ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΡΥΑΣ ΒΡΥΣΗΣ-ΕΔΕΣΣΑΙΚΟΣ
ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΚΡΥΑΣ ΒΡΥΣΗΣ
ΩΡΑ 15:00

Καλημέρα φίλες και φίλοι του Εδεσσαικού.

Εκτός έδρας με τον Απόλλων Κρύας Βρύσης αγωνίζεται σήμερα το μεσημέρι στις 15:00 η αγαπημένη μας ομάδα.

Ο αγώνας διεξάγεται στα πλαίσια της 12ης αγωνιστικής.Μια αγωνιστική που ήταν προγραμματισμένη για τις 7 Ιανουαρίου αλλά λόγω των έντονων καιρικών φαινομένων αναβλήθηκε δύο φορές.

Τελευταία φορά που αγωνίστηκαν οι ομάδες ηταν στις 18 Δεκεμβρίου,33 ημέρες πριν δηλαδή,με τον Εδεσσαικο να κερδίζει την Δόξα Μελισσιου 3-1 και τον Απόλλων να φέρνει ισοπαλία στον Φίλιππο Σταυροδρομιου 1-1.

Μέσα στον Δεκέμβριο βέβαια υπήρχαν και οι αναμετρήσεις των δύο ομάδων για τον θεσμό του κυπέλλου με τον Εδεσσαικο να επικρατεί και στα δύο παιχνίδια με συνολικό σκορ 5-0.

Ο Εδεσσαικος βρίσκεται στην 1η θέση της βαθμολογίας με 27 βαθμούς έχοντας απολογισμό 9 νίκες και 2 ήττες ενώ ο Απόλλων στην 4η με 20 βαθμούς με 6 νίκες 2 ισοπαλίες και 3 ήττες.

Οι δύο ομάδες διαθέτουν τις καλύτερες επιθέσεις του πρωταθλήματος έχοντας πετύχει 27 τέρματα ενώ στην άμυνα η ομάδα μας έχει δεχθεί 6 γκολ σε σχέση με τους αντιπάλους μας που έχουν δεχθεί 10.

Πλούσια και η προϊστορία των δύο ομάδων.Τελευταία νίκη του Εδεσσαικου για το πρωτάθλημα ήταν την περίοδο 2012-2013 με το επιβλητικό 0-6,ενώ για τον Απόλλων την χρονιά 2014-2015 όταν και μας είχαν κερδίσει με 3-1.

Έντονος ξεσηκωμός υπάρχει στις τάξεις των φίλων του Εδεσσαικου που αναμένεται και σήμερα να στηρίξουν από κοντά την αγαπημένη τους ομάδα.

Ο καιρός αναμένεται κατά την διάρκεια του αγώνα αναμένεται ηλιόλουστος με την θερμοκρασία να φτάνει τους 7 βαθμούς.

Διαιτητής της αναμέτρησης ορίστηκε από την ΕΠΣ ο κ.Κατεριαδης με βοηθούς τους κ.
Ταγκαλιδη και Αλατζα.Παρατηρητής θα είναι ο κ.Ιτσκος.

Στα αγωνιστικά θέματα ο Γιώργος Νασιοπουλος δεν θα έχει στην διάθεση του,τους δύο τιμωρημένους ποδοσφαιριστές Δημήτρη Λαφαζανιδη και Κώστα Παπαγεωργίου,μετά τις αστείες κόκκινες κάρτες που δέχθηκαν από τον κ.Καρατζά στον ημιτελικό του κυπέλλου.

Το ραντεβού των ποδοσφαιριστών είναι στις 12:30 με το edessaikos.gr να βρίσκεται από νωρίς στο γήπεδο μεταφέροντας όλα τα τελευταία νέα,πριν από την αναμέτρηση.

Ως τότε μείνετε συντονισμένοι...

Συγκεντρώθηκε η αποστολή της ομάδας.

Αναχώρησε ο Εδεσσαικος για την Κρύα Βρύση.

Εφτασε πριν απο λιγο η ομαδα.

Εχουμε ενδεκαδα.Ο Γιωργος Νασιοπουλος επελεξε για το βασικο σχημα τους
Βολτση.Ουζουνη.Παπαηλια.Παπουλιδη.Κουμπους.Πουπη.Καραμπελα.Βλαδοβιτη.Ρετζια.Μεταξα και Ταουσιανη.
Αναπληρωματικοι ειναι οι Παπαγεωργιου.Μπαρμπας.Παπαστεργιου.Κιορτσης.Καρτζος.Χοτζιας και Προυντσης.

Το καθιερωμενο ζεσταμα κανουν αυτη την στιγμη οι δυο ομαδες.

Για τον Απολλων ξεκινανε οι
Σκαπερδας.Παπαδοπουλος.Κουτρουμπαλος.Κιτσας.Τσιρακιδης.Αντωνιαδης.Βασιλειου.Πετριδης.Βουλγαρης.Καραγιαννης.Μωυσιδης
Αναπκηρωματικοι
Σερβετας.Βαμβακιδης.Γαβριηλιδης.Θεοδωριδης.Ευθυμιου.Βεζυριανοπουλος και Γκογκος.

Ολα ετοιμα για την εναρξη του αγωνα.

Το παιχνιδι ξεκινησε

7 λεπτο.Καλη εκτελεση φαουλ του Ταου μπλοκαρει ο Σκαπερδας.

10 λεπτο Βγαινει ο Ταου απο τα αριστερα μονος με τον τερμα το πλασε του ομως αποκρουεται απο τον Σκαπερδα.

Μοναδικη τεραστια ευκαιρια για την ομαδα μας στο 17 λεπτο.Ο Ταου μονος με τον τερμα το πλασε του ομως γλειφει το δοκαρι.

33 λεπτο.Νεα μεγαλη φαση για τον Εδεσσαικο.Μονος ο Βλαδοβιτης απο τα δεξια το σουτ ομως αουτ.

42 λεπτο.Πεταμε τις ευκαιριες στα σκουπιδια.Μοιραιος ο Ταου που χανει νεο τετ τα τετ.

Ημιχρονο 0-0

Ξεκιναει το δευτερο.Καρτζιος στην θεση του Βλαδοβιτη.

62 λεπτο.Παντα ειμαστε στο 0-0

Στο παιχνιδι μπαινει ο Κιορτσης στην θεση του Καραμπελα..

75 λεπτο το 0-0 παραμενει.

90 λεπτο μπηκαμε στις καθυστερησεις.

Τελος

Ληξη παιχνιδιου

Απολλων Κρυας Βρυσης-Εδεσσαικος 0-0

Ο Εδεσσαικος δεν καταφερε να φυγει νικητης απο την εδρα της Κρυας Βρυσης καθως σημερα δεν τον ηθελε η μπαλα ειδικα στο πρωτο ημιχρονο οταν και σπαταλησε τουλαχιστον 5 ευκαιριες ενω στο δευτερο ημιχρονο δεν παιχτηκε σπουδαιο ποδοσφαιρο.

Ηταν η πρωτη φετινή ισοπαλια για την ομαδα μας που εφτασε τους 28 βαθμους.