Ο Κώστας Μαλουμίδης θα ξεκινήσει τον αγώνα με τους
Βόλτση.Βλαδοβίτη,Σαββίδη,Πούπη,Παπαηλία,Παπαγεωργίου,Σφέτκο,Κούμπους,Τσιρλίδη,Μπάρμπακαι Κάρτζιο
Στον πάγκο έχει τους Κιόρτση,Καράμπελα,Προύντση,Αποστόλου,Ρέτζια,Παπουλίδη και Τσιτσάγκα

Από την άλλη τα Κουφάλια θα αγωνιστούν με τους
Κύρου,Αιβάζη,Γάκη,Χαριζάνη,Λιόντα,Τσακίρη,Θωμαίδη,Μαργαρίτη,Ματζιούνη,Χωραφά και Παπατζίκο

Όλα έτοιμα για την έναρξη του παιχνιδιού

Γκολ 0-1 για τον ΠΑΟ Κουφαλίων μόλις στο 3 λεπτό όταν μετά από κόρνερ υπήρξε αδράνεια στην αμύνα του Εδεσσαικού.

10 λεπτό,Προσπαθεί να συνέλθει ο Εδεσσαικός από το αρχικό σοκ

Τεράστια διπλη ευκαιρία στο 18 λεπτό με τον Τσιρλιδη και τον Μπάρμπα να μην μπορούν να νικήσουν από κοντά τον Κύρου

30 λεπτό Μεγάλη χαμένη ευκαιρία σε τετ τα τετ του Κάρτζιου το πλασέ του οποίου αποκρούει ο Κύρου

Το 0-1 παραμένει

Γκολ 0-2 για τα Κουφάλια στο 43 λεπτό κόντρα στην ροή του παιχνιδιού

Ημίχρονο
Εδεσσαικος-ΠΑΟ Κουφαλιων 0-2

Η ομάδα από τα Κουφάλια χτυπώντας στα κατάλληλα χρονικά σημεία προηγείται με 0-2

Mε δύο αλλαγές ξεκινάει το δεύτερο ημίχρονο

Μπαίνουν οι Ρετζια και Τσιτσαγκας στις θέσεις των Μπάρμπα και Παπαγεωργίου

Ο νεαρός Τσιτσάγκας πραγματοποιεί το ντεμπούτο του με τα χρώματα του Εδεσσαικού

Γκοοοοοοοοοοοοοοοολ 1-2
Μειώνει ο Εδεσσαικος μετά από εκτέλεση κόρνερ του Ρετζια και καρφωτη κεφαλιά του Τσιρλιδη στο 62 λεπτό

Εδεσσαικός-ΠΑΟ Κουφαλιων 1-2

Ο Εδεσσαικός σε ένα παιχνίδι που η αλήθεια είναι ότι ξεκουράστηκαν αρκετοί από τους βασικούς γνώρισε την ήττα και παράλληλα τον αποκλεισμό από την επόμενη φάση,σε μία πάντως αρκετά καλή εμφάνιση τηρουμένων των αναλογιών

Ευχαριστούμε που μας παρακολουθήσατε,θα ακολουθήσει πλούσιο φωτορεπορτάζ,δηλώσεις των προπονητών καθώς και το video του αγώνα.