 26,ΑΕΠ Κοζάνης 25,Εδεσσαϊκός 24), καθώς ο πρώτος σκόρερ (Ιγνατιδης 10,Κυζιριδης 8)

Η 19η αγωνιστική ξεκίνησε εχθές με την δύσκολη επικράτηση του Μακεδονικού με 1-0 κόντρα στον ΟΦ Αγίου Ματθαίου

Στις υπόλοιπες σημερινές αναμετρήσεις έχουμε

Μ.Αλεξανδρος Τρικάλων - ΑΕΠ Κοζάνης

Λευκιμμη - ΑΣ Γιαννιτσά

Κοζάνη - Ποσειδώνας Μηχανιωνας

Θύελλα Σαρακηνών - Αστέρας Καληράχης

Η προετοιμασία του Εδεσσαϊκού ολοκληρώθηκε εχθές με πρωινή προπόνηση στο Ριζάρι.

Ο τεχνικός των Τριαινοφωρων Αλέκος Κουρτογλου δεν μπορεί να υπολογίζει τους Ταουσιανη και Σουκια με την αποστολή να απαρτίζεται από τους :

Τεντζέρη,Ερυθρόπουλο,Καλαμπάκα,Γιαννόπουλο,Κουκουλεκη Τ. Αβραμιδη,Μωυσίδη, Κεραμυδα,Μαυροπουλο, Προύντση, Τεμερτζόγλου,Κουκουλεκη, Κατικαρίδη, Δ.,Μισκο,Σπαρτιάτη,Φουδούλη, Ντόγο, Βυρο, Κυζιρίδη και Μεληκιώτη.

Διαιτητής της συνάντησης ορίστηκε από την αρμόδια επιτροπή της ΕΠΟ ο κ. Τσανης του Συνδέσμου Κοζάνης με βοηθούς τους κ.κ. Δρουδακης και Αποστολίδη από τα Γρεβενά

Η επόμενη αγωνιστική (20η) είναι εμβόλιμη την Τετάρτη 30 Μαρτίου με τον Εδεσσαϊκό να ταξιδεύει στα Γρεβενά για να αντιμετωπίσει τον Αστέρα Καληράχης.

Συγκεντρωθηκε η αποστολή του Εδεσσαϊκού

Εχουμε ενδεκάδα

Ο Αλέκος Κουρτογλου ξεκινάει με τους Τεντζέρη, Κουκουλεκη, Καλαμπάκα, Μωυσίδη, Γιαννόπουλο, Τεμερτζόγλου, Κυζιρίδη, Σπαρτιάτη, Ντόγο και Μεληκιώτη

Βγήκε για ζέσταμα ο Εδεσσαϊκός

Ολα έτοιμα για την έναρξη

Σέντρα στο ματς

3ο πρώτη καλή στιγμή με τον Μεληκιώτη να πλασάρει στα χέρια του goalkeeper

8o λεπτό σουτ του Ντογου κόρνερ η μπάλα

18o ωραία ανάπτυξη του Εδεσσαϊκού πολύ καλό διαγώνιο σουτ του Σπαρτιάτη η μπάλα θα περασει αουτ

Γκοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοολ 1-0

Ο Εδεσσαϊκός ανοίγει το σκορ στο 26ο λεπτό με κεφαλιά του Στέφανου Ντογου μετά από σέντρα του Σπαρτιάτη

Γκοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοολ 2-0

Ο Εδεσσαϊκός διπλασιάζει τα τέρματα  στο 32ο λεπτό με κεφαλιά του Μεληκιώτη μετά από σουτ του Προύντση και αφού πρώτα κόντραρε η μπάλα στον αμυντικό

Γκοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοολ 3-0

Υποδειγματικη αντεπίθεση με τον Τεμερτζόγλου να σπάει την μπάλα στον Μεληκιώτη ο οποίος αφού περνάει και τον τερματοφυλακα διαμορφώνει το 3-0,πετυχαινοντας το δεύτερο προσωπικό του τέρμα

Ημίχρονο

Εδεσσαϊκός - Ηρακλής Αμπελοκήπων 3-0

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο

Δεν έχουμε αλλαγές

48ο η πρώτη καλή στιγμη του δεύτερου ημίχρονου ανήκει στον Ηρακλή, πολύ καλό σουτ λίγο αουτ από την εστία του Τεντζέρη

50ο λεπτό όχι του Τεντζέρη σε τετ τα τετ που κρατάει το μηδέν

Γκολ για τον Ηρακλή με σουτ έξω από την περιοχή που μειώνει σε 3-1 στο 56ο λεπτό με τον Ντολαπτση

Αλλαγή για τον Εδεσσαϊκό, θα βγει ο Σπαρτιάτης και θα περάσει ο Κατικαρίδης

Γκοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοολ 4-1

Ο Εδεσσαϊκός σημειώνει και τέταρτο goal με πλασέ του Γιώργου Κατικαρίδη στο 65ο λεπτό