ΝΙΚΗ ΚΑΛΗΣ-ΕΔΕΣΣΑΙΚΟΣ
ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΚΑΛΗΣ
ΩΡΑ 16:00

Καλημέρα φίλες και φίλοι του Εδεσσαικού και όχι μόνο...

Πιστοί στο ραντεβού μας,μαζί θα παρακολουθήσουμε και σήμερα την εκτός έδρας αναμέτρηση του Εδεσσαικού με την Νίκη Καλής

Έχουμε φτάσει αισίως στην 19η αγωνιστική του φετινού μαραθώνιου.

Η ομάδα μας οδηγεί την κούρσα με 44 βαθμούς 2 μπροστά από την Δόξα Εξαπλατάνου και 6 από την Δόξα Μαυροβουνίου,έχοντας βέβαια και ένα παιχνίδι λιγότερο.

Η Νίκη Καλής με συνεχόμενα θετικά αποτελέσματα έφτασε την 10η θέση με 20 βαθμούς.

Στην έδρα της έχει δώσει 8 παιχνίδια με απολογισμό 3 νίκες και 5 ήττες.

4.Μ.Αλέξανδρος Πέλλας  32 (18)

Μετά την νίκη της Δόξας Εξαπλατάνου μέσα στους Προμάχους,η νίκη για την ομάδα μας είναι μονόδρομος έτσι ώστε να ξαναποκτήσουμε την διαφορά ασφαλείας των 5 βαθμών.

Διαιτητής της αναμέτρησης ορίστηκε ο κ.Γιάγκος με βοηθούς τους κ.Αλατζά και Παπαδόπουλο.Παρατηρητής θα είναι ο κ.Μιχαηλίδης.

Ο καιρός θα είναι ηλιόλουστος με θερμοκρασία που θα φτάσει τους 22 βαθμούς

Έντονος και ο ξεσηκωμός από τους φίλους της ομάδας που θα κατεβούν να δουν από κοντά τους Κυπελλούχους.

Το ραντεβού των ποδοσφαιριστών είναι στις 14:00 όπου λίγα λεπτά αργότερα θα αναχωρήσει και η αποστολή.

Ξεκίνησε η ομάδα

Στις 14:40 έφτασε ο Εδεσσαικος

Πρώτες αναγνωριστικες ματιές στον αγωνιστικό χώρο από τους ποδοσφαιριστές.

Στα αποδυτήρια οι παίκτες

Σε λίγο θα έχουμε ενδεκάδα

Ο Γιώργος Νασιοπουλος θα ξεκινήσει με τους:
Αποστόλου,Κουμπους,Κιορτσης,Ουζουνης,Παπαλιας,Παπαγεωργίου,Λαφαζανιδης,Ρετζια,Μεταξάς,Τσιρλιδης και Καραμπελας

Αναπληρωματικοί θα είναι οι
Πουπης,Μπάρμπας,Βλαδοβιτης,Βολτσης,Παπουλιδης,Προυντσης,Σαββίδης

Το καθιερωμένο ζέσταμα κάνουν αυτή την ώρα οι δύο ομάδες

Όλα έτοιμα για να ξεκινήσει το παιχνίδι

Σέντρα

5 λεπτό.Στην εκτέλεση του κόρνερ ο Τσιρλιδης κεφαλιά του Λαφα λίγο άουτ.

17 λεπτό.Παιχνίδι κέντρου χωρίς φάσεις για τις δύο ομάδες

24 λεπτό Μεγάλη ευκαιρία για την Καλή.Το πλασέ περνάει ελάχιστα άουτ.

Αναγκαστική αλλαγή για τον Εδεσσαικο.Βγαίνει τραυματίας ο Κιορτσης και περνάει ο Σαββίδης

Γκολ για τον Εδεσσαικο με τον Λαφα ακυρώνεται ως offside

30 λεπτό.Ωραία ενέργεια του Καράμπελα,το σουτ του ελάχιστα άουτ

40 λεπτό Ωραίο σουτ του Μεταξά αποκρούει ο Καισιδης στην επαναφορά ο Λαφα σκοράρει αλλά ο επόπτης σηκώνει και πάλι offside.

Δεύτερη κίτρινη για την Καλή στον Κωστικα.
Με 10 συνεχίζουν οι αντίπαλοι

43 λεπτό Μεγάλη ευκαιρία για το 0-1.Πολύ ωραία συνεργασία το πλασέ του Λαφα όμως γλείφει το δοκάρι.

Μεγάλη απόκρουση του Αποστόλου σε γυριστή κεφαλιά του Ουζουνη.Παραλίγο αυτογκόλ.Ευτυχώς.

Λήξη ημιχρόνου 0-0

63 λεπτό καλή κεφαλιά του Λαφα άουτ

Δεύτερη Αλλαγή.Μπαίνει ο Μπάρμπας στην θέση του Ρετζια

Στο μισό γήπεδο πιέζει ο Εδεσσαικος αλλά λείπει η τελική προσπάθεια.

73 λεπτό.Καλό σουτ του Παπαγεωργίου δύσκολα σε κόρνερ ο Καισιδης.

Κλείνουν οι αλλαγές.Μπαίνει ο Παπουλιδης και βγαίνει ο Παπαηλίας

Γκολ από τον Παπαγεωργίου ακυρώνεται και αυτό ως offside.Το τρίτο σήμερα....

85 λεπτό.Μεγάλη φάση για τον Εδεσσαικο.Το πλασέ του Λαφα διώχνει πάνω στην γραμμή ο Καισιδης.

90 λεπτό.Πιέζει ο Εδεσσαικος.

93 λεπτό.Νέα μεγάλη τεράστια ευκαιρία.Κεφαλιά εξ'επαφής του Τσιρλιδη,αποκρούει ξανά ο τερματοφύλακας.

Λήξη του αγώνα.
Νίκη Καλής-Εδεσσαικος 0-0

Γκέλα για την ομάδα μας,που δεν μπόρεσε να διασπάσει την μαζική αμυντική λειτουργία των αντιπάλων με αποτέλεσμα να μείνει στο 0-0.

Μετά από αυτό το αποτέλεσμα ο Εδεσσαικος έφτασε τους 45 βαθμούς τρεις μπροστά από τον Εξαπλστανο.

Μείνετε συντονισμένοι για το τρίτο ημίχρονο.