Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εκτός έδρας αναμέτρηση της ομάδας μας απέναντι στον Μακεδονικό

Μετά από απραξία 5 μηνών το πρωτάθλημα ξαναρχίζει.

Ως γνωστό θα διαξαχθει μόνο ο πρώτος γύρος

Ο Εδεσσαϊκός που έχει 7 βαθμούς θα δώσεις 6 αναμετρήσεις εντός και 4 εκτός

Στο Φόρης Γεντζης μετρά 2/2 με Θερμαϊκό και Αναγ. Πλαγιάς ενώ εκτός έχει μια ήττα στα Γιαννιτσά και μια ισοπαλία στα Κουφάλια

Για τους Πράσινους ο Βάιος Στεςργιόπουλος θα ξεκινήσει με τους:

Ηλιόπουλος,Μαυρόπουλος,Στικος,Τζιμογιάννης,Μωυσίδης,Αβραμίδης,Πούπης,Γιαννόπουλος Κατικαριδης,Κυζιρίδης και Καραδήμος

Έχει βγει για ζέσταμα ο Εδεσσαικος

Ολοκληρώθηκε η προθέρμανση και για τις 2 ομάδες, με τους ποδοσφαιριστές να κατευθυνονται προς τα αποδυτήρια για να αλλάξουν και για τις τελευταίες οδηγίες

Όλα έτοιμα για την σέντρα

Με μπλε εμφανίσεις ο Εδεσσαικος

Θα τηρηθεί ενός λεπτού σιγή στην μνήμη του γενικού αρχηγού του Μακεδονικού κ. Παύλου Δήμου που έφυγε από την ζωή από ανακοπή καρδιάς σκορπώντας θλίψη στο ελληνικό ποδόσφαιρο

Από ένα τριαντάφυλλο αφήνουν οι ποδοσφαιριστές στην θέση του

Ο αγώνας ξεκίνησε

5ο λεπτό της συνάντησης χωρίς κάτι το ιδιαίτερο

Κίτρινη κάρτα στον Αβραμίδη στο 10ο λεπτό

Κερδίζει φάουλ ο Εδεσσαικος με τον Κατικαριδη, στην εκτέλεση ο Κυζιρίδης

Γκοοοοοοοοοοοοοοοολ 0-1

Ο Εδεσσαϊκός ανοίγει το σκορ με τον Βασίλη Πούπη που κατέβασε όμορφα την μπάλα και με ψύχραιμο πλασέ έγραψε το 0-1 στο 17ο λεπτό

Φάουλ για τον Μακεδονικο στο 27ο λεπτό, μεγάλη απόκρουση του Ηλιόπουλου σε κόρνερ στο σουτ του Τσοκανη

38o λεπτό ξεκάθαρο φάουλ στον Ηλιόπουλο μπροστά στα μάτια του διαιτητή "παίζεται" στην συνέχεια της φάσης η μπάλα θα καταλήξει άουτ

40ο λεπτό Στο έδαφος πάλι ο τερματοφυλακας των πράσινων αφού νωρίτερα είπε όχι στο τετ τα τετ του Ζανακη

Πιέζει στα τελευταία λεπτά του πρώτου ημίχρονου ο Μακεδονικός

Κίτρινη κάρτα στον Κυζιρίδη

Ημίχρονο

Μακεδονικός - Εδεσσαϊκός 0-1

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο

55ο λεπτό με τον Ηλιόπουλο να μας κρατάει το μηδέν σε δύο φάσεις όταν χρειάστηκε

Μινι πολιορκία στα καρέ της ομάδας με τον Ηλιόπουλο να πραγματοποιει νέα μεγάλη απόκρουση σε σουτ του Τσοκανη

Γκολ 1-1 ισοφαρίζει ο Μακεδονικός στο 63ο λεπτό με τον Μαυροματη με κοντινή προβολή

75ο λεπτό το 1-1 παραμένει