Αποτέλεσμα εικόνας για edessaikos
ΦΙΛΙΚΟΣ ΑΓΩΝΑΣ
ΝΑΟΥΣΑ-ΕΔΕΣΣΑΙΚΟΣ

Καλησπέρα φίλες και φίλοι του Εδεσσαικού

Την ομάδα της Νάουσας που αγωνίζεται στο πρωτάθλημα της Α1 Ημαθίας αντιμετωπίζει σε λίγα λεπτά στα πλαίσια φιλικής αναμέτρησης ο Εδεσσαικός.

O τεχνικός των Πρασίνων Ηλίας Σαπάνης λογικά θα χρησιμοποιήσει δυο διαφορετικές ενδεκάδες.

Ξεκινάνε οι : Σοιλεμεζογλου,Γκαρακλίδης,Κιόρτσης,Αβραμίδης,Μωυσίδης,Παπαγεωργίου,Προύντσης,Τούφας,Καραγιάννης,Ταουσιάνης και Παπαδημητρίου.

Το παιχνίδι ξεκίνησε

Γκολ 0-1...Μόλις στο 9ο λεπτό ο Εδεσσαϊκός ανοίγει το σκορ με πλασέ του Ταουσιανη μετά από εξαιρετική πάσα του Τούφα.

Γκολ 0-2...Πολύ καλή συνεργασία Τούφα-Παπαγεωργίου με τον αρχηγό να κάνει το 0-2,σημειώνοντας το τρίτο διαδοχικό του τέρμα στην σειρά των φιλικών.

Διάλλειμα λόγω της υψηλής θερμοκρασίας για νερό στα μισά του ημιχρόνου

Λίγο νωρίτερα δύο ακόμα καλές στιγμές για την ομάδα μας με τον Παπαδημητρίου και τον Παπαγεωργίου.

Γκολ 0-3...Στο 33ο λεπτό ο Ιάσων Παπαδημητρίου με πλασέ από το ύψος της μεγάλης περιοχής διαμορφώνει το 0-3 για τον Εδεσσαϊκό.

Έχουμε ημίχρονο στην Νάουσα.
Η ομάδα μας πραγματοποιώντας καλή εμφάνιση προηγείται με 0-3

Με 9 αλλαγές ξεκινάει το δεύτερο ημίχρονο.

Στον αγωνιστικό χώρο θα περάσουν οι :
Βόλτσης,Πασσαλής,Μαυρόπουλος,Πούπης,Μεταξάς,Σίσκος,Σφέτκος,Λαφαζανίδης και Καρακούτης.

Οι δύο που συνεχίζουν από το πρώτο είναι οι Μωυσίδης και Τούφας.

Δεν θα αγωνιστούν οι Βαλαβανης,Χαραβητίδης,Γαργάλας,Λατίφυ,Τσουμάγκας,Τσιάκαλος και Ντόγος.

Καλή στιγμή με τον Καρακούτη για την ομάδα μας.

Θα ξαναπεράσει ο Προύντσης στον αγωνιστικό χώρο στην θέση του Τούφα

Δοκάρι για τον Εδεσσαϊκό στο 73ο λεπτό σε σουτ του Προύντση έξω από την περιοχή.

Γκολ 1-3...Μειώνει το σκορ η Νάουσα στο 75ο λεπτό

Νέο δοκάρι για τον Εδεσσαϊκό μετά από απευθείας εκτέλεση φάουλ του Λαφαζανιδη.