ΩΡΑ 15:00

Καλημέρα φίλες και φίλοι του Εδεσσαικού.

Μαζί θα παρακολουθήσουμε την σημερινή αναμέτρηση της ομάδας μας κόντρα στον Εθνικό Γιαννιτσών.

Ο αγώνας θα διεξαχθεί στο γήπεδο της Ν.Τραπεζούντας και θα ξεκινήσει στις 15:00

Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο κ.Ταγκαλίδης με βοηθούς τους κ.Δέλλιο και Αλατζά.

Συγκεντρώθηκε η αποστολή του Εδεσσαικού.Σε λίγα λεπτά θα αναχωρήσει για τα Γιαννιτσά.

΄Εφτασε η ομαδα στο γηπεδο της Ν.Τραπεζουντας με τους αθλητές να κάνουν την πρώτη αναγνωριστική τους βόλτα μέσα στον αγωνιστικό χώρο.

'Εχουμε ενδεκάδα.Ο Γιώργος Νασιόπουλος επέλεξε για το βασικό σχήμα τους
Αποστόλου.Πούπης.Κούμπους.Σαββίδης.Τζούρτζος.Παπαγεωργίου.Προύντσης.Βλαδοβίτης.Μεταξάς.Μπάρμπας και Ταουσιάνης

Αναπληρωματικοί έμειναν οι
Βόλτσης.Μάντζιος.Παπαηλίας.Τσεγάνης.Ρέντζιας.Καράμπελας και Παπουλίδης

Το καθιερωμένο ζέσταμα κάνουν αυτή την στιγμή οι ποδοσφαιριστές και των δύο ομάδων.

'Ολα έοιμα για να αρχίσει ο αγώνας.

Το παιχνίδι ξεκίνησε

Καλύτερος στα πρώτα δέκα λεπτά ο Εθνικός που μπήκε πιο ορεξάτος.

20 λεπτό το 0-0 παραμένει

Σοβαρός τραυματισμός του Βασίλη Πούπη σε μια ανύποπτη στιγμή.Πιθανότατα να έχουμε αναγκαστική αλλαγή.

Σηκώθηκε από τον πάγκο για ζέσταμα ο Ρέτζια
Γίνεται η αλλαγή στο 25 λεπτό.

Φτάσαμε στο 35 λεπτό ο Εδεσσαικός πατάει καλύτερα από ότι στην αρχή με το 0-0 να παραμένει.

'Εληξε το πρώτο ημίχρονο.0-0

Κακό παιχνίδι από την ομάδα μας

Ξεκίνησε το δεύτερο

52 λεπτό.Μεγάλη ευκαιρία για τον Εδεσσαικό.Το σουτ του Μεταξά απόκρουσε εντυπωσιακά ο τερματοφυλακας.

54 λεπτό.Σουτ του Ρέτζια νέα μεγάλη απόκρουση.

Πιέζει ο Εδεσσαικός

58 λεπτό.Αλλαγή.Βγαίνει ο Μπάρμπας και την θέση του παίρνει ο Τσεγάνης

60 λεπτό.Νέ σουτ του Μεταξά και νέα εντυπωσιακή απόκρουση

74 λεπτό.Χάνουμε τα πάντα.Μόνος με την τερματοφύλακα ο Ταου πλασάρει άουτ.

75 λεπτό.Τεράστια επέμβαση του Αποστόλου σε τετ τα τετ αποσωβεί τον κίνδυνο διώχνοντας την μπάλα σε κόρνερ.

76 λεπτό.Δυστυχώς goal για τον Εθνικό.1-0
Στο κόρνερ που είχε κερδίσει ο Εθνικός υπήρξε αδράνεια στην άμυνα με αποτέλεσμα το σουτ του Γιόντη να καταλήξει στα δίχτυα.

Μια πολύ κακή εξέλιξη και κόντρα στην ροή που είχε το παιχνίδι στο δεύτερο ημίχρονο.

Αλλαγή.Όλα για όλα.Στο παιχνίδι περνάει ο Μάντζιος στην θέση του Κούμπους

Ανορθόδοξα προσπαθεί να αναπτυχθεί ο Εδεσσαικός που παίζει και με τον χρόνο.

Παίζουμε καθυστερήσεις με το 1-0 να παραμένει

Λήξη αγώνα
Τελικό σκορ
Εθνικός Γιαννιτσών-Εδεσσαικός 1-0

Αφού για μια ακόμα φορά και χωρίς κανένα λόγο σπαταλήσαμε ολόκληρο το πρώτο ημίχρονο,στο δεύτερο η ομάδα ξύπνησε δημιουργώντας αρκετές φάσεις με προυποθέσεις για goal.Δυστυχώς στην μοναδική ευκαιρία του Εθνικού ευτύχησε να προηγηθεί με 1-0,σκορ που έμεινε μέχρι το τέλος υποχρεώνοντας την ομάδα μας στην δεύτερη φετινή της ήττα.