ΕΔΕΣΣΑΙΚΟΣ-ΚΑΜΠΑΝΙΑΚΟΣ
ΩΡΑ 15:00

Καλημέρα φίλες και φίλοι του Εδεσσαικού

Σάββατο 24 Μαρτίου σήμερα και έχουμε φτάσει αισίως στην 29η αγωνιστική προτελευταία του φετινού μαραθωνίου

Ο Εδεσσαικός στις 15:00 στο Φόρης Γεντζής αντιμετωπίζει την ομάδα του Καμπανιακού όπου ακόμα και με ισοπαλία δίνει οριστικό τέλος στην υπόθεση της παραμονής.

Η ομάδα μας μετά την ισοπαλία μέσα στην Νάουσα βρίσκεται στην 6η θέση της βαθμολογίας  με 38 βαθμούς.

Από την άλλη ο Καμπανιακός δεν κυνηγάει κάτι καθώς βρίσκεται ουραγός έχοντας αποχαιρετίσει την κατηγορία.

Στον συντελεστή τερμάτων ο Εδεσσαικός συνεχίζει να έχει θετικό πρόσημο με απολογισμό (27-25).

Εντός έδρας ο Εδεσσαικός σε σύνολο 13 αγώνων έχει 5 νίκες 6 ισοπαλίες και 2 ήττες έχοντας πετύχει 12 goal ενώ έχει δεχθεί 9

Ο Καμπανιακός εκτός έδρας σε σύνολο 13 αγώνων έχει 1 νίκη 3 ισοπαλίες και 9 ήττες με συντελεστή τερμάτων 8-27

Ο κ.Γεώργιος Μελτζανίδης με βοηθούς τους κυρίους Κων/νο Γιάντση και Γεώργιο Χριστοδούλου του Συνδέσμου Ημαθίας θα είναι η διαιτητική τριπλέτα ενώ παρατηρητής θα είναι ο κ.Ναλμπάντης Τριαντάφυλλος από το Κιλκίς.

Στο παιχνίδι του πρώτου γύρου στην Χαλάστρα ο Εδεσσαικός είχς επικρατήσει με σκορ

Στις 13:30 είναι το ραντεβού των ποδοσφαιριστών του Εδεσσαικού

Ο τεχνικός του Εδεσσαικού Ηλίας Σαπάνης για την σημερινή αναμέτρηση επέλεξε τους εξής 18 ποδοσφαιριστές : Bόλτσης,Παπουρτζής,Αβραμίδης,Βλαδοβίτης,Κιόρτσης,Μωυσίδης,Ουζούνης,Τσιτσάγκας,Χαραβητίδης,Γολιδόπουλος,Μεταξάς,Παπαγεωργίου,Πούπης,Καρακούτης,Καράμπελας,Ντόγος,Σφέτκος και Ταουσιάνης.

Στο ημίχρονο του αγώνα θα πραγματοποοιηθεί και η μεγάλη κλήρωση της λαχειοφόρους αγορά με τον νικητή να παραλαμβάνει μια τηλεόραση HD 42''

Το www.edessaikos.gr θα βρίσκεται από νωρίς στις επάλξεις μεταφέροντας μέσα από το Φόρης Γεντζής όλα τα τελευταία νέα.

Συγκεντρώθηκαν οι ποδοσφαιριστές του Εδεσσαικού ενώ έφτασε και η αποστολή του Εδεσσαικού

Στα αποδυτήρια οι δυό ομάδες

Σε λίγα λεπτά θα έχουμε και ενδεκάδα

Ο Εδεσσαικός ξεκινάει με τους Βόλτση,Ουζούνη,Κιόρτση.Μωυσίδη,Χαραβητίδη,Παπαγεωργίου,Ταουσιάνη,Γολιδόπουλο,Καρακούτη,Καράμπελα και Ντόγο.

Βγήκαν για ζεσταμα οι τερματοφύλακες

Aκολουθουν και οι υπόλοιποι

Ολοκληρώθηκε η προθέρμανση και για τις δυο ομάδες

Ολα ετοιμα για την σεντρα

Με τις μωβ εμφανίσεις ο Εδεσσαικος,με πρασινη στολη ο Βολτσης

Το παιχνίδι ξεκίνησε

Πρωτη καλη στιγμη στο 10 λεπτο σεντραρε ο Καράμπελας επιασε την κεφαλιά ο Καρακουτης αουτ

Μοναδικη ευκαιρία για το 1-0,ο Ταου με ατομική ενέργεια βγηκε μονος με τον Μποικο πλασαρε αλλα η μπάλα εγλειψε το δοκαρι και κατέληξε αουτ

Παλι ο Ταου σπαει απο τα πλαγια με τον αμυντικό να διωχνει λιγο πριν την γραμμη

Νεο χαμενο τετ τα τετ.Ο Καραμπελας βρέθηκε μονος με τον Μποικο ο οποιος λεει οχι βγάζοντας την μπαλα σε κορνερ

Δοκαρι για τον Εδεσσαικο!!!
Ο Παπαγεωργίου εσκαψε πολυ ωραια την μπαλα στον Γολιδοπουλο αυτος κρεμασε τον τερμα η μπάλα ομως σταματησε στο δοκάρι

Δεν γινονται αυτα

Νεο χαμενο τετ τα τετ .Ηταν η σειρα του Ντογου που βρεθηκε μονος με τον Μποικο να λεει παλι οχι

Το ρεσιτάλ χαμένων ευκαιριων συνεχιζεται

Μεσα σε δυο λεπτα ο Καραμπελας βρεθηκε μονος με τον τερματοφύλακα την μια το πλασέ του πέρασε εξω και την αλλη την επιασε παλι ο Μποικος

Σε λίγο ξεκινάει το δεύτερο ημίχρονο

Πρωτο σουτ για τον Καμπανιακο στο δεύτερο ημίχρονο με την μπαλα να βγαινει αουτ στο 49 λεπτο

Σηκωθηκαν για ζέσταμα οι Μεταξας,Σφετκος,Πουπης και Αβραμιδης

Γκοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοολ 2-0

Ο Εδεσσαικος κλειδώνει την νικη με τον Στέφανο Ντογο.
Συνεργαστηκαν αψογα ο Ταου με τον Ουζουνη απο τα δεξια ο τελευταίος σεντραρε και ο Ντογος με σουτ απο την μικρη περιοχη διαμόρφωσε το 2-0

Νεα μεγαλη στιγμη για τον Εδεσσαικο.Εξαιρετική ατομική ενέργεια του Καράμπελα το σουτ ομως κατέληξε στην εξωτερική μεριά των διχτυων

Στο 70 λεπτό έτοιμος να μπει ο Σφετκος στην θεση του Γολιδοπουλου

Δεύτερη αλλαγη για την ομαδα μας ,στον αγωνιστικο χωρο περνάει ο Πουπης στην θεση του Καραμπελα.

Και ο Μεταξας στο παιχνιδι στην θεση του Ντογου

Kλείνουν οι αλλαγές με τον Αβραμίδη να μπαίνει στην θέση του Καρακούτη

Παίζουμε καθυστερήσεις

Τέλος

Εδεσσαικός-Καμπανιακός 2-0

Ο Εδεσσαικός σκαρφαλώνει στην 5η θέση φτάνοντας του 41 βαθμούς και έχοντας εξασφαλίσει και μαθηματικά την σωτηρία του