ΚΥΡΙΑΚΗ 8 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2017
ΔΑΚ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ
ΩΡΑ 16:00

Καλήμερα φίλες και φίλοι του Εδεσσαικού

Το edessaikos.gr θα βρίσκεται και σήμερα κοντά σας από το ΔΑΚ της Αλεξάνδρειας μεταφέροντας λεπτό προς λεπτό την προσπάθεια του Εδεσσαικού μας.

Γευμάτιζουν αυτή την ώρα κάποιοι από τους ποδοσφαιριστές της ομάδας μας.

Η αποστολή θα αναχωρήσει στις 13:30

Αισθητά βελτιωμένος ο καιρός ο οποίος αποτελεί και σύμμαχο για όσους θα ταξιδέψουν στην Αλεξάνδρεια.

Με το λεωφορείο για τους φιλάθλους να αναχωρεί στις 14:30 μπροστά από το γήπεδο.

Διαιτητής της αναμέτρησης ορίστηκε από την ΕΠΟ ο κ.Ρούσσης Δημήτριος του Συνδέσμου θεσσαλίας με βοηθούς τους κ.Παπαδημητρίου Χρήστο (Λάρισας) και Αναστασίου Αλέξανδρο (Θεσσαλίας).

Παρατηρητής θα είναι ο κ.Ρόντσης Γρηγόριος από την Καστοριά.

Εχθές μετά την πρωινή προπόνηση ο Ηλίας Σαπάνης ανακοίνωσε και την αποστολή η οποία αποτελείται από τους:
Βόλτση,Παπουρτζή,Αβραμίδη,Κιόρτση,Κούμπους,Ουζούνη,Τζατζανά,Γολιδόπουλο,Ιωσηφίδη,Παπαγεωργίου,Προύντση,Ρέτζια,Καρακούτη,Καράμπελα,Κάρτζιο,Μπουράκη,Σφέτκο και Ταουσιάνη

Εκτός έμειναν οι Φωτιάς,Βλαδοβίτης,Χαραβιτίδης,Τσιτσάγκας,Καρακάσογλου,Πούπης,Μεταξάς,Λαφαζανίδης,Παπαστεργίου,Κατσαμακτσής και Σκαθαρούδης

Για την ομάδα του Φιλίππου θα απουσιάσουν οι αποβληθέντες Σκοπελίτης και Κόλα καθώς και ο πλάγιος μεσοεπιθετικός Αλέξανδρος Ραχήμ που είναι τραυματίας.

Για το αρχικό σχήμα ο Ηλιας Σαπανης προτίμησε τους:
Παπουρτζη,Κουμπους,Κιορτσης,Ουζουνη,Αβραμίδη,Παπαγεωργίου,Γολιδοπουλο,Ρετζια,Καράμπελα,Ταουσιανη και Μπουρακη

Ολοκληρώθηκε το ζεσταμα και για τις δυο ομαδες

Όλα ετοιμα για την σεντρα

13ο λεπτο Σε καλό σημείο φαουλ για την ομάδα μας
Στην εκτελεση ο Ταου δυσκολη αποκρουση του τερματοφύλακα,στην συνέχεια της φάσης νεο σουτ του Καράμπελα στα χέρια του τερμα.

22o Φοβερο σουτ του Παπαγεωργίου λιγο αουτ.Εκρηκτικό διλεπτο για την ομάδα μας.που παταει καλυτερα στο πρωτο εικοσιπενταλεπτο μετρώντας 4 τελικές προσπάθειες.

Πρώτη καλή στιγμη για την Αλεξάνδρεια στο 30 λεπτο με το σουτ να περναει άουτ

Γκοοοοοοοοοοολ 0-1 ο Εδεσσαικος ανοίγει το σκορ με τον Δημητρη Μπουρακη

Ηταν το 40 λεπτο οταν ο Παπαγεωργίου εκανε μια κουρσα εδωσε στον Μπουρακη και αυτος με δυνατό σουτ διαμορφωσε το 0-1

Ημίχρονο
Φιλιππος Αλεξάνδρειας-Εδεσσαικος 0-1

Ξεκίνησε το δεύτερο
Δυο μαζεμένες αλλαγές για τον Φίλιππο

Στο ιδιο μοτίβο ξεκινησε και το δευτερο με τον Εδεσσαικο να παταει πολυ καλά

53ο λεπτό Απιστευτη ευκαιρία για το 0-2.Ο Παπαγεωργίου σε νεα κούρσα απο τα αριστερά εκανε την παραλληλη στον Ρετζια το πλασε του οποιου περναει άουτ

55ο λεπτο Καλη κεφαλια του Μπενισκου μπλοκαρει ο Παπουρτζης

Αλλαγη Βγαινει ο Ρετζια και μπαινει ο Ιωσηφιδης

Νεα αλλαγη,στον αγωνιστικο χωρο ο Καρτζιος στην θεση του Καράμπελα

67ο λεπτο Τριτη αλλαγη Βγαινει ο σκορερ Μπουρακης και μπαινει ο Καρακουτης

80ο λεπτο Απειλητικος πλεον ο Φίλιππος που προσπαθεί με σεντρες να βρει το κεφαλι του Μπενισκου

Αντεπιθεση για την ομαδα απο τα δεξια με τον Κουμπους να στρωνει στον Καρακουτη αλλα να κοβεται την τελευταια στιγμή

90ο λεπτό πλεον παιζουμε καθυστερήσεις με το 0-1 να παραμένει
Η αγωνια στο κατακορυφο

Κοκκινη κάρτα στον Κωτσιοπουλο

Κλεινουν οι αλλαγες.Βγαινει ο Ταου και μπαινει ο Προυντσης.

Τελος
Τελικο σκορ
Φίλιππος Αλεξάνδρειας-Εδεσσαικος 0-1

Μεγάλο διπλό για την ομάδα μας που πετυχαινει την πρωτη νικη στο φετινό πρωτάθλημα.

Συγχαρητήρια σε ολους για την προσπάθεια

Ευχαριστούμε που μεινατε κοντά μας.
Θα ακολουθησει πλουσιο φωτορεπορταζ καθως και οι καλυτερες φασεις και το γκολ απο την σημερινή αναμέτρηση.