Μαζί θα παρακολουθήσουμε την ποδοσφαιρική αναμέτρηση της ομάδας μας κόντρα στον Αγροτικό Αστέρα

Να θυμίσουμε πως ο αγώνας ξεκινάει στις 17:00

Η αποστολή του Εδεσσαικου αναχώρησε στις 14:00

Μ.Αλεξ.Τρικάλων – Αναγέννηση Γιαννιτσών

Μακεδονικός – ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας

Αναγέννηση Πλαγιάς – Νίκη Αγκαθιάς

Ρεπό : Εθνικός Γιαννιτσών

Οι Πράσινοι μετά την εντός έδρας ήττα από την Αγκαθιά έχουν υποχώρησει στην 9η θέση παραμένοντας στους 14 βαθμούς

Ας δούμε αναλυτικά την βαθμολογία 4 αγωνιστικές πριν το φινάλε

Ερωτηματικό παραμένει από την ΕΠΟ και πόσες τελικά ομάδες θα πέσουν καθώς πριν από λίγο καιρό υπήρχε ενημέρωση πως τελικά θα πέσουν 5 ομάδες και όχι 6,κατι το οποίο δεν έχει επιβεβαιωθεί ακόμα

Στα 4 τελευταία παιχνίδια ο Εδεσσαικος αγωνιζεται σήμερα εκτός έδρας όπως είπαμε με τον Αγροτικό Αστέρα, την Τετάρτη εντός με τον Μ.Αλεξ.Τρικάλων, την Κυριακή στην Θύελλα Σαρακηνών και την τελευταία αγωνιστική εντός με τον Ποσειδώνα Μηχανιώνας

Έφτασε στην Θεσσαλονίκη ο Εδεσσαικος

Έχουμε ενδεκάδα

Ο τεχνικός του Εδεσσαικου Βαιος Στεργιόπουλος επαναφέρει το 3-5-2 και ξεκινάει με τους :

Ηλιόπουλο, Αβραμίδη, Μωυσίδη, Τζιμογιάννη, Στογιαννιδη, Μαυρόπουλο, Γιαννόπουλο, Κατικαριδη, Προυντση, Κυζιρίδη και Παπαστεργίου

Αναπληρωματικοι είναι οι

Βαλαβανης, Στικος, Κεραμυδας, Τσιτσαγκας, Χατζηγεωργιου, Τσελεπης, Αταλασιδης, Μυλωνας και Καραδήμος

Bγηκε για ζέσταμα ο Εδεσσαικος

Ολοκληρώθηκε η προθέρμανση και για τις 2 ομάδες με τους ποδοσφαιριστές να κατευθυνονται προς τα αποδυτήρια για να αλλάξουν και για τις τελευταίες οδηγίες

Όλα έτοιμα για την σέντρα

Ο αγώνας ξεκίνησε

Γκολ 1-0 ο Αγροτικός ανοίγει το σκορ στο 3ο λεπτό με δυνατό διαγώνιο σουτ, η μπάλα κατεύθυνθηκε στο παραθυράκι της εστίας του Ηλιόπουλου που δεν μπορούσε να κάνει κάτι

Απο νωρίς μένουμε πίσω στο σκορ

6ο λεπτό ΔΟΚΆΡΙ για τον Εδεσσαϊκό, μετά από εκτέλεση φάουλ του Προυντση ο Τζιμογιάννης πηδηξε πιο ψηλά από όλους πήρε την κεφάλια αλλά η μπάλα χτύπησε στο δοκαρι

Άτυχος ο Εδεσσαικος που δείχνει να βγάζει αντίδραση μέρα την ψυχρολουσία του 1-0

Γκοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοολ 1-1

Στο 10ο λεπτό ο Εδεσσαικος ισοφαρίζει με τον Παπαστεργίου

Ο Κυζιρίδης έδωσε ωραία μπαλιά και ο υψηλοσωμος φορ με εξαιρετικό τελείωμα ισοφάρισε για τον Εδεσσαϊκό

Εν τω μεταξύ το σκορ έχει ανοίξει και ο Μ. Αλέξανδρος Τρικάλων και η Θύελλα Σαρακηνών που προηγούνται με 1-0

Είναι εμφανές στο παιχνίδι του Εδεσσαικου πως είχαν λείψει στα προηγούμενα παιχνίδια οι απουσίες τόσο του Κυζιρίδη όσο και του Προυντση

Γκοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοολ 1-2

Ολικη ανατροπή για τον Εδεσσαϊκό στο 19ο λεπτό

Μετά από σεντρα του Αβραμίδη η μπάλα κόντραρε σε αμυντικό παίκτη του Αστέρα άλλαξε πορεία και κατέληξε στα δίχτυα

Γκοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοολ 1-4

Και πάλι ο Παπαστεργίου με δυνατό σουτ νικάει τον αντίπαλο τερματοφυλακα και διαμορφώνει το 1-4 στο 47ο λεπτό αφού νωρίτερα είχε κλέψει την μπάλα ο Κατικαριδης.

65ο λεπτό το 1-4 παραμένει

Καλή στιγμή για τον Αγροτικό Αστέρα σουτ στο 70ο λεπτό λίγο άουτ

Διπλή αλλαγή για τον Εδεσσαϊκό στο 75ο λεπτό

Αποχωρούν οι Παπαστεργίου και Στογιαννιδης και θα περάσουν στον αγωνιστικό χώρο οι Καραδήμος και Χατζηγεωργιου

77o λεπτό αλλαγή αποχωρεί ο Κατικαριδης και θα περάσει ο Τσελεπης

84ο λεπτό 4η αλλαγή για τον Εδεσσαϊκό θα περάσει ο Μυλωνας αντί του Προυντση

Συμπληρωθηκαν τα 90 λεπτά, έχουμε μπει στις καθυστερήσεις

Ένας πολύ καλός Εδεσσαϊκός πέτυχε μια τεράστιας βαθμολογικής σημασίας νίκη,όλοι οι ποδοσφαιριστές κατέθεσαν ψυχή, έφτασε τους 17 βαθμούς και με άλλη ψυχολογία πλέον θα αντιμετωπίσει τον Μ. Αλέξανδρο Τρικάλων την Τετάρτη