ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΕΔΕΣΣΑΣ ''ΦΟΡΗΣ ΓΕΝΤΖΗΣ''
ΩΡΑ 15:00

Καλημέρα φίλες και φίλοι του Εδεσσαικού

Κυριακή 21 Ιανουαρίου σήμερα και έχουμε φτάσει αισίως στην 20η αγωνιστική του φετινού μαραθωνίου,δέκα πριν από το φινάλε.

Ο Εδεσσαικός στις 15:00 στο Φόρης Γεντζής αντιμετωπίζει την ομάδα του Αγροτικού Αστέρα σε ένα derby βγαλμένο από την δεκαετία του 80'.

1986-1987 3-0 Γ' Εθνική

Η ομάδα μας μετά την ισοπαλία μέσα στην Καρίτσα βρίσκεται στην 8η θέση της βαθμολογίας  με 25 βαθμούς.

Από την άλλη ο Αγροτικός βρίσκεται στην 5η με 28 βαθμούς.

Ο Εδεσσαικός μετράει 6 νίκες ,7 ισοπαλίες και 5 ήττες,ενώ ο Αγροτικός 8 νίκες ,4 ισοπαλίες και 6 ήττες

Στον συντελεστή τερμάτων ο Εδεσσαικός έχει απολογισμό (19-18) σε σχέση με τους σημερινούς μας αντιπάλους που έχουν πετύχει 22 goal και έχει δεχθεί 25.

Ο κ.Πολυχρονίου Βασίλης του Συνδέσμου Καστοριάς με βοηθούς τους κυρίους Μωυσιάδη Βασίλη και Στεφούλη Αθανάσιο του Συνδέσμου Γρεβενών θα είναι η διαιτητική τριπλέτα με παρατηρητή τον κ.Ιωαννίδης από τις Σέρρες.

Ο τεχνικός των Πρασίνων Ηλίας Σαπάνης έχει επιλέξει στην αποστολή τους : Βόλτση,Παπουρτζή,Αβραμίδη,Κιόρτση,Μωυσίδη,Ουζούνη,Τζατζανά,Χαραβητίδη,Ιωσηφίδη,Παπαγεωργίου,Πούπη,Προύντση,Τσουμάγκα,Καρακούτη,Καράμπελα,Ντόγο,Σφέτκο και Ταουσιάνη.
Εκτός αποστολής έμεινε ο Γιώργος Σκαθαρούδης που δεν ξεπέρασε τον τραυματισμό που αποκόμισε από την Καρίτσα και ο τιμωρημένος Κούμπους.

Στις 13:30 είναι προγραμματισμένο το ραντεβού των ποδοσφαιριστών

Συγκεντρώθηκαν οι παίκτες του Εδεσσαικού ενώ πριν από λίγο έφτασε και η αποστολή του Αγροτικού

Με πανό που αναγράφει ''Η ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ ΕΙΝΙΑ ΕΛΛΗΝΙΚΗ'' θα εισέλθουν στον αγωνιστικό χώρο οι ποδοσφαιριστές του Αγροτικού.

Στα αποδυτήρια οι δύο ομάδες,σε λίγα λεπτά θα έχουμε ενδεκάδες

Ο Ηλίας Σαπάνης ξεκινάει με τους Βόλτση,Ουζούνη,Κιόρτση,Μωυσίδη,Χαραβητίδη,Παπαγεωργίου,Ταουσιάνη,Τσουμάγκα,Καρακούτη,Καράμπελα και Ντόγο.

Ολοκληρωθηκε το ζεσταμα και για τις δυο ομαδες

Ολα ετοιμα για να ξεκινησει το παιχνιδι

Σεντρα

Πρωτη καλη στιγμη για την ομαδα μας στο 4ο λεπτο με την κοντινη προβολη του Καρακουτη να περναει λιγο αουτ

Τεραστια διπλη ευκαιρια για τον Εδεσσαικο στο 12 λεπτο.Αρχικα το σουτ του Μωυσιδη αποκρουεται πανω στην γραμμη ενω στην συνεχεια της φασης ο Ταου επιχειρει σουτ με την μπαλα να καταληγει αουτ

Νεο σουτ του Ταουσιανη στο επομενο λεπτο καταληγει λιγο αουτ

Καταιγιστικος ο Εδεσσαικος στα πρωτα εικοσι λεπτα που παιζει τον Αγροτικο στο μισο γηπεδο

Νεα μεγαλη ευκαιρια,ωραιο διαγωνιο σουτ του Ντογου στο 27ο λεπτο με την μπαλα να περνάει ελαχιστα αουτ

Γκολ για τον Εδεσσαικο στο 40 λεπτο με τον Μωυσιδη που ακυρωνεται ως επιθετικο φαουλ στον τερματοφυλακα.Ως μη γενόμενη η φαση.

Ημίχρονο 0-0

Ξεκινησε το δευτερο χωρις καμία αλλαγη για την ομαδα μας

Εκτελεση φαουλ του Καραμπελα αποκρουει σε κορνερ ο τερματοφυλακας στο 52 λεπτο

Εκρηκτικο διλεπτο με κρεσεντο χαμενων ευκαιριων με διαδοχικα σουτ εντος της περιοχης που καταληγουν αουτ απο τον Καραμπελα και απο τον Καρακουτη

Δευτερη αλλαγη,Περνάει ο Ιωαηφίδης αντι του Καράμπελα

Κλείνουν οι αλλαγές με τους Πούπη και Προύντση στις θέσεις των Παπαγεωργίου και Ταουσιάνη

ΤΕΛΟΣ
Εδεσσαικός-Αγροτικός Αστέρας 1-0

Μεγάλη νίκη για την ομάδα μας με την χρυσή αλλαγή του Ηλία Σαπάνη Δημήτρη Σφέτκο