Αποτέλεσμα εικόνας για Edessaikos
ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ Κ17 (LIVE)
ΕΔΕΣΣΑΙΚΟΣ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΡΥΑΣ ΒΡΥΣΗΣ

Καλησπέρα φίλες και φίλοι του Εδεσσαικού από το Δημοτικό Στάδιο Γαλατάδων

Εδώ και λίγα λεπτά έχει ξεκινήσει η αναμέτρηση μεταξύ του Εδεσσαικού και του Απόλλωνα.

Ο προπονητής της ομάδας μας Κώστας Παρίσης ξεκινήσε με τους Ιορδανίδη κάτω από τα δοκάρια Γαργάλα και Σοφιανό στα στόπερ,Ταχίρη και Λυπουρλή στα άκρα της άμυνας.Στα χαφ έχει τους Καγιαλόγλου,Παρίσκο και Σοφιανό,ενω μπροστά παίζουν οι Χυσελάρι,Κοπαίλας και Πέτκος.

Παιχνίδι κέντρου στα πρώτα λέπτα χωρία κάποια ιδιαίτερη φάση.

Υπάρχει υπερβολική ζέστη,που σίγουρα έχει επηρεάσει τις προσπάθειες των 22 ποδοσφαιριστών.

Έχουμε φτάσει στο 20 λεπτό με το 0-0 να παραμένει.

Γκοοοοοοοοοοοολ 1-0
Ο συνήθης ύποπτος Πέτκος ανοίγει το σκορ για την ομάδα μας στο 25 λεπτό με σουτ έξω από την περιοχή

Ημίχρονο
Εδεσσαικός-Απόλλων 1-0

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο

Γκοοοοοοοοοοοολ 2-0
Στο 10 λεπτό της επανάληψης ο Εδεσσαικός διπλασιάζει τα τέρματα του με υποδειγματικό πλασέ του Πέτκου από το ύψος του πέναλτυ.

Επικίνδυνη φάση στα καρέ του Εδεσσαικού ο Ιορδανίδης προλαβαίνει την τελευταία στιγμή με εντυπωσιακή έξοδο αποσοβώντας την εστία του.

Έχει ανοίξει το παιχνίδι τα τελευταία λεπτά.

Πολύ κοντά στον μεγάλο τελικό ο Εδεσσαικός

Απομένουν άλλα 20 λεπτά.Παντα είμαστε στο 2-0

Γκολ για τον Απόλλων Κρύας Βρύσης που μειώνει το σκορ σε 2-1 δέκα λεπτά πριν το φινάλε.

Μεγάλη αγωνία

Μπήκαμε στις καθυστερήσεις

Λήξη
Ο Εδεσσαικός είναι στον μεγάλο τελικό

Τελικό αποτέλεσμα
Εδεσσαικός-Απόλλων Κρύας Βρύσης 2-1

Ο Εδέσσαικός με παλικαρίσια εμφάνιση επικράτησε του Απόλλωνα με 2-1 και προκρίθηκε στον τελικό όπου θα αντιμετωπίσει τον νικήτη της αναμέτρησης Αθλητική Ακαδημία Γιαννιτσών-Αναγέννηση Γιαννιτσών που διεξάγεται αυτή την ώρα.