Αποτέλεσμα εικόνας για EDessaikos
ΦΙΛΙΚΟΣ ΑΓΩΝΑΣ
ΕΔΕΣΣΑΙΚΟΣ-ΠΑΟ ΚΟΥΦΑΛΙΩΝ

Καλησπέρα φίλες και φίλοι του Εδεσσαικου
Στο 4ο φιλικό της προετοιμασίας η ομάδα μας υποδέχεται στις 18:00 στο Φορης Γεντζης τα Κουφαλια.

Oι Πράσινοι μετρούν 3 στα 3 στις μέχρι τώρα αναμετρήσεις.

Ο τεχνικός του Εδεσσαικου Ηλίας Σαπανης ξεκινάει με τους :
Σοιλεμεζογλου,Γκαρακλιδη,Κιορτση,Αβραμιδη,Μωυσιδη,Τσουμαγκα,Παπαγεωργίου,Ταουσιανη,Ντογο,Καραγιαννη και Παπαδημητρίου.

Το παιχνιδι ξεκινησε

Παιχνιδι κατοχης για την ομαδα μας στα πρωτα λεπτά

Μεγάλη ευκαιρία για το 1-0 με τον Καραγιαννη στο 22 λεπτό.Στο τετ τα τετ νικήθηκε απο τον αντίπαλο τερματοφύλακα

Καλο σουτ του Τσουμαγκα στο 30 λιγο αουτ

Εχουμε ημίχρονο
Σκορ Εδεσσαικος-Κουφαλια 0-0

Ο Μεταξάς,ο Σφετκος και ο Τουφας θα περάσουν στον αγωνιστικό χωρο στις θεσεις των Κιορτση,Καραγιαννη και Ταουσιανη

Δοκάρι στο 54 σε απευθείας εκτελεση απο τα πλαγια για τον Τσουμαγκα

Μεγάλη ενστικτώδη απόκρουση του Σοιλεμεζογλου στο επόμενο λεπτο που κραταει το μηδεν

Γκολ για τα Κουφαλια στο 55 με τον Κωνσταντινίδη που προηγουνται πλεον με 0-1

Πολυ κοντα στην ισοφαριση ο Εδεσσαικος.Η κεφαλια του Ντογου περνάει ελάχιστα αουτ.

Στο 60 λεπτο 7 μαζεμένες αλλαγές.Θα περασουν οι Βολτσης,Μαυροπουλος,Πασσαλης,Πουπης,Προυντσης,Σισκος και Καρακουτης αντι των Σοιλεμεζογλου,Γκαρακλιδη,Παπαγεωργιου,Τσουμαγκα,Μωυσιδη,Ντογου και Παπαδημητριου

Δευτερο οριζοντιο για τον Εδεσσαικο με τον Μεταξα σε απευθείας εκτελεση φαουλ στο 70 λεπτό.Στη συνέχεια της φασης το σουτ του Σισκου μπλοκαρε ο τερματοφύλακας

Γκολ 0-2.Στο 80 λεπτο τα Κουφαλια διπλασιαζουν τα τέρματα τους με κεφαλιά του Κωνσταντινίδη.