Αποτέλεσμα εικόνας για edessaikos
ΝΕΑ ΤΗΣ ΑΚΑΔΗΜΙΑΣ

ΕΔΕΣΣΑΙΚΟΣ-ΜΠΕΜΠΗΔΕΣ 4-0
ΣΤΟΝ ΗΜΙΤΕΛΙΚΟ ΟΙ ΠΑΙΔΕΣ ΜΕ ΧΑΤ-ΤΡΙΚ ΤΟΥ ΠΕΤΚΟΥ

Πραγματοποιώντας εμφάνιση πρωταθλητή η Κ17 του Εδεσσαικου επικράτησε σχετικά εύκολα της αντίστοιχης των Μπεμπηδων με σκορ 4-0.Το συγκρότημα του Κώστα Παρίση μπήκε δυνατά από την αρχή του παιχνιδιού επιβάλλοντας πλήρως τον ρυθμό.Στο 15 λεπτό ο Πετκος άνοιξε το σκορ με ωραίο πλασέ ενώ ο ίδιος παίκτης διαμόρφωσε και το 2-0 με εξαιρετικό σουτ έξω από τη περιοχή στις αρχές του δεύτερου ημιχρόνου.Το 3-0 έγινε στο 55 λεπτό πάλι με σουτ έξω από την περιοχή από τον νεοεισερχόντα Κόλα.Το τελικό 4-0 γράφτηκε λίγα λεπτά πριν την λήξη του αγώνα από τον κορυφαίο του γηπέδου Πετκο ο οποίος με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα πετυχαίνοντας χατ-τρικ.

Για τον Εδεσσαικο αγωνίστηκαν:
Ιορδανίδης,Λυπουρλης,Χυσελαρι,Γαργαλας(c),Σοφιανός,Τσελεπής,Καγιαλογλου,Παρισκος,Πετκος,Κοπαιλας,Φουδουλης.
Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι Παπαναστασίου.Κόλα,Καγιαλογλου και Σέρτζι.

Μετά από αυτή την νίκη η ομάδα του Εδεσσαικου θα αντιμετωπίσει στον ημιτελικό το άλλο Σαββατοκύριακο σε ουδέτερο γήπεδο,σε μια επανάληψη της περσινής χρονιάς,τον Απόλλωνα Κρύας Βρύσης ο οποίος επικράτησε σήμερα το πρωί στο Μανδαλο της τοπικής Δόξας με σκορ 0-2.