ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΕΔΕΣΣΑΣ"ΦΟΡΗΣ ΓΕΝΤΖΗΣ"
ΩΡΑ 16:00

Καλημέρα φίλες και φίλοι του Εδεσσαικού

Έχουμε φτάσει αισίως στην 20η αγωνιστική του φετινού μαραθωνίου.

Ο Εδεσσαικός οδηγεί την κούρσα με 45 βαθμούς,ενώ ο Εθνικός βρίσκεται στην 6η θέση με 31.

Η ομάδα μας έχει απολογισμό 14 νίκες,3 ισοπαλίες και 2 ήττες,διαθέτοντας τόσο την καλύτερη επίθεση όσο και την καλύτερη άμυνα με ενεργητικό (45-7).

Με δύναμη την έδρα του ο Εδεσσαικος έχει το απόλυτο 9/9 έχοντας πετύχει 26 τέρματα και έχοντας δεχθεί μόνο 1 !!!

Μετα τις πρώτες 19 αγωνιστικές η βαθμολογία στις πρώτες θέσεις έχει διαμορφωθεί ως εξής

1.Εδεσσαικος                    45 (19)
2.Δόξα Εξαπλατανου        42 (19)
3.Δόξα Μαυροβουνίου      38 (19)
4.Απόλλων Κ.Βρύσης.      33 (20)
5.Μ.Αλέξανδρος Πέλλας   33 (20)
6.Εθνικός Γιαννιτσών        31 (19)

Διαιτητής της αναμέτρησης ορίστηκε ο κ.Ταγκαλιδης με βοηθούς τους κ.Δέλλιο και Αρεστή.

Ο καιρός θα είναι ηλιόλουστος με θερμοκρασία που θα φτάσει τους 20 βαθμούς.

Λίγο ο καλός καιρός λίγο η κρισιμότητα του αγώνα,αναμένεται αρκετός ο κόσμος στις κερκίδες του Φόρης Γεντζής.

Προπονητής στον Εθνικό είναι ο παλιός ποδοσφαιριστής της ομάδας μας Δημήτρης Τομπάζης.

Μάλιστα λίγο πριν από την έναρξη του παιχνιδιού η διοίκηση των Πρασίνων θα τον βραβεύσει.

Το ραντεβού των ποδοσφαιριστών είναι προγραμματισμένο για τις 14:30.

Συγκεντρώθηκε η αποστολή του Εδεσσαικού ενώ έφτασε πριν από λίγο και ο Εθνικός.

Για τον Εθνικό ο Δημήτρης Τομπάζης ξεκινάει με τους
Αναστασιάδη,Γρηγοριάδη,Παπαδόπουλο,Γιόντη,Εφραιμίδης,Καμπάνης,Σαραντίδης,Ζαμίδης,Μπαμπαλής,Σιδηρόπουλος κια Κηλίκης.
Αναπληρωματικοι είναι οι: Zγουρούδης,Κουιμτζίδης,Κουλούδης καΙ Πυριτίδης

Σε λίγο θα έχουμε και την ενδεκάδα του Εδεσσαικού.

Ο Γιώργος Νασιόπουλος επέλεξε για το βασικό σχήμα τους:
Αποστόλου,Παπουλίδη,Κιόρτση,Ουζούνη,Κούμπους,Ρέτζια,Λαφαζανίδη,Προύντση,Μπάρμπα,Τσιρλίδη και Καράμπελα

Αναπληρωματικοί για τον Εδεσσαικό είναι οι:
Παπαηλίας,Πούπης,Βλαδοβίτης,Βόλτσης,Σφέτκος,Κάρτζιος και Σαββίδης,

Όλα έτοιμα για την έναρξη του παιχνιδιού

Όπως αναφέραμε και πιο πάνω η διοίκηση των Πρασίνων βραβεύει για την προσφορά του στον σύλλογο τον Δημήτρη Τομπάζη.
Την βράβευση θα κάνει ο Κώστας Μαλουμιδης

Έχουμε σέντρα

Πιέζει από την αρχή ο Εδεσσαικος που έχει μπει πολύ δυνατά

Γκοοοοοοοοοοοοοολ 1-0
Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Καράμπελα στο 7 λεπτό η μπάλα χτυπάει στο οριζόντιο δοκάρι και περνάει την γραμμή.

10 λεπτό καλή συνεργάσια Λαφα-Τσιρλιδη χωρίς αποτέλεσμα.

Γκοοοοοοοοοοολ 2-0
Ο Ρετζια σούταρε έξω από την περιοχή ο Αναστασιαδης απόκρουσε και ο Λαφα στην συνέχεια της φάσης έκανε το 2-0 στο 57 λεπτό

Καλή φάση με τον Μπάρμπα για το 3-0 στο 59 λεπτό.

Δεύτερη Αλλαγή.Ο Παπαηλιας στην θέση του Κουμπους.

Γκοοοοοοοοοοοοολ 3-0
Πολύ ωραία σέντρα του Καρτζιου και ο Λαφα από κοντά διαμορφώνει το 3-0 στο 68 λεπτό

Κλείνουν οι αλλαγές με τον Σφετκο να περνάει στην θέση του Καράμπελα.

Διαδικαστικου χαρακτήρα τα τελευταία δέκα λεπτά.