7H ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΕΔΕΣΣΑΣ ''ΦΟΡΗΣ ΓΕΝΤΖΗΣ''
ΕΔΕΣΣΑΪΚΟΣ-ΑNAΓΕΝΝΗΣΗ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ

Καλημέρα φίλες και φίλοι του Εδεσσαϊκού και όχι μονο...

Μαζί σήμερα για να παρακολουθήσουμε λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση της ομάδας μας απέναντι στην αντίστοιχη της Αναγέννησης Γιαννιτσών

Ο αγώνας διεξάγεται στα πλαίσια της 7ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος

Σύμμαχος ο καλός καιρός για τους φίλους των Τριαινοφώρων που αναμένονται να δώσουν βροντερό παρών.

Όπως είναι λογικό όλα τα βλέματα του 2ου ομίλου θα είναι σήμερα στραμένα στην 'Εδεσσα ενώ ενδιαφέρον παρουσιάζουν και οι υπόλοιπες αναμετρήσεις οι οποίες είναι:

Σειρήνα-Αστραπή Μεσοποταμίας
Θύελλα Σαρακηνών - Νίκη Αγκαθιάς
Αγροτικός Αστέρας - Φλώρινα
Νέα Καλλικράτεια - Ποσειδώνας Μηχανιώνας
Μ.Αλέξανδρος Τρικάλων - Αλμωπός Αριδαίας
Αρης Παλαιοχωρίου - Θερμαικός 0-3 (α.α)

Το Σάββατο το πρωί ολοκληρώθηκε η προετοιμασία του Εδεσσαϊκού με τον τεχνικό του Εδεσσαϊκού Πάρη Ζουμπούλη περιλαμβάνει στην 18άδα τους εξής ποδοσφαιριστές:
Βασιλειάδης,Βαλαβάνης,Κασαπίδης,Κιορτσης,Μωυσίδης,Μαυρόπουλος,Πούπης,Χαραβητίδης,Τούφας,Παπουτσίδης,Καρατζάογλου,Τσελέπης,Μεταξάς,Πασσαλής,Μανιος,Παντελίδης,Τσολακίδης και Καρακουτης.

Μεσοβδόμαδα και πιο συγκεκριμένα την Τετάρτη  30 Οκτωβρίου στα πλαίσια της 8ης αγωνιστικής ο Εδεσσαικός θα αντιμετωπίσει εκτός έδρας την Νίκη Αγκαθιάς.

Διαιτητής θα είναι ο κ.Πολυχρόνης Φώτης με βοηθούς τον κύριο Σαλτσίδη Γιώργο και την κυρία Τσικλητάρη Βασιλεία του Συνδέσμου Πιερίας.

Συγκεντρώθηκαν οι ποδοσφαιριστές του Εδεσσαϊκού ενώ γύρω στις 13:15 έφτασε και η αποστολή της Αναγέννησης

Πολλά τα πηγαδάκια στον αγωνιστικό χώρο

Σε λίγο θα έχουμε ενδεκάδες

Για τον Εδεσσαϊκό ο Πάρης Ζουμπούλης θα ξεκινήσει με τους:
Bασιλειάδη,Κασαπίδη,Κιόρτση,Πούπη,Χαραβητίδη,Πασσαλή,Καρατζάογλου,Τούφα,Μάνιο,Τσολακίδη και Παντελίδη

Από την άλλη ο Τιμόθεος Καβακάς θα ξεκινήσει με τους :
Tόλιο,Μπαμπαλή,Γκαρακλίδη,Ζήση,Μουρίκι,Βουτσιά,Σούκια,Καραμπά,Γαρύφαλλο,Ταουσιάνη και Χατζή

Oλα έτοιμα για την έναρξη του παιχνιδιού

Ο αγώνας ξεκίνησε

8ο λεπτό πρώτη καλή στιγμή για τα Γιαννιτσά με τον Στάθη Βασιλειάδη να λέει δύο φορές όχι σε σουτ μέσα από την περιοχη

9ο λεπτό νέα μεγάλη απόκρουση του Βασιλειάδη σε τετ τα τετ

Ο Εδεσσαϊκός έχει μπει νωθρα στα πρώτα 10 λεπτά

12ο λεπτό πρώτο σουτ για τους Πράσινους, ωραία συνεργασία ο Μανιος σούταρε στα χέρια του Τολιου

20ο λεπτό το 0-0 παραμένει με τον Εδεσσαϊκό να έχει ισοροπισει πλήρως το παιχνιδι

29ο λεπτό απευθείας εκτέλεση φάουλ του Τούφα αουτ

33ο λεπτό ο Παντελίδης φεύγει μόνος με τον Τολιο αλλά κόβεται ως offside από τον βοηθό σε μια δύσκολη φάση

36ο φοβερή σέντρα του Μανιου από τα δεξιά στο ύψος τηε μικρής περιοχης για λίγο δεν την βρίσκει ο Παντελίδης

38ο λεπτό φάουλ του Τούφα από τα δεξιά ο Πασσαλής πιάνει την κεφαλιά με την μπάλα να κοντράρει και να καταλήγει κόρνερ

Ημίχρονο
Εδεσσαϊκός - Αναγ. Γιαννιτσών 0-0

Xωρις αλλαγές ξεκινάει το δεύτερο

48ο λεπτό νέα μεγάλη επέμβαση του Βασιλειάδη σε τετ τα τετ του Σουκια

51ο λεπτό ο Βασιλειάδης ο κορυφαίος του αγώνα ξανά αποκρούει στη γωνία το σουτ

Πρώτη αλλαγή για τον Εδεσσαϊκό με τον Μεταξά να περνά στην θέση του Καρατζάογλου

65ο λεπτό κόρνερ για τον Εδεσσαϊκό σύγχυση στην μικρή περιοχή γίνεται μια προβολή με τους παίκτες των Γιαννιτσών να διώχνουν πάνω στην γραμμή

Στο 70ο λεπτό θα περάσει ο Καρακουτης στην θέση του Παντελίδη

Στο 72ο λεπτο φάουλ από τα αριστερά ο Χαραβητίδης ανατρέπεται στην μικρή περιοχή με τον ρεφερυ να λέει να συνεχιστεί ο αγωνας

73ο λεπτό Τρίτη αλλαγή Μαυρόπουλος αντί Κασαπιδη

Γκοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοολ
Ο Εδεσσαϊκός ανοίγει το σκορ στο 75ο λεπτό μετά από εκτέλεση κόρνερ και καρφωτη κεφαλιά του Βασίλη Πούπη

Γκολ 1-1
Κακη αμυντική λειτουργία και τα Γιαννιτσά ισοφαριζουν με αντεπίθεση στο 79ο λεπτό

86ο σουτ του Μανιου κοντράρει στον αμυντικό σέντρα του Μαυρόπουλου κεφαλιά του Τσολακίδη στα χέρια του Τολιου η μπάλα