Σάββατο 25 Ιουνίου 2016

Αποτέλεσμα εικόνας για εδεσσαικος
ΝΕΑ ΑΚΑΔΗΜΙΑΣ

ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΒΕΡΜΙΟΥ - ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 2ης ΗΜΕΡΑΣ

Με δύο αγώνες για την καθεμία ομάδα μας ολοκληρώθηκε η σημερινή ημέρα στο τουρνουά του Βερμίου.Οι αγώνες πραγματοποιήθηκαν το πρωί και το απόγευμα με τα πιτσιρίκια του Εδεσσαικού να έχουν συνολικό απολογισμό 3 νίκες και 3 ήττες.Κάπως έτσι ολοκληρώθηκε και φάση των ομίλων.
Αναλυτικότερα:

ΕΔΕΣΣΑΙΚΟΣ U11

Δεν τα κατάφεραν σήμερα οι μικροί του Εδεσσαικού,κάτι που ελάχιστη σημασία έχει.Το πρωί ηττήθηκαν από την Αndros Football Academy με σκορ 6-3 ενώ το απόγευμα χάσανε στις λεπτομέρεις από την Paok Diaplasis 2 με σκορ 2-1.'Ετσι τερματίσανε τρίτοι στον όμιλο και θα αγωνιστούν για τις θέσεις (9-16).
Αναλυτικά η βαθμολογία.
1.Αndros Academy School  9  (13-6)
2.Paok Diaplasis 2               4  (  5-7)
3.Eδεσσαικός                       3  (  7-6)
4.Art Soccer School             1  (  5-8)

ΕΔΕΣΣΑΙΚΟΣ U13

Μία νίκη και μία ήττα ήταν ο σημερινός απολογισμός για την U13.Mια ήττα στις λεπτομέρειες που στέρησε την είσοδο στην οκτάδα.Δεν πειράζει όμως καθώς σημασία έχει η προσπάθεια.Πιο συγκεκριμένα ο Εδεσσαικός ηττήθηκε το πρωί από Νea Genia Αsvestoxoriou με σκορ 3-2 ενώ κέρδισε το απόγευμα την Fas Naousa με σκορ 3-1.'Ετσι τερμάτισε τρίτος στον όμιλο όπου θα αγωνιστεί για τις θέσεις (9-16)
Αναλυτικά η βαθμολογία
1.Michigan Soccer Academy   9  (12-1)
2.Nea Genia Asvestoxoriou     6  (  4-6)
3.Εδεσσαικός                           3  (  5-8)
4.Fas Naousa                           0  (  2-8)

ΕΔΕΣΣΑΙΚΟΣ U15

Το καλό το φιλούσε για σήμερα η U15 καθώς πέτυχε 2 συνεχόμενες νίκες τερματίζοντας πρώτη στην φάση των ομίλων,εξασφαλίζοντας παράλληλα την συμμετοχή της στον μεγάλο αυριανό ημιτελικό κόντρα στον Αριστοτέλη Νάουσας στις 11:30 στο γήπεδο των 3-5 πηγαδίων.Το πρωί κέρδισε εύκολα με το ευρύ 9-0 την ομάδα του Ermi Evosmou και το απόγευμα επιβλήθηκε της Fas Naousa με σκορ 2-1.
1.Εδεσσαικός                                    7   (12-2)
2.Μichigan Soccer Academy 2         5  (  6-5)
3.Ermis Evosmou                              2  (5-14)
4.Fas Naousa                                    1  (  4-6)