ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ
ΩΡΑ 15:00

Kαλημέρα φίλες και φίλοι του Εδεσσαικού...

Μαζί θα παρακολουθήσουμε και την σημερινή αναμέτρηση της ομάδας μας, απέναντι στον ΑΣ Γιαννιτσά.

Ο αγώνας θα πραγματοποιηθεί στο Δημοτικό Στάδιο Γιαννιτσών και θα ξεκινήσει στις 15:00.

Να θυμίσουμε πως η live μετάδοση του αγώνα είναι μια ευγενική χορηγία του κ.Μπάντση - Τεχνικό γραφείο ανελκυστήρων.

Είναι το τρίτο συνεχόμενο εκτός έδρας ματς της ομάδας μας μέσα σε μια βδόμαδα...

Ο Εδεσσαϊκός έβγαλε μέταλλο πρωταθλητή και μετά τις δύο διαδόχικές ισοπαλίες ισοπαλίες σε Εύοσμο και Παλαιοχώρι έφτασε τους 24 βαθμούς δείχνοντας πολύ σκληρός για να πεθάνει, σκαρφαλωνοντας παράλληλα και στην 5η θέση του βαθμολογικού πίνακα με συντελεστή τερμάτων 26-7.

Ο ΑΣ Γιαννιτσά αγωνίστηκε την Πέμπτη στην Αρίδαια με τον Αλμωπό σε ένα παιχνίδι που έληξε ισόπαλο 0-0.Βαθμολογικά βρίσκεται στην 9η θέση με 18 βαθμούς έχοντας συντελεστή 14-11,έχοντας παράλληλα και 2 αγώνες λιγότερους καθώς εκκρεμούν αυτά με την Βέροια εντός και με τον Μελιτέα εκτός.

Πολλοί φίλοι του Εδεσσαϊκού αναμένεται να παρακολουθήσουν και να στηρίουν από κοντά την αγαπημένη τους ομάδα,λόγω φυσικά και την μικρής χιλιομετρικής απόστασης που χωρίζει τις δύο πόλεις.

Ο καιρός την ώρα του αγώνα αναμένεται ηλιόλουστος με την θερμοκρασία να φτάνει τους 8 βαθμούς κελσίου.

Διαιτητής του αγώνα θα είναι ο κ.Στέργιος Τσιαουσίδης με βοηθούς τον κ.Χατζηβασίλειου Βασίλη και την κ.Παπαδοπούλου Ζωή όλοι του Συνδέσμου Μακεδονίας.Παρατηρητής θα είναι ο κ.Γεροβασίλης Δρόσος από την Πέλλα.

Στο παιχνίδι του πρώτου γύρου ο ΑΣ Γιαννιτσά είχε επικρατήσει μέσα στην ΄Εδεσσα με 1-2 ,σε ένα ματς που στιγματίστηκε από τις λάθος αποφάσεις του πρώτου βοηθού Τοροσιάδη.

Ας θυμηθούμε μαζί τις καλύτερες στιγμές εκείνης της αναμέτρησης

Λίγα λεπτά μετά την ολοκλήρωση της πρωινής προπόνησης ανακοινώθηκε και η αποστολή με τους 18 ποδοσφαιριστές που θα ταξιδέψουν αύριο στα Γιαννιτσά να είναι οι : Σοϊλεμέζογλου,Bόλτσης,Μωυσίδης,Χαραβητίδης,Αβραμίδης,Μαυρόπουλος,Γκαρακλίδης,Πασσαλής,Μεταξάς,Τούφας,Παπαγεωργίου,Πούπης,Ταουσιάνης,Τσιάκαλος,Ντόγος,Λαφαζανίδης,Σφέτκος και Παπαδημητρίου.

Εκτός έμειναν οι δύο τερματοφύλακες Βαλαβάνης και Αποστόλου,ο Κιορτσης(έφυγε με ράμματα στο μέτωπο στην τελευταία φάση στο Παλαιοχωρι),οι Κωνσταντινίδης και Καραγιάννης που δεν ξεπέρασαν τις ενοχλήσεις,ο Λατίφυ και ο Καρακούτης.

Ενώ οι 18 της αποστολής του σημερινού μας αντίπαλου είναι οι Κύρου,Ιορδανίδης,Ρέις,Πέλκας,Παντεκίδης,Θεοδωρίδης,Μπαμπαλής,Μουρίκι,Χιντασέλι,
Αθανασιάδης,Δοξάκης,Συμεωνίδης,Παπαδόπουλος,Μπιγκάνος,Παντελίδης,Καραγογλανίδης,Πολιανίδης και Κοτσαρίδης

Παρακολουθείστε μέσα από το Edessaikos tv πλάνα από την τελευταία προπόνηση της ομάδας μας,που πραγματοποιήθηκε στο κλειστό του Φόρης Γέντζης, 24 ώρες πριν από την αναμέτρηση με τον ΑΣ Γιαννιτσά.

Στα υπόλοιπα παιχνίδια της 16ης αγωνιστικής έχουμε τις εξής αναμετρήσεις.

Με την βαθμολογία να έχει διαμορθωθεί στις πρώτες 15 αγωνιστικές ως εξής

Στα υπόλοιπα νέα δεν θα μπορούσε να περάσει απαρατήρητο το 1.000.000 φίλων που επισκέφτηκαν την επίσημη ιστοσελίδα του Εδεσσαϊκού από τον Σεπτέμβριο του 2015 όταν και ξεκίνησε δειλά η προσπάθεια ενημέρωσης!!! Από πλευράς μας,σας ευχαριστούμε πολύ για τη στήριξη που μας δείχνετε όλα αυτά τα χρόνια.Η online οικογένεια του Εδεσσαικού μεγαλώνει γρήγορα, κάτι που φαίνεται και από τα υπόλοιπα μέσα όπως το youtube με το Edessaikos tv,το facebook και το instagram,ενώ δεν θα πρέπει να παραλείψουμε και την μηνιαία περιοδική έκδοση του Τριαινοφόρου.

Εχθές το βράδυ είχαμε και τον χορό της Ακαδημίας του Σύλλογου.Μέσα σε γιορτινό κλίμα πραγματοποιήθηκε και φέτος η γιορτή των τμημάτων υποδομής του Εδεσσαϊκού στο κοσμικό κέντρο της πόλης ''Λωτός''.Σε μια όμορφη ατμόσφαιρα παρουσία του συνόλου των παιδιών που απαρτίζουν τις ομάδες,των γονιών τους,των προπονητών και της διοίκησης,σύσσωμη η οικογένεια του Εδεσσαικού έδωσε το παρών.

Θα επανέλθουμε με περισσότερες λεπτομέρειες σε νέο άρθρο.

Στις 12:30 θα αναχωρήσει η αποστολή του Εδεσσαϊκού

Το edessaikos.gr θα βρίσκεται από νωρίς στο γήπεδο μεταφέροντας όλα τα τελεταία νέα...

Ξεκίνησε η αποστολή του Εδεσσαικου

Στις 13:30 έφτασε η ομαδα στα Γιαννιτσά

Πρώτες αναγνωριστικες ματιές στον αγωνιστικο χώρο

Ευτυχώς από εχθές σταμάτησε η βροχή και σε συνδυασμό με την σημερινή καλοκαιρία ο αγωνιστικός χώρος έχει βελτιωθεί αισθητά

Στα αποδυτήρια οι δυο ομάδες

Σε λιγο θα έχουμε ενδεκάδες

Ο τεχνικός του Εδεσσαικου ξεκινάει με τους Σοιλεμεζογλου,Γκαρακλιδη,Τουφα,Μωυσιδη,Χαραβητιδη,Παπαγεωργίου,Πασσαλη,Ταουσιανη,Ντογο,Μεταξά και Παπαδημητρίου

Για τους γηπεδούχους ο Τιμος Καβακας ξεκινάει με τους Καραογλανιδη,Πολιανιδη,Παντεκιδη,Ρεις,Ιορδανιδη,Μπαμπαλη,Πελκα,Δοξακη,Θεοδωριδη,Χυντασελι και Μουρικι.

Απίστευτη εξέλιξη στο ματς
Στο 3ο λεπτό ο Παπαδημητρίου κάνει με σουτ απο το ύψος της μεγάλης περιοχής το 0-2 για τον Εδεσσαικο

Γκοοοοοοοοοοοοοοοοοολ 0-3
Στο 10ο λεπτό μετά απο κάθετη μπαλιά του Πασσαλη ο Παπαδημητρίου περνάει και τον Καραογλανιδη και σε άδεια εστία γράφει το
ΑΣ Γιαννιτσά-Εδεσσαικος 0-3

Φτάσαμε στο 20ο λεπτό
Το 0-3 υπέρ της ομάδας μας παραμένει

Κοντά στο 0-4 ο Εδεσσαικος στο 22ο λεπτό το σουτ του Ντογου κοντραρεται σε αμυντικο και καταλήγει κόρνερ

Στην εκτέλεση κόρνερ ο Ντογος πήγε κατευθείαν με την μπάλα να περνά λιγο αουτ

Φτασαμε στο 35ο λεπτό

Γκοοοοοοοοοοοοοοοοοοοολ 0-4
Μετά από σέντρα από τα δεξιά του Ταουσιανη ο Παπαδημητρίου με σουτ κάνει το 0-4 για τον Εδεσσαικο στο 40ο λεπτό μέσα σε έξαλλους πανηγυρισμούς.

Δεύτερο χατ τρικ του Ιάσων μέσα σε ένα ημίχρονο ...

Ημίχρονο
ΑΣ Γιαννιτσά-Εδεσσαικος 0-4

Mε μια αλλαγή θα ξεκινήσει το δεύτερο ημίχρονο
Αποχωρεί ο Δημήτρης Πασσαλής και θα μπει ο Βασιλης Πουπης

Ξεκίνησε το δεύτερο

Στο 47ο λεπτό καλή στιγμή για τον Εδεσσαικο,ο Παπαδημητρίου πέρασε δυο αντιπάλους του,βρέθηκε με τον τερματοφύλακα αλλά κόλλησε στον ήδη επιβαρυμένο αγωνιστικό χώρο

Γκολ 1-4 μειώνει στο 52ο λεπτό ο ΑΣ Γιαννιτσά με τον Μουρικι με σουτ έξω από την περιοχή

ΔΟΚΑΡΙ για τον Εδεσσαικο στο 58ο λεπτό σε πλασέ του Ντογου

Νεα καλή στιγμη στο 61ο λεπτο σουτ του Ταουσιανη δύσκολη απόκρουση σε κόρνερ ο Καραογλανιδης

Στο 65ο λεπτό ο Μεταξάς ανατρέπεται μετά απο ασιστ του Παπαδημητρίου,υποψία πέναλτι παίζεται από τον ρεφερυ

Δεύτερη αλλαγη
Μπαίνει ο Σφετκος στην θεση του Μεταξά

Φτάσαμε στο 70ο λεπτο

Το 1-4 υπερ της ομάδας μας παραμένει

Στο 75ο ιδανική αντεπίθεση για τον Εδεσσαικο ο Σφετκος έσπασε την κατάλληλη στον Ταου ο οποίος πλάσαρε αλλα πανω στην γραμμη εδιωξε ο αμυντικός σε κόρνερ.Τεράστια ευκαιρία