ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ-ΕΔΕΣΣΑΙΚΟΣ
ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΕΥΟΣΜΟΥ ''ΔΗΜ.ΚΟΝΤΙΚΑΚΗΣ''
ΩΡΑ 16:00

Καλημέρα φίλες και φίλοι του Εδεσσαικού

Μαζί και σήμερα για να παρακολουθήσουμε λεπτό προς λεπτό την ανάμετρηση της ομάδας μας κόντρα στην αντίστοιχη του Αγροτικού Αστέρα.

Μια αναμέτρηση που φέρνει ειδικά στους παλιότερους φίλους πολλές αναμνήσεις καθώς οι δύο ομάδες είχαν συναντηθεί για το πρωτάθλημα της Β'Εθνικής πολλές φορές

1985-1986  1-1

Στην μέση της βαθμολογίας και οι δύο ομάδες έχοντας συγκεντρώσει από 5 βαθμούς.

Για τον Εδεσσαικό είναι το τρίτο εκτός έδρας παιχνίδι μετρώντας μια νίκη μέσα στον Φίλιππο Αλεξάνδρειας και μια ήττα στον 'Αρη Παλαιοχωρίου.

Για την ομάδα του Αγροτικού αυτό θα είναι το τρίτο εντός έδρας ματς έχοντας απολογισμό μια νίκη με Καμπανιακό και μια ήττα από Λαγκαδά.

Στις 12:30 είναι προγραμματισμένο το ραντεβού των ποδοσφαιριστών.

Για πρώτη φορά στην αποστολή ο Γιώργος Παπαστεργίου ενώ κανονικά συμμετέχουν και οι Ταουσιάνης και Κιόρτσης

Ο τεχνικός των Πρασίνων Ηλίας Σαπάνης θα έχει στην διάθεση του,τους:

Βόλτση,Παπουρτζή,Αβραμίδη,Κιόρτση,Ουζούνη,Τζατζανά,Φωτιά,Χαραβιτίδη,Γολιδόπουλο,Ιωσηφίδη,Καράμπελα,Παπαγεωργίου,Προύντση,Ρέτζια,Παπαστεργίου,Σκαθαρούδη,Σφέτκο και Ταουσιάνη.

Διαιτητής της αναμέτρησης θα είναι ο κ.Δημητριάδης Στέφανος με βοηθούς τους κ.Πασσαλή Στέφανο και Χρυσαίδη Σταύρο του Συνδέσμου Χαλκιδικής.

Προπονητής στην ομάδα του Ευόσμου είναι ο κ.Γιώργος Φοιρός ενώ το αρχικό σχήμα που θα παραταχθεί κόντρα στην ομάδα μας αναμένεται να είναι :

Κάμπας,Ιωαννίδης,Αγτζίδης,Γεωργιάδης,Κεχαγιάς,Ντουνιάς,Μερτζάνης,Προβατίδης,Πιστόπουλος,Παπουτσής,Ζώτος,
Με τον Μαντζίρη (σκόραρε στην Αλεξάνδρεια) και Ζαχαράκη να διεκδικούν θέση στην ενδεκάδα.

Συγκεντρώθηκαν οι ποδοσφαιριστές του Εδεσσαικου που είναι έτοιμοι για αναχώρηση

Εφτασε πριν απο λιγα λεπτα η αποστολη του Εδεσσαικου στον Εύοσμο με τους ποδοσφαιριστές να πατούν τον αγωνιστικό χώρο.

Σε λιγο θα έχουμε ενδεκάδα

Ο Ηλιας Σαπανης ξεκιναει το παιχνίδι με τους Παπουρτζη,Αβραμιδη,Φωτιά,Ουζουνη,Τζατζανα,Παπαγεωργίου,Γολιδοπουλο,Καράμπελα,Σκαθαρουδη,Σφετκο και Ταουσιανη

Μια καλη στιγμη για τον Εδεσσαικο στο 8 λεπτο σε σουτ του Παπαγεωργιου

30o λεπτό Φοβερο σουτ του Καράμπελα και εξίσου εντυπωσιακή επεμβαση του Καμπα στο παραθυράκι της εστιας του.
Η καλύτερη στιγμη του αγώνα

Κιτρινη καρτα στον Τζατζανα στο 35

Το 0-0 παραμένει

Γκοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοολ 0-1
Ο Εδεσσαικος ανοιγει το σκορ στο 45 λεπτο με σουτ του Σταθη Καράμπελα.
Υποδειγματικο τελειωμα απο τον ποδοσφαιριστη του Εδεσσαικου

Νεα μεγάλη ευκαιρια στις καθυστερησεις για την ομαδα μας.Το σουτ του Καράμπελα περναει λιγο αουτ

Ληξη ημιχρονου
Αγροτικός Αστέρας-Εδεσσαικος 0-1

Ξεκινησε το δεύτερο
Με μια αλλαγη για την ομάδα μας.Περασε ο Ιωσηφιδης στην θεση του Σφετκου

Στο 47ο λεπτο ο Σκαθαρουδης πιανει με την μια το σουτ μετα απο σεντρα του Ταου με την μπαλα να περναει λιγο αουτ

Παιζουμε 60 λεπτα το 0-1 παραμένει

Γκοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοολ 0-2
Ο Ταου διπλασιάζει τα τέρματα της ομάδας μας με σουτ απο το ύψος της μεγαλης περιοχής μετα απο πασα του Καράμπελα

Δεν υπαρχει......αυτο το γκολ

Στο 67ο λεπτο ο Σκαθαρουδης πετυχαινει ενα πανεμορφο γκολ εξω απο την περιοχη γραφοντας το 1-3