6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΕΔΕΣΣΑΣ ''ΦΟΡΗΣ ΓΕΝΤΖΗΣ''
ΩΡΑ 15:00

Καλημέρα φίλες και φίλοι του Εδεσσαικού

Μαζί θα παρακολουθήσουμε την σημερινή αναμέτρηση της ομάδας μας απέναντι στην αντίστοιχη της Νίκης Καλής

Ο αγώνας θα διεξαχθεί στο Δημοτικό Στάδιο  Έδεσσας ''Φόρης Γεντζής'' και θα ξεκινήσει στις 15:00

Διαιτητής του αγώνα είναι ο κ.Καρυπίδης με βοηθούς την κ.Κουπαράνη και τον κ Ν.Δεμερτζή.Παρατηρητής ορίστηκε ο κ.Καρακελίδης.

Έφτιαξε ο καιρός μετά το χθεσινό μπουρίνι.Ιδανικός για μπάλα καθώς σε όλη την διάρκεια της ημέρας ο καιρός θα είναι ηλιόλουστος με θερμοκρασία που θα φτάσει την ώρα του αγώνα τους 16 βαθμούς c.

Στην 3η θέση του βαθμολογικού πίνακα βρίσκεται ο Εδεσσαικός με ένα παιχνίδι φυσικά λιγότερο καθώς τόσο η Δόξα Μανδάλου όσο και ο Μ.Αλέξανδρος Πέλλας επικράτησαν στις χθεσινές αναμετρήσεις.

Δόξα Εξαπλατάνου-Πρόμαχοι

Η Νίκη Καλής βρίσκεται στην 10η θέση του βαθμολογικού πίνακα με 3 βαθμούς έχοντας ως απολογισμό 1 νίκη και 4 ήττες και τέρματα (5-11)

Αντίθετα η ομάδα μας μετράει 4 νίκες και 1 ήττα με απολογισμό τερμάτων (12-4)

Αυτά τα 12 goal τα έχουν πετύχει (Λαφαζανίδης 2,Ταουσιάνης 2,Βλαδοβίτης 2,Προύντσης 2,Τσεγάνης 2,Παπαστεργίου 1,Μπάρμπας 1.)

Στις 13:15 είναι το ραντεβού των ποδοσφαιριστών

Αρκετοί φίλοι του Εδεσσαικού αλλά της ευρύτερης περιοχής αναμένεται να δώσουν βροντερό παρών και σήμερα στις κερκίδες του ''Φόρης Γεντζής''.

Από εχθές άλλαξε όψη και το ρολόι με τον νέο χορηγό να κάνει αισθητή την εμφάνιση του.

Τον καφέ τους απολάμβάνουν αυτή την ώρα οι περισσότεροι ποδοσφαιριστές του Εδεσσαικού.

Μείνετε συντονισμένοι...

Συγκεντρώθηκε η αποστολή του Εδεσσαικού με τον Γιώργο Νασιόπουλο να ανακοινώνει πριν από λίγο το βασικό σχήμα.

Ξεκινάνε οι
Αποστόλου,Κούμπους,Τζούρτζος,Πούπης,Ουζούνης,Παπαγεωργίου,Τσεγάνης,Προύντσης,
Βλαδοβίτης,Ταουσιάνης,Ρέτζια

Αναπληρωματικοί είναι
Μεταξάς.Μπάρμπας.Μάντζιος.Βόλτσης.Παπαηλίας.Παπουλίδης.Καράμπελας.

Το καθιερωμένο ζέσταμα κάνουν αυτή την στίγμη οι δύο ομάδες.

'Ολα έτοιμα για την έναρξη του παιχνιδιού

Ο αγώνας ξεκίνησε

Φτάσαμε στο 10 λεπτό χωρίς φάσεις κυλάει το παιχνίδι με τον Εδεσσαικό να προσπαθεί να επιβάλει τον ρυθμό του

Κίτρινη κάρτα στον Παπαγεωργίου για διαμαρτυρία

20 λεπτό με το 0-0 να παραμένει.

24 λεπτό κεφαλιά του Τσεγάνη μπλοκάρει ο Ακριτίδης.

25 λεπτό ωραία μπαλιά δεν προλαβαίνει την μπάλα για λίγο ο Ταού

28 λεπτό.Μεγάλη φάση για τον Εδεσσαικό.Σουτ του Πούπη μέσα από την περιοχή αποκρούει ο Ακριτίδης και η μπάλα χτυπάει στο δοκάρι για να καταλήξει κόρνερ.

29 λεπτό.Σουτ του Προύντση λίγο αουτ

Καλό δεκάλεπτο για την ομάδα μας που έχει ανεβάσει ρυθμό.

1-0 για τον Εδεσσαικό με τον Βαγγέλη Μεταξά
Με ιδανικό πλάσε κρεμάει τον Νώντα και διαμορφώνει το 1-0 στο 62 λεπτό.

Σαφώς πιο απελευθερωμένοι οι ποδοσφαιριστές της ομάδας

Αλλαγή.Μπαίνει ο Παπουλίδης στην θέση του Τσεγάνη

67 λεπτό σουτ του Ταού αουτ

70 λεπτό Τεράστια ευκαιρία για τον Εδεσσαικό.Ο Ταουσιάνης διάνυσε μια απόσταση σχεδόν 60 μέτρων πλάσαρε στον Κούμπους αλλά το σουτ που επιχείρησε το απόκρουσε εντυπωσιακά ο Ακριτίδης

76 λεπτό κεφαλιά του Προύντση αουτ

Το 1-0 παραμένει και όσο δεν τελειώνουμε το ματς η Νίκη Καλής ελπίζει

Κλείνουν οι αλλαγές για τον Εδεσσαικό.
Μπαίνει ο Στάθης Καράμπελας που πραγματοποιεί το ντεμπούτο του στην θέση του Ρέτζια

88 λεπτό.Δεν χάνονται αυτά ρε παιδιά.Δοκάρι σε πλασέ του Παπαγεωργίου με την μπάλα στην επαναφορά να καταλήγει στα χέρια του Ακριτίδη.