Μαζί και σήμερα για να παρακολουθήσουμε την φιλική αναμέτρηση της ομάδας μας κόντρα στον Θερμαικό

Να θυμίσουμε πως ο αγώνας θα ξεκινήσει στις 18:00 και η είσοδος είναι δωρεάν

Ο τεχνικος των Πρασίνων Ηλιας Σαπανης ξεκινάει με τους :
Βολτση,Μαυροπουλο,Τουφα,Πουπη,Μωυσιδη,Προυντση,Πασσαλη,Σφετκο,Τσιακαλο,Μεταξα και Λαφαζανιδη.

Το παιχνιδι ξεκινησε

7ο λεπτο Πολυ καλο σουτ του Μεταξα μπλοκαρει ο αντίπαλος τερματοφύλακας

12ο λεπτο πολυ καλη συνεργασια ο Μαυροπουλος εδωσε διαγωνια μπαλια στον Λαφα με τον τερματοφύλακα να πραγματοποιεί νεα αποκρουση

17ο λεπτο Ο Μεταξας με την μια απο την υψος της μικρης περιοχης ψηλα αουτ

20ο λεπτο Ωραιο σουτ του Τσιακαλου απο τα τριάντα μετρα λιγο αουτ

Γκολ 1-0 ο Εδεσσαικος ανοιγει το σκορ στο 22ο λεπτο με τον Λαφα να δινει ετοιμο γκολ στον Σφετκο

Γκολ 2-0 Φοβερό σε εκτέλεση γκολ απο τον Τσιακαλο με σουτ απο τα πλαγια στο 25ο λεπτο

Στο 38ο μετά από εκτέλεση φαουλ του Μεταξα η κεφαλια του Λαφα περναει λιγο αουτ

Γκολ 3-0 Στο 40ο λεπτο ο Τσιακαλος διπλασιάζει τα προσωπικά του τέρματα με ομορφο πλασέ μετά απο ασιστ του Πουπη.

Ημίχρονο
Εδεσσαικος-Θερμαικος 3-0

Με 3 αλλαγες ξεκιναει το δευτερο ο Εδεσσαικος

Βαλαβανης,Αβραμιδης και Σισκος αντι των Βολτση,Μωυσιδη και Σφετκο

Στο 60ο λεπτο το 3-0 παραμένει,ενω εχουμε και 7 αλλαγές.
Μπαινουν οι Γκαρακλιδης,Λατιφυ,Κιορτσης,Τσουμαγκας,Καραγιαννης,Ταουσιανης και Καρακούτης στις θεσεις των Μαυροπουλο,Τουφα,Προυντση,Πασσαλη,Τσιακαλο,Μεταξά και Λαφαζανιδη

Γκολ 4-0 ο Εδεσσαικος με μια βολίδα του Ταουσιανη απο τα τριάντα μέτρα κανει το 4-0 στο 65ο λεπτο.Εξαιρετικο σε ομορφιά το γκολ του Ταου

Γκολ 5-0 και παλι ο Ταουσιανης με υποδειγματικό πλασέ εξω απο την περιοχη

Γκολ 6-0 Ο Καρακουτης μετά απο κούρσα απο τα δεξιά δινει ετοιμο γκολ στον Σισκο ο οποίος διαμορφωνει το 6-0