ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΕΔΕΣΣΑΣ "ΦΟΡΗΣ ΓΕΝΤΖΗΣ"
ΩΡΑ 15:30

Καλημέρα φίλες και φίλοι του Εδεσσαικου,και όχι μόνο.

Πιστοί στο ραντεβού μας,μαζί θα παρακολουθήσουμε και σήμερα την αναμέτρηση του Εδεσσαικου με τους Προμαχους.

Η ώρα έναρξης του αγώνα έχει αλλάξει από αυτό το Σαββατοκύριακο καθως η μέρα μεγαλώνει και πλέον τα παιχνιδια θα ξεκινούν στις 15:30.

Ο αγώνας διεξάγεται στα πλαίσια της 18ης αγωνιστικής.

Ο Εδεσσαικος βρίσκεται στην πρώτη θέση της βαθμολογίας με 41 βαθμούς με απολογισμό 13 νίκες,2ισοπαλίες και 2 ήττες έχοντας πετύχει 42 τέρματα και έχοντας δεχθεί 7.

Από την άλλη οι Προμαχοι βρίσκονται στην εντέκατη θέση με 17 βαθμούς με απολογισμό (5-2-10) και τέρματα (18-35)

Μετά και τα χθεσινά αποτελέσματα, μας δίνετε για πρώτη φορά φέτος η ευκαιρια να ξεφύγουμε με το μαγικό νούμερο (+5),διαφορά με την οποία αποφεύγουμε την διαδικασία των μπαράζ.

Στα χθεσινά παιχνίδια σημειώθηκαν τα εξής αποτελέσματα.

4.Μ.Αλέξανδρος Πέλλας  32 (18)

Όπως γίνεται αντιληπτό μετά και την χθεσινή ήττα του Μαυροβουνίου δεν υπάρχουν εύκολα παιχνίδια.

Ο Εδεσσαικος σημερα πάρα τις απουσίες του (Μεταξάς,Ρετζια,Τσιρλιδης,Κιορτσης και ισως και ο Καρτζιος) θα πρέπει από την αρχή να μπει δυνατά,να επιβληθεί και να πετύχει μια ακόμα νίκη κάνοντας το απόλυτο στην έδρα του.

Διαιτητής της αναμέτρησης ορίστηκε ο κ.Παναγιωτιδης με βοηθούς τους κ Ν.Δεμερτζή και Δαργινιδη.Παρατηρητής θα είναι ο κ.Παπαδόπουλος.

Ο καιρός θα είναι συννεφιασμένος με θερμοκρασία που θα φτάνει κατά την διάρκεια του παιχνιδιού τους 12 βαθμούς.

Αρκετός αναμένεται να είναι και ο φίλαθλος κόσμος που θα παρακολουθήσει τον αγώνα,καθώς τα συνεχή θετικά αποτελέσματα έχουν ξεσηκώσει τους Εδεσσαιους.

Στις 14:00 είναι το ραντεβού των ποδοσφαιριστών με το edessaikos.gr να βρίσκεται από νωρίς στις επάλξεις μεταφέροντας όλα τα τελευταία νέα των Τριαινοφορων.

Μείνετε συντονισμένοι...

Συγκεντρώθηκε η αποστολή της ομάδας

Σε λίγο θα έχουμε ενδεκάδα

Ο Γιώργος Νασιόπουλος θα ξεκινήσει με τους :
Βόλτσης,Παπουλίδης,Κούμπους,Ουζούνης,Παπαηλίας,Παπαγεωργίου,Λαφαζανίδη,Προύντση,Μπάρμπα,Καράμπελα και Βλαδοβίτη

Αναπληρωματικοί είναι οι Σαββίδης,Πούπης,Σφέτκος,Παπαγεωργίου Μ.,Μεταξάς,Κάρτζιος και Χότζιας

Οι Πρόμαχοι θα ξεκινήσουν με τους :
Παντελίδη,Καλογιάννη,Σαμσούρη,Προίκο,Μπογδάνη,Μούγιο,Σέλκο,Halilaj,Μίτσκα,Μεσκίνη και Σατζάκη.

Αναπληρωματικοί είναι oι:Tανούρης,Κωστίνας,Κωστίνας,Νέμτσης,Νάνος,Καραμήτσος και Νάνος.

Βγήκε για ζέσταμα ο Εδεσσαικός.

Όλα έτοιμα για να ξεκινήσει το παιχνίδι.

Τελευταίες αναμνηστικές φωτογραφίες
Έχουμε σέντρα

Φτάσαμε στο 10 λεπτό

Πλήρης υπεροχή της ομάδας που προσπαθεί να βρει διαδρόμους στην μαζική αμυντική λειτουργία των Προμαχων.

Καλή στιγμή στο 12 λεπτό.Ανάποδο σουτ του Παπουλιδη άουτ.

Εκρηκτικό δίλεπτο με χαμένες φάσεις.

Έχει κατασκηνώσει ο Εδεσσαικος στην εστία του Παντελιδη.

Ωραία ενέργεια του Μπάρμπα στο 15 λεπτό ο οποίος ξεμαρκαριστηκε υπέροχα το σουτ όμως πέρασε αουτ

20 λεπτό κόρνερ για τον Εδεσσαικο από κοντά κόβεται την τελευταία στιγμή το σουτ του Παπαηλια.Νέο κόρνερ.

Νέα καλή στιγμή για την ομάδα μας σέντρα 25 λεπτό.Σέντρα του Μπάρμπα κεφαλιά του Λαφα αουτ

Οριζόντιο δοκάρι.Φοβερό σουτ του Παπαγεωργίου στο 31 λεπτό η μπάλα τρανταζει το οριζόντιο

40 λεπτό κοντινή κεφαλιά του Παπουλιδη αποκρούει εντυπωσιακά ο Παντελιδης

42 λεπτό Ωραίο σουτ του Καράμπελα λίγο άουτ

Ημίχρονο
Εδεσσαικος-Προμαχοι 0-0

Ξεκίνησε το δεύτερο

Γκοοοοοοοοοοοοοολ 1-0
Ο Λαφα λύνει το γόρδιο δεσμό και με κοντινή προβολή μετά από πασά του Παπουλιδη ανοίγει το σκορ για την ομάδα μας στο 48 λεπτό

Νέο οριζόντιο δοκάρι.Ο Λαφα εξαπέλυσε κεραυνό έξω από την περιοχή αλλά η μπάλα τρανταξε για δεύτερη φορά την εστία του Παντελιδη.

Απίστευτη ευκαιρία.Τετ τα Τετ του Λαφα με την μπάλα να πηδάει και να καταλήγει άουτ.

Γκοοοοοοοοοοοοοοοολ 2-0
Ο Λαφα έχει πάρει μπρος.Μετά από εξαιρετική πασά του Μπάρμπα ο Λαφα από κοντά κάνει το 2-0 στο 58 λεπτό.

Νέα μεγάλη ευκαιρία πάλι με τον Λαφα στο 60 λεπτό.

Πρώτη αλλαγή.Βγαίνει ο Παπουλιδης και μπαίνει ο Σαββίδης.

Δεύτερη Αλλαγή στο 65 λεπτό με τον Πουπη να περνάει στην θέση του Παπαγεωργίου.

Έχουμε φτάσει στο 75 λεπτό με τον Εδεσσαικο να προηγείται πάντα των Προμαχων με 2-0

Ετοιμάζεται να περάσει στον αγωνιστικό χώρο ο Σφετκος.Αποχωρεί ο Λαφαζανιδης μέσα σε χειροκροτήματα.

Γκοοοοοοοοοοοοοολ 3-0
Εξαιρετική σέντρα του Σαββίδη και ο Βλαδοβιτης με ωραία κεφαλιά διαμόρφωσε το 3-0 στο 83 λεπτό.