Τετάρτη 17 Μαΐου 2017

Αποτέλεσμα εικόνας για edessaikos
ΤΕΛΙΚΟΣ ΠΑΙΔΩΝ
ΕΔΕΣΣΑΙΚΟΣ-Α.Α.ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ 2-3

Σε έναν τελικό πραγματική Γιορτή για το ποδόσφαιρο της Πέλλας η Α.Α.Γιαννιτσών επικράτησε της ομάδας μας με 3-2 και ανακηρύχθηκε πρωταθλήτρια για την περίοδο 2016-2017.Ο Εδεσσαικος έδειξε με την εμφάνιση του ότι έχει αλλάξει επίπεδο και πως με εμφανίσεις όπως του δεύτερου ημιχρόνου δεν έχει να φοβάται τίποτα.Επηρεασμένοι ίσως από το άγχος του τελικού και με την απουσία του πρώτου σκόρερ Πετκου ο Εδεσσαικος μπήκε νωθρος και μουδιασμένος με αποτέλεσμα η Αθλητική να προηγείται στο ημίχρονο με σκορ 0-3 πετυχαίνοντας τον απόλυτο αιφνιδιασμό.Στο δεύτερο ημίχρονο η είσοδος του Πετκου και η γρήγορη μείωση του σκορ έδωσε νέο ενδιαφέρον στο παιχνίδι.Η Αθλητική έχασε πεναλτυ ενώ η ομάδα μας δέκα λεπτά πριν την λήξη με εύστοχη εκτέλεση πεναλτυ μείωσε σε 2-3.Παρά την υπερπροσπάθεια των ποδοσφαιριστών στα τελευταία λεπτά η ισοφαριση δεν ήρθε για το συγκρότημα του Κώστα Παριση.Όπως και να έχει πάντως όλοι οι συμμετέχοντες αξίζουν πολλά συγχαρητήρια που πάρα το βαρύ τερέν απέδωσαν πολύ όμορφο ποδόσφαιρο.Πολυτιμότερος ποδοσφαιριστής ανακηρύχθηκε ο Νάσος Τσιακαλος της Αθλητικής. Στον μικρό τελικό ο Απόλλων Κρύας Βρύσης επικράτησε με 1-0 της Αναγέννησης Γιαννιτσών κατακτώντας την 3η θέση.