ΩΡΑ 16:00

Καλησπέρα φίλες και φίλοι του Εδεσσαικού

Η μεγάλη μέρα έφτασε...

Ο Εδεσσαικός είναι ξανά στην Γ'Εθνική

Σε λιγότερο από μιάμιση ώρα θα ξεκινήσει ο αγώνας κόντρα στην ομάδα του ΑΠΕ Λαγκαδά

Από το πρωί υπάρχει ένας πραγματικός οργασμός στο Φόρης Γεντζής καθώς η διοίκηση των Πρασίνων έχει φροντίσει και την παραμικρή λεπτομέρεια

Συγκεντρλωθηκε η αποστολή του Εδεσσαικού με τον Ηλία Σαπάνη να ανακοινώνει σε λίγα λεπτά την ενδεκάδα

'Εφτασε πριν από λίγο και η αποστολή του Λαγκαδά

Ο τεχνικός των Πρασίνων θα ξεκινήσει με τους : Παπουρτζή.Κούμπους,Κιόρτση,Φωτιά,Αβραμίδη,Παπαγεωργίου,Γολιδόπουλο,Καράμπελα,Ταουσιάνη,Ρέτζια και Σκαθαρούδης

Αναπληρωματικοί είναι οι : Ιωσηφίδης,Ουζούνης,Μπουράκης,Κάρτζιος.Τζατζανάς,Προύντσης,και Βόλτσης

35 λεπτα παιχνιδιου στο "Φορης Γεντζης" το 0-0 παραμενει

Γκοοοοοοοοοοοοοοολ ο Εδεσσαικος ανοιγει το σκορ με φοβερο σουτ του Σκαθαρουδη εξω απο την περιοχή

Ο Σκαθαρουδης με ενα σουτ απο τα 25 μετρα εστειλε την μπαλα στο οριζοντιο δοκαρι αυτη χτυπησε στο εδαφος και στην επαναφορα κατεληξε στα δίχτυα γράφοντας το 1-0

43ο Νεο σουτ του Σκαθαρουδη δυσκολη απόκρουση του τερματοφυλακα του Λαγκαδα.

Ληξη ημιχρονου
Εδεσσαικος -Λαγκαδας 1-0
Πολυ καλη εμφάνιση της ομαδας στο πρωτο ημιχρονο.

Ξεκίνησε το δευτερο ημιχρονο

Δοκαρι οριζόντιο για την ομαδα μας με τον Καραμπελα

Με το καλημέρα ο Εδεσσαικος χανει μοναδικη ευκαιρια να διπλασιασει τα τερματα του.

Ο Σταθης βρέθηκε μονος με τον τερματοφύλακα πλασαρε αλλα η μπαλα σταματησε στο οριζοντιο.Κρίμα...

Γκοοοοοοοοοοοοοοολ 2-2
Ισοφαρίζει ο Εδεσσαικος με τον Καρτζιο στο 83 λεπτο με κοντινή προβολη μέσα σε εξαλλους πανηγυρισμούς

Κόκκινη κάρτα στον Φωτιά,κόκκινη κάρτα και σε παίκτη του Λαγκάδα Με δεκα συνεχίζουν και οι δύο ομάδες

Το παιχνίδι πλεον έχει αποκτήσει μια άγρια ομορφιά

Ιωσηφίδης στην θέση του Ταουσιάνη

Μπουράκης στην θεση του Καράμπελα

Μπήκαμε στις καθυστερήσεις
Τέλος... Λήξη αγώνα
Τελικό σκορ Εδεσσαικός-ΑΠΕ Λαγκαδά 2-2

Ένα αποτέλεσμα που αφήνει μια παράξενη αίσθηση καθώς έτσι οπως διακυμάνθηκε το σκορ η ομάδα μας θα μπορούσε να το είχε κερδίσει αλλά θα τ\μπορούσε και να το χει χάσει.