ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ-ΕΔΕΣΣΑΙΚΟΣ
ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΤΡΙΚΑΛΩΝ ΗΜΑΘΙΑΣ
ΩΡΑ 15:00

Καλημέρα φίλες και φίλοι του Εδεσσαικού

Κυριακή σήμερα 28 Ιανουαρίου και στις 15:00 o Εδεσσαικός θα αντιμετωπίσει εκτός έδρας τον Μέγα Αλέξανδρο Τρικάλων στα πλαίσια της 21ης αγωνιστικής

Ο Εδεσσαικός πλέον βρίσκεται για πρώτη φορά φέτος στην 5η θέση του βαθμολογικού πίνακα με 28 βαθμούς 4 πάνω από την ζώνη σε αντίθεση με τον Μέγα που είναι στην 11η με 23 βαθμούς.

Η ομάδα μας μετά και την νίκη επί του Αγροτικού μετρά 7 νίκες,7 ισοπαλίες και 5 ήττες με απολογισμό τερμάτων 20-18.

Ο σημερινός αντίπαλος ήρθε ισόπαλος την προηγούμενη αγωνιστική μέσα στην Αλεξάνδρεια και πλέον μετρά 6 νίκες,5 ισοπαλίες και 8 ήττες με απολογισμό τερμάτων 18-27.

Ο κ.Μάντζιος Γεώργιος με βοηθούς τους κυρίους Κόλλια Αθανάσιο και Αντωνίου Βασίλειο του Συνδέσμου Ηπείρου θα είναι η διαιτητική τριπλέτα με παρατηρητή τον κ.Παπαδόπουλο Δημήτρη από την Θεσσαλονίκη .

Ο τεχνικός των Πρασίνων Ηλίας Σαπάνης έχει επιλέξει 19 ποδοσφαιριστές για την αποστολή οι οποίοι είναι : Βόλτσης,Παπουρτζής,Αβραμίδης,Κιόρτσης,Κούμπους,Μωυσίδης,Ουζούνης,Χαραβητίδης,Γολιδόπουλος,Ιωσηφίδης,Παπαγεωργίου,Πούπης,Προύντσης,Τσουμάγκας,Καρακούτης,Καράμπελας,Ντόγος,Σφέτκος και Ταουσιάνης.

Στις 12:15 θα αναχωρήσει η αποστολή του Εδεσσαικού

Για τους φίλους που θα ταξιδέψουν στα Τρίκαλα για να δουν από κοντά την ομάδα παρακάτω υπάρχουν οδηγίες πρόσβασης για το γήπεδο.

Αφού φτάσετε στην Αλεξάνδρεια θα στρίψετε αριστερά και θα πάρετε την παλία εθνική για θεσσαλονίκη.Στο ύψος του Πλατύ θα στρίψετε δεξιά και θα συνεχίσετε ευθεία όπου και θα συναντήσετε τα Τρίκαλα.Το γήπεδο βρίσκεται στην άκρη του χωριού.

Ειδικά διαμορφωμένη θύρα θα υπάρχει για τους φίλους του Εδεσσαϊκού.

Αναχώρησε η αποστολή

Εφτασε ο Εδεσσαικος με τους ποδοσφαιριστές να κανουν την πρωτη αναγνωριστική βόλτα στο γηπεδο

Σε λίγο θα εχουμε ενδεκάδα

Ο Ηλιας Σαπανης ξεκιναει με τους Βολτση,Χαραβητιδη,Μωυσιδη,Ουζουνη,Κιορτση,Τσουμαγκα,Παπαγεωργίου,Καράμπελα,Σφετκο,Ταουσιανη και Καρακούτη

Βγηκαν για ζέσταμα οι δυο ομάδες

Στα αποδυτήρια για τις τελευταίες οδηγιες οι παίκτες του Εδεσσαικου

Ολα ετοιμα για να ξεκινησει ο αγωνας

Σεντρα

Πρωτο καλο σουτ απο τον Παπαγεωργιου με την μπαλα να καταλήγει αουτ στο 6ο λεπτο

Εντυπωσιακή αποκρουση του Βολτση σε κορνερ μετα απο κεφαλια του Κιτσα στο 10 λεπτο

Νεο σουτ του Παπαγεωργιου με την μπαλα να κοντράρει αλλά προς έκπληξη ολων ο ρεφερυ δειχνει αουτ

Τριτο διαδοχικο σουτ του Παπαγεωργίου στο 18 λεπτο λιγο πανω απο το δοκαρι

35ο λεπτο της αναμετρησης παντα στο 0-0 με τον ρυθμό του παιχνιδιού να έχει πέσει στα τελευταία λεπτά

Δοκάρι!!!Τεράστια ευκαιρία για την ομαδα μας να ανοιξει το σκορ στο 38 λεπτο.
Ο Καρακουτης βρεθηκε μονος με τον τερματοφύλακα μετα απο εξαιρετική μπαλιά του Ταουσιανη πλάσαρε αλλα η μπάλα σταματησε στο καθετο δοκάρι και πέρασε αουτ

Ημίχρονο 0-0

Χωρις αλλαγες ξεκίνησε το δευτερο ημίχρονο

Απιστευτη χαμενη ευκαιρια για το 0-1 με το καλημερα του δεύτερου
Πολυ ωραιος συνδυασμός των ποδοσφαιριστών του Εδεσσαικου με τελικό αποδέκτη τον Καράμπελα του οποιου το πλασε απο το υψος του πέναλτι περασε πανω απο το δοκάρι

Εχει μπει πολυ καλα ο Εδεσσαικος

Σκληρο φαουλ πανω στον Παπαγεωργιου που εφευγε μονος με τον τερμα

Γκοοοοοοοοοοοοοοοοοοοολ. 0-1
Ο Μωυσιδης με αναποδη κεφαλιά στο πρωτο δοκαρι ανοιγει το σκορ μετα απο υποδειγματική σεντρα του Τσουμαγκα στο 58 λεπτο

Νεα μεγαλη ευκαιρια για το 0-2 με εξουδετερωμενο τον τερματοφυλακα το σουτ του Καραμπελα γλειφει το δοκάρι.Κριμα...

65ο λεπτό πρωτη αλλαγη απο τον Ηλια Σαπανη.Βγαινει ο Σφετκος και μπαινει ο Ντογος

Πεναλτυ για τον Εδεσσαικο σε ανατροπή πανω στον Ταουσιανη
Στην εκτελεση ο Καραμπελας
Αποκρουει ο τερματοφυλακας

Μεγαλη ενταση στο παιχνιδι
Στο εδαφος ο Ουζουνης

Αλλαγη βγαινει ο Ουζουνης και μπαίνει ο Κουμπους

Δευτερη κιτρινη στον Ουζουνη για καθυστέρηση ένα μέτρο πριν αποχωρήσει.
Με δεκα για τα τελευταια δεκαπεντε ο Εδεσσαικος.
Τελικα βγαινει ο Καρακουτης

Τριτη αλλαγη στο 78 λεπτο.Αποχωρει ο Καραμπελας και στην θεση του περναει ο Γολιδοπουλος

Λιγο προσοχη και η νικη ειναι δικη μαε

Γκοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοολ 0-2
Γκολαρα απο τον Ταου
Ο Γολιδοπουλος εδωσε την καταλληλη στιγμη στο Ταου και αυτος με βολ πλανε εξω απο την περιοχη στελνει την μπαλα στο παραθυράκι της εστίας

Πλησιάζουμε στο ενενηντα,έτοιμος για να μπει στο παιχνιδι και ο Ιωσηφιδης στην θεση του Ταουσιανη

Ληξη
Τελικο σκορ
Μ.Αλέξανδρος Τρικαλων-Εδεσσαικος 0-2

Μεγάλη νίκη και εμφάνιση απο τους Πρασινους που πλέον πατησαν στην 4η θεση του βαθμολογικού πίνακα

Ευχαριστούμε πολυ που μεινατε κοντα μας.