ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΤΡΙΚΑΛΩΝ ΗΜΑΘΙΑΣ
ΩΡΑ 15:00

Kαλημέρα φίλες και φίλοι του Εδεσσαικού

Κυριακή 8 Μαρτίου σήμερα και έχουμε φτάσει αισίως στην 27η αγωνιστική του φετινού μαραθωνίου.

Ο Εδεσσαικός στις 15:00 στα Τρίκαλα Ημαθίας αντιμετωπίζει εκτός εδρας την τοπική ομάδα.

Η ομάδα μας βρίσκεται στην 2η θέση της βαθμολογίας  με 44 βαθμούς.

Με συντελεστή τερμάτων 37-15 ο Εδεσσαϊκός διαθέτει την 4η καλύτερη επίθεση και την 3η καλύτερη άμυνα του πρωταθλήματος

Από την άλλη ο Μ. Αλέξανδρος βρίσκεται στην 9η με 38 βαθμούς

Οι ποδοσφαιριστές που πήρε μαζί του ο τεχνικός του Εδεσσαϊκού Πέτρος Πεχλιβανης είναι οι:
Βασιλειάδης,Παπαγεωργίου,Χαραβητίδης,Κασαπίδης,Μωυσίδης,Μαυρόπουλος,Αβραμίδης, Κιόρτσης,Τούφας,Πασσαλής,Τσελεπής, Παπουτσίδης,Πέτκος,Φουδούλης, Μεταξάς, Μανιος και Καραδήμος

Στις 12:00 αναχώρησε ο Εδεσσαϊκός

Έχουν απομείνει ακόμα 4 αγωνιστικές με το ενδιαφέρον να βρίσκεται στην ουρά της βαθμολογίας

Και πιο συγκεκριμένα όλοι ψάχνουν την μια ομάδα που θα ακολουθήσουν, την Νίκη Αγκαθιάς, την Φλώρινα, την Αστραπή Μεσοποταμίας και φυσικά την Σειρήνα και τον Άρη Παλαιοχωρίου

Ας δούμε πως έχει διαμορφωθεί μέχρι τώρα η βαθμολογία

Ας δούμε το πρόγραμμα των τελευταίων αγωνιστικών της ομάδας μας.

Στο παιχνίδι του πρώτου γύρου ο Εδεσσαϊκός ειχε επικρατήσει στην Έδεσσα με 2-0

Ενώ είχαν ξανασυναντηθει στα Τρίκαλα πριν από 2 χρόνια με τον Εδεσσαϊκό να επικρατεί με σκορ 0-2

Ας θυμηθούμε τα goal και τις καλύτερες στιγμές από εκείνα τα ματς μέσα από την κάμερα του Edessaikos tv

Εφτασε ο Εδεσσαϊκός

Σε λίγο θα έχουμε και ενδεκάδα

Οι Πράσινοι θα παραταχθούν με τους:
Βασιλειάδη, Κιόρτση, Κασαπίδη, Μωυσίδη, Χαραβητίδη, Πασσαλή, Τούφα, Παπουτζίδη, Μεταξά, Μάνιο και Καραδήμο

Ολοκληρώθηκε το ζέσταμα

Ο Αργύρης Τούφας θα είναι ο αρχηγός

Όλα έτοιμα για την σέντρα

Ο αγώνας ξεκίνησε

1ο λεπτό πρώτη καλή στιγμή για τα Τρίκαλα μετά από κόρνερ που κέρδισαν, αναμπουμπουλα κόβει ο Μωυσίδης νέα κεφαλιά και αουτ

Λίγο αουτ η μπάλα

33ο λεπτό στην αντεπίθεση ο Εδεσσαϊκός θα κοπεί ο Μεταξάς, κορνερ για τον Εδεσσαϊκό

45ο λεπτό μεγάλη ευκαιρία για τον Εδεσσαϊκό να προηγηθεί
Ωραία κομπίνα το σουτ του Μανιου θα πεταχτεί ο Αργυρόπουλος και θα μπλοκάρει την μπάλα

Ημίχρονο
Τρίκαλα Ημαθίας - Εδεσσαϊκός 0-0

Ξεκίνησε το δεύτερο

55ο λεπτο όπως και στο πρώτο ημίχρονο έτσι και στο δεύτερο έχουμε αρκετά λάθος σφυρίγματα

Με αποτέλεσμα 4-5 φαουλ που έχουν κλείσει τον Εδεσσαϊκό

Έχουν δεχθεί κάρτες και οι Μεταξάς και Χαραβητίδης

65ο λεπτό το 0-0 παραμένει

66o λεπτό σουτ του Πασσαλή με φάλτσο λίγο αουτ η μπάλα

Πρώτη αλλαγή από τον Πέτρο Πεχλιβανη στο 79ο λεπτό θα αποχωρήσει ο Μεταξάς και θα περάσει ο Πέτκος

Γκολ για τον Εδεσσαϊκό στο 85ο λεπτό από τον Πέτκο, ακυρώνεται από τον διαιτητή ως επιθετικό φαουλ