Βρισκόμαστε στο Δημοτικό Στάδιο Εδεσσας όπου μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση για την 2η αγωνιστική του κυπέλλου ΕΠΣ Πέλλας ανάμεσα στον Εδεσσαϊκό και την Αναγέννηση Δωροθέας.

Ο τεχνικός του Εδεσσαϊκού Πάρης Ζουμπούλης θα ξεκινήσει τον αγώνα με τους:

Bαλαβάνη,Μαυρόπουλο,Παπαδημητρίου,Αβραμίδη,Πούπη,Καρατζάογλου,Τσελέπη,Φουδούλη,Σφέτκο,Πέτκο και Καραδήμο.

Ο αγώνας ξεκίνησε.
Χωρίς φάσεις για την ώρα ο αγώνας. Βρισκόμαστε στο 15ο λεπτό.

Πρώτη καλή στιγμή για τον Εδεσσαϊκό στο 26ο λεπτό σε σουτ του Σφετκου που πέρασε άουτ.

Κεφάλια του Πουπη μετά από κόρνερ του Παπαδημητρίου στο 31ο λεπτό περνάει άουτ.

1-0 για τον Εδεσσαϊκό στο 42 με απίθανο αυτογκόλ αμυντικού της Δωροθέας.

Λήξη 1ου ημιχρόνου. 1-0 για τον Εδεσσαϊκό.

4 αλλαγές για τον Εδεσσαικο με την έναρξη του β ημιχρόνου. Καρακουτης,
Χαραβητιδης, Μάνιος και Παντελίδης στις θέσεις των Αβραμίδη, Πετκου, Φουδουλη και Καραδήμου.

Κεφάλια του Μανιου στο 46 λίγο άουτ.

Τετ α τετ του Σφετκου στο 48 η μπάλα ψηλά άουτ.

Ωραία ατομική προσπάθεια και σουτ του Μανιου στο 57  θα αποκρούσει ο αντίπαλος τερματοφύλακας.

65o λεπτό επιθετικός μονόλογος των Πράσινων που έχουν την πλήρη κατοχή της μπάλας

70ο λεπτό απευθείας κόρνερ παραλίγο δεύτερο αυτογκόλ, νέο κόρνερ

77ο σουτ του Καρακουτη από το ύψος της μικρής περιοχής πάνω στην γραμμή διωχνουν οι αμυντικοί σε νεο κόρνερ

80ο λεπτό σουτ του Καρατζάογλου αουτ

82ο λεπτό Δοκαρι οριζόντιο για τον Εδεσσαϊκό σε κεφαλια του Καρακουτη μετά από σεντρα του Μαυροπουλου

85o λεπτό κεφαλιά του Χαραβητιδη σε χέρια του τερματοφυλακα

Λήξη του αγώνα

Τελικό αποτέλεσμα
Εδεσσαϊκός - Αναγέννηση Δωροθέας 1-0

Oι Πράσινοι παρά το φτωχό 1-0 κυριάρχησαν πλήρως και στα 90 λεπτά έχοντας την κατοχή της μπάλας καθολη την διάρκεια του παιχνιδιού ενώ αξιοσημείωτο είναι ότι ο Βαλαβανης ήταν απλός θεατής.

Μετά από αυτή την νικη ο Εδεσσαϊκός έφτασε τους 6 βαθμούς, πέρασε στην κορυφή του ομίλου έχοντας κάνει και το ρεπό του, ενώ την Κυριακή θα αντιμετωπίσει στα πλαίσια της 4ης αγωνιστικής εκτός έδρας τα Σεβαστειανα.