Κυριακή 6 Μαρτίου 2016

Αποτέλεσμα εικόνας για ΕΔΕΣΣΑΙΚΟΣ
ΕΔΕΣΣΑΙΚΟΣ -ΑΡΗΣ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ 5-1

Σε ένα παιχνίδι που τελείωσε πριν καλά καλά αρχίσει η ομάδα μας έκανε επίδειξη δύναμης κερδίζοντας τον Άρη Λουτρακίου με 5-1.Μόλις στο 20 λεπτό της αναμέτρησης το σκορ ήταν ήδη 4-0 με τον Εδεσσαικό πραγματικά να κάνει ότι θέλει μέσα στο γήπεδο.Στο 3 λεπτό ο Τζούρτζος κέρδισε πέναλτυ έπειτα από ανατροπή,το οποίο το εκτέλεσε ο ίδιος ξεγελώντας τον άντιπαλο τερματοφύλακα.Λίγα λεπτά αργότερα ο Χωραφάς σε ένα σόλο από τα αριστερά σούταρε,η μπάλα εφτάσε στα πόδια του Παπουλίδη μετά από ασθενή απόκρουση για να διαμορφώσει από το ύψος της μικρής περιοχής το 2-0.Ο Εδεσσαικός συνέχισε να είναι καταιγιστικός και πέντε λεπτά αργότερα ο Χόντζιας έβγαλε σέντρα με τελικό αποδέκτη τον Λάφα ο οποίος με πλασέ έκανε το 3-0.Στο 20 λεπτό ήταν η σειρά του Χωραφά να μπει στους σημερινούς σκόρερ καθώς το πλασέ του κατέληξε στα δίχτυα για να γίνει το 4-0.Μετά από εκείνο το σημείο οι ποδοσφαιριστές της ομάδας μας σεβόμενοι ίσως και τον άντιπαλο έριξαν τον ρυθμό τους.Παρόλα αυτά θα μπορούσαν σε 2-3 φάσεις πριν την λήξη του ημιχρόνου να πετύχουν και κάποιο άλλο τέρμα.Το δεύτερο ημίχρονο κύλησε στο ίδιο τέμπο με το Λουτράκι να κερδίζει πέναλτυ στο 50 λεπτό με τον Κατρατσέα να λέει όχι μπλοκάροντας την μπάλα.Ο Βασίλης Ασλανίδης προχώρησε νωρίς και στις 3 αλλαγές χρησιμοποιώντας τους Βλαδοβίτη,Ρέντι και Παπαγεωργίου.Σίγουρα εαν θα μπορούσε να κάνει και άλλες θα τις έκανε.Στο 65 λεπτό το Λουτράκι κέρδισε και άλλο πέναλτυ έπειτα από ανατροπή του Παπαηλία.Ο Παπαγεωργίου έπεσε σωστά αποκρουώντας αλλά στην συνέχεια της φάσης ένας πρώην πράσινος,ο Βασιλόπουλος έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για να μειώσει σε 4-1.Αμέσως μετά ήρθε η απάντηση όταν Λάφα και Μεταξάς συνδυάστηκαν περίφημα και ο Βαγγέλης από κοντά διαμόρφωσε το 5-1 το οποίο ήταν και το τελικό σκορ καθώς τα επόμενα λεπτά έμοιαζαν μια τυπική διαδικασία.
Το συμπέρασμα που βγαίνει σήμερα είναι το ίδιο που βγάλαμε σχεδόν σε όλα τα παιχνίδια.
Είμαστε οι καλύτεροι αλλά δυστυχώς είμαστε δεύτεροι...