4H ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΝΈΑ ΚΑΛΛΙΚΡΆΤΕΙΑ - ΕΔΕΣΣΑΪΚΌΣ
ΏΡΑ 16:00

Καλησπέρα φίλες και φίλοι του Εδεσσαικου

Είμαι ο Κωστής Ξενάκης και μαζί θα παρακολουθησουμε live την αναμέτρηση της ομάδας μας κόντρα στην Νέα Καλλικράτεια η έναρξη του οποίου έχει οριστεί για τις 16:00

Γύρω στις 12 αναχώρησε η αποστολή του Εδεσσαικου

Καθ'οδον και το Edessaikos.tv αυτή την ώρα

Εφτασε ο Εδεσσαϊκός, σε λίγα λεπτά θα έχουμε και την ενδεκάδα

Ο προπονητής των Πράσινων Πάρης Ζουμπουλης θα ξεκινήσει με τους Βασιλειάδη, Μαυρόπουλο, Κιόρτση, Χαραβητίδη, Αβραμίδη, Καρατζάογλου, Τούφα, Τσολακίδη, Μανιό, Παπουτσίδη και Παντελίδη

Βγήκαν για ζεσταμα οι δύο ομάδες

Ολοκληρώθηκε η προθέρμανση στα αποδυτήρια οι δύο ομάδες

Όλα έτοιμα

Ο αγώνας ξεκίνησε

Γκολ 1-0 στο 2ο λεπτό οι γηπεδούχοι ανοίγουν το σκορ με σουτ έξω από την περιοχή

6ο λεπτο ο Μανιός κυνήγησε μια μπαλια του Καρατζάογλου σεντραρε υποψία χέρι αμυντικού κόρνερ δείχνει ο ρεφερυ

16ο λεπτό σουτ του Τσολακίδη στα χέρια του τέρματοφυλακα

17ο λεπτό μέγαλη ευκαιρία να ισοφαρισουμε, κεφαλιά του Μανιου μετά από σέντρα του Κιόρτση ελάχιστα αουτ

Γκολ 2-0 και πάλι με τον ίδιο τρόπο η Καλλικράτεια διπλασιάζει τα τέρματα στο 21ο λεπτό

Πολύ άσχημη εξέλιξη για τον Εδεσσαϊκό βάση και της εικόνας του παιχνιδιού στο πρώτο εικοσάλεπτο

Γκοοοοοοοοολ 2-1 μειωνει ο Εδεσσαϊκός στο 45ο λεπτό σε μια ιδανική επίθεση για τους Πράσινους με τον Τσολακίδη

Ημίχρονο
Νεα Καλλικράτεια - Εδεσσαϊκός 2-1

Ξεκίνησε το δεύτερο

47ο λεπτό έφυγε ο Παντελίδης μόνος από τα πλάγια πλάσαρε λίγο αουτ

Έχει την κατοχή ο Εδεσσαϊκός στο πρώτο τέταρτο του δεύτερου ημιχρόνου

Πρώτη αλλαγή θα περάσει στον αγωνιστικό χώρο ο Δημήτρης Πασσαλής στην θέση του Παντελίδη
Θα μετακινηθεί στα άκρα ο Παπουτσίδης

Γκοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοολ
2-2
Στο 63ο λεπτό ο Εδεσσαϊκός ισοφαριζει το σκορ μετά από συχγυση και κοντινό σουτ του Μανιου

Δοκαρι στο 69ο λεπτό για την Καλλικράτεια
Ευτυχώς

73ο λεπτό σέντρα του Μαυρόπουλου κεφαλιά του Μανιου δύσκολη απόκρουση στη γωνία από τον τέρματοφυλακα