Κυριακή 6 Μαρτίου 2016

Αποτέλεσμα εικόνας για εδεσσαικος
ΕΔΕΣΣΑΙΚΟΣ Κ17-ΜΠΕΜΠΗΔΕΣ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ 1-0

Την δεύτερη νίκη πανηγύρισε πριν από λίγο η Κ17 του Εδεσσαικού,καθώς επικράτησε πιο εύκολα από ότι δείχνει το τελικό σκορ με 1-0 των Μπέμπηδων.Χρυσός σκόρερ για την ομάδα μας ο Καράχατζης στο 27 λεπτό του δευτέρου ημιχρόνου.Οι μικροί για ακόμα μια φορά παίξανε όμορφο ποδόσφαιρο,είχανε όμορφους συνδυασμούς και καθαρά από θέμα ατυχίας δεν προηγήθηκαν στο πρώτο ημίχρονο όταν δύο φορές η μπάλα δεν τους έκανε το κέφι και σταμάτησε στο δοκάρι.Στο δεύτερο ημίχρονο ήρθε το πολυπόθητο goal με άψογο πλασέ στη γωνία του αντίπαλου τερματοφύλακα από τον Καράχατζη.Στα τελευταία λεπτά η ομάδα έβρισκε όλο και περισσότερους διαδρόμους χάνοντας σωρεία ευκαιριών για το 2-0.Αναμφίβολα όλα τα παιδιά που αγωνίστηκαν τα έδωσαν όλα και αξίζουν πολλά συγχαρητήρια για αυτή την νίκη ενώ εαν θα βάζαμε το τίτλο του κορυφαίου αυτός θα πήγαινε κατά την γνώμη μας στον Τσιτσάγκα.Τον αγώνα παρακολούθησε και ο πρόεδρος Μιχάλης Τζέπτιμπης μαζί με τον τεχνικό διευθυντή Γιώργο Ροδοβίτη ενώ hot-dog περίμεναν τους νικητές.Στον πάγκο χρέη προπονητή ανέλαβε ο Πέτρος Πεχλιβάνης καθώς ο Ρούλης Παυλίδης βρίσκεται στο νοσοκομείο και κοντά στον γιο του Μπάμπη που αγωνίζεται στον 'Αρη Θεσσαλονίκης μετά από τροχαίο ατύχημα που είχε την Πέμπτη στην περιοχή της Αχγιάλου.Η διοίκηση εκφράζει τα περαστικά της στην οικογένεια του Ρούλη και σύντομη ανάρρωση στον Μπάμπη.Μετά από αυτή την νίκη ο Εδεσσαικός έφτασε τους 7 βαθμούς σε 3 παιχνίδια ενώ την επόμενη αγωνιστική η ομάδα μας θα ταξιδέψει στον Αγιαξ Πέλλας.