Πέμπτη 13 Απριλίου 2017

Αποτέλεσμα εικόνας για edessaikos
ΦΙΛΙΚΗ ΝΙΚΗ ΜΕ 0-2 ΣΤΟ ΡΙΖΑΡΙ

Φιλική νίκη μέσα στο Ριζάρι με σκορ 0-2 κόντρα στον τοπικό Ορφέα πέτυχε πριν από λίγη ώρα ο Εδεσσαικός.Ο τεχνικός των Πρασίνων Κώστας Μαλουμίδης χρησιμοποίησε όλους τους ποδοσφαιριστές που είχε στην διάθεση του,πλην του Παπουλίδη,Τσιρλίδη και του Μεταξά.Στο πρώτο ημίχρονο αγωνίστηκαν οι Βόλτσης κάτω από τα δοκάρια,ο Κούμπους με τον Παπαηλία στα στόπερ,ενώ ακραίοι αμυντικοί έπαιξαν οι Ουζούνης και Κιόρτσης.Στα χαφ αγωνίστηκαν οι Πούπης και Προύντσης ενώ μπροστά τους οι Παπαγεωργίου,Μπάρμπας,Σφέτκος και Λαφαζανίδης.Στο δεύτερο ημίχρονο άλλαξε κατά 8/11 η ενδεκάδα με τους Αποστόλου,Σαββίδη,Τσιτσάγκα,Βλαδοβίτη,Χότζια,Καράμπελα,Ρέτζια και Κάρτζιο να πέρνουν θέση βασικού.Για την ιστορία σκόρερ της ομάδας μας ήταν ο Χότζιας στο 70 λεπτό με κοντινό πλασέ και ο Πούπης στο 71 λεπτό με πανομοιότυπο τρόπο.Νωρίτερα ο Βλαδοβίτης είχε οριζόντιο δοκάρι σε σέντρα σουτ που επιχείρησε.Πολύ καλή η διαιτησία του Βαγγέλη Μίσκου και των βοηθών του ενώ άριστη ήταν όπως πάντα και η φιλοξενεία των ανθρώπων του Ριζαρίου,όπου και τους ευχαριστούμε.