ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΠΑΛΑΙΟΧΩΡΙΟΥ
ΩΡΑ 15:00

Kαλημέρα φίλες και φίλοι του Εδεσσαικού...

Μαζί θα παρακολουθήσουμε και την σημερινή αναμέτρηση της ομάδας μας, απέναντι στον Άρη Παλαιοχωριου

Ο αγώνας θα πραγματοποιηθεί στο γήπεδο του Παλαιοχωριου και θα ξεκινήσει στις 15:00.

Να θυμίσουμε πως η live μετάδοση του αγώνα είναι μια ευγενική χορηγία του κ.Μπάντση - Τεχνικό γραφείο ανελκυστήρων.

to

Η ομάδα μας μετά την ισοπαλία με 0-0 απέναντι στον Αγροτικό στον Εύοσμο έφτασε στους 23 βαθμούς παραμένοντας στην 6η θέση του βαθμολογικού πίνακα με συντελεστή τερμάτων 26-7.

Ο Αρης Παλαιοχωριου από την άλλη την προηγούμενη αγωνιστική κέρδισε με 3-2 τον Ερμή Αμυνταίου στην έδρα του φτάνοντας τους 31 βαθμούς έχοντας συντελεστή 25-15

Ο προπονητής του Εδεσσαικου Ηλίας Σαπανης ξεκινάει με τους

Σοιλεμεζογλου,Γκαρακλιδης,Κιορτσης,Μωυσιδης,Χαραβητιδης,Παπαγεωργίου,Τουφας,Μεταξας,Ντογος,Ταουσιανης και Παπαδημητρίου

Βγήκαν για ζέσταμα οι ποδοσφαιριστές του Εδεσσαικου

Ολοκληρώθηκε η προθέρμανση και των δύο ομαδων

Ο αγωνιστικός χώρος έχει βαραίνει αρκετά

Όλα έτοιμα για να ξεκινήσει ο αγωνας

Σέντρα

3ο λεπτο ο Παπαδημητρίου πίεσε τον τερματοφύλακα έκανε το λαθος αλλά η μπάλα πηγε αρκετά πλάγια,έγινε η σέντρα αλλά πρόλαβαν οι αμυντικοι και απομάκρυναν την μπάλα

12ο λεπτο φαουλ για τον Αρη αμφισβήτουμενο σε καλο σημείο και κιτρινη καρτα στον Γκαρακλιδη

Στην εκτελεση ο Κωτακης η μπάλα αουτ

Στο 14ο σέντρα του Γκαρακλιδη κεφαλιά ο Ταουσιανης αουτ
Πολυ καλη στιγμη για τους Πρασινους

Στο 22ο λεπτο το 0-0 παραμένει

Στο 25ο λεπτό σεντρα του Ντογου ασταθής απόκρουση του τερματοφύλακα αλλά και ο Παπαδημητρίου και ο Μεταξάς δεν πρόλαβαν την μπάλα για την στείλουν στο τέρμα.Τραυματίζεται στην ιδια φαση ο Ιασων

Στο 30ο εκτελεση κορνερ για το Παλαιοχωρι κεφαλιά του Σιμονι λιγο αουτ

Στο 35ο νέα σέντρα από τα δεξιά του Ντογου ο Παπαδημητρίου δεν προλαβαίνει για λιγο την κεφαλιά

Στο 53ο κόρνερ για το Παλαιοχωρι κεφαλιά μπλοκάρει ο Σοιλεμεζογλου

Φαουλ στο 55ο λεπτο για τον Εδεσσαικο,στην εκτέλεση ο Τουφας στα χέρια του τερματοφύλακα η μπαλα