ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΚΑΛΗΣ
ΝΙΚΗ ΚΑΛΗΣ - ΕΔΕΣΣΑΙΚΟΣ
ΩΡΑ 17:00

Καλησπέρα σας φίλες και φίλοι

Βρισκόμαστε στην Καλή για να σας μεταδώσουμε live την αναμέτρηση για την 2η αγωνιστική του κυπέλλου Πέλλας ανάμεσα στην τοπική Νίκη και τον Εδεσσαϊκό

Ο τεχνικός των Πρασίνων Πάρης Ζουμπούλης θα ξεκίνησει τον αγώνα με τους :
Bαλαβάνη,Μαυρόπουλο,Παπαδημητρίου,Πούπη,Χαραβητίδη,Τσελεπή,Λατίφυ,Υψηλό,Φουδούλη,Σφέτκο και Καραδήμο.

Στον πάγκο θα έχει τους Παπαγεωργίου,Μυλωνά,Πέτκο,Αβραμίδη,Παντελίδη,Πασσαλή και Τούφα

Ο αγώνας ξεκίνησε

Γκολ 0-1 ο Εδεσσαϊκός ανοίγει νωρίς-νωρίς το σκορ με τον Γιώργο Καραδήμο στο 7ο λεπτό

Στο 25ο λεπτό καλό σουτ του Τσέλεπη αποκρούει σε κόρνερ ο τερματοφύλακας

Eχουμε φτάσει στο 38ο λεπτό της συνάντησης παραμένει το Νίκη Καλής-Εδεσσαϊκός 0-1

Γκολ 1-1 στο 40ο λεπτό στην αντεπίθεση η Νίκη ισοφαρίζει με τον Μπάσδο

Λήξη ημιχρόνου στην Καλή ,ισόπαλος ο Εδεσσαϊκός με 1-1

Με 3 αλλαγές θα ξεκινήσει το δεύτερο ημίχρονο ο Εδεσσαικός

Μυλωνάς αντι Καραδήμου,Πέτκος στην θέση του Υψηλού και Αβραμίδης αντι Χαραβητίδη

Γκολ 1-2 στο 50ο λεπτό ο Φουδούλης με ωραίο πλασέ δινει εκ νέου το προβάδισμα στην ομάδα μας

Γκολ 1-3 στο 80ο λεπτό ο Εδεσσαϊκός κλειδώνει την νίκη με τον Δημήτρη Σφέτκο με όμορφο πλασέ από τα αριστερά

Γκολ 1-4 στο 85ο ο βενιαμίν της παρέας Βαγγέλης Πέτκος πετυχαίνει το παρθενικό του γκολ μετά από ωραία ασιστ του Μυλωνά διαμορφώνοντας το 1-4

Στην ενδεκάδα του 2ου ημιχρόνου ο Πάρης Ζουμπούλης χρησιμοποιήσε 3 ποδοσφαιριστές (Φουδούλης,Τσελέπης,Πέτκος) που έχουν γεννηγεί το 2002 !!!

Εαν προσθέσουμε και τους Βαλαβάνη και Λατίφυ που έχουν γεννηθεί το 2001 και τους Παπαδημητρίου,Χαραβητίδη,Μαυρόπουλο και Σφέτκο που είναι του 2000 μπορείτε να διαπιστώσετε το μέσο όρο ηλίκιας που είχε η ομάδα μας στο σημερινό παιχνίδι.