23η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΑΓΚΑΘΙΑΣ
ΩΡΑ 15:00

Καλημέρα σας φίλες και φίλοι του Εδεσσαικού

Στην Νίκη Αγκαθιάς αγωνίζεται σήμερα η ομάδα μας στα πλαίσια της 23ης αγωνιστικής.

Ο αγώνας θα πραγματοποιηθεί στο Δημοτικό Στάδιο Αγκαθιάς και θα ξεκινήσει στις 15:00.

Να θυμίσουμε πως η live μετάδοση του αγώνα είναι μια ευγενική χορηγία του κ.Μπάντση - Τεχνικό γραφείο ανελκυστήρων.

Διαιτητής της αναμέτρησης ορίστηκε από την αρμόδια επιτροπή της ΕΠΟ ο κ.Πουλίκίδης Κωνσταντίνος με βοηθούς τους Κουβαλάκη Παναγιώτη και Τσακίρη Κωνσταντίνο όλοι του συνδέσμου Δράμας.

Και οι δύο ομάδες πάντως προέρχονται από αρνητικά αποτελέσματα.
Ως γνωστό τόσο ο Εδεσσαϊκός όσο και η Νίκη δεν κατάφεραν την νίκησουν Κουφάλια και Μελίτη φέρνοντας ισοπαλίες με 1-1 αντίστοιχα.

Πρωταγωνιστής στο παιχνίδι της Μελίτης ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων Μπερμπερίδης όπου απόκρουσε πέναλτι στο 93ο λεπτό

Αντίθετα αρνητικός πρωταγωνιστής στο παιχνίδι του Εδεσσαικού ο διαιτητής Πολυχρονίου όπου ακυρώνει κανονικό goal του Μεταξά στο 93ο λεπτό

Ας δούμε τις καλύτερες στιγμές και των δύο αναμετρήσεων

Με την ολοκλήρωση της χθεσινής πρωινής προπόνησης ανακοινώθηκε από τον τεχνικό των Πρασίνων Ηλία Σαπάνη και η αποστολή με τους 18 ποδοσφαιριστές η οποία αποτελείται από τους :
Σοϊλεμέζογλου,Βόλτση,Μωυσίδη,Γκαρακλίδη,Χαραβητίδη,Κιόρτση,Κωνσταντινίδη,Πασσαλή,Τούφα,Παπαγεωργίου,Πούπη,Ιωσηφίδη,Μεταξά,Ταουσιάνη,Σφέτκο,Ντόγο,Λαφαζανίδη και Παπαδημητρίου.

Εκτός έμειναν οι άλλοι 2 τερματοφύλακες Βαλαβάνης και Αποστόλου,και οι
Αβραμίδης,Μαυρόπουλος,Λατίφι,Καραγιάννης,Τσιάκαλος και Καρακούτης

Στον αντίποδα ο προπονητής της Νίκης Σταύρος Κωστογλίδης δεν θα έχει στη διάθεσή του τον τιμωρημένο Λευτέρη Κίτσα και τον τραυματία Παναγιώτη Γιαζιτζόγλου.

Για να φτάσει κάποιος στην Αγκαθιά θέλει περίπου μία ώρα καθώς η χιλιομετρική απόσταση είναι 66km.Aφού περάσει την Αλεξάνδρεια θα συνεχίσει στην Π.Ε.Ο Θεσσαλονίκης-Αθηνών και στο ύψος της Κύψελης θα στρίψει δεξία για Αγκαθιά.Το γήπεδο βρίσκεται στο τέρμα του χωριού

Η αποστολή του Εδεσσαϊκού θα αναχωρήσει στις 12:15

Την Τετάρτη 27 του μηνός διεξάγεται στο Φόρης Γεντζής και ο πρώτος ημιτελικός ανάμεσα στον Εδεσσαϊκό και τον Αλμωπό.

Ξεκίνησε η αποστολή του Εδεσσαικου

Γύρω στις 13:30 έφτασε η ομάδα

Σε λίγο θα έχουμε ενδεκάδες

Ο Ηλίας Σαπανης ξεκινάει σε ένα 3-5-2 με τους Σοιλεμεζογλου,Κωνσταντινιδη,Γκαρακλιδη,Μωυσιδη,Χαραβητιδη,Κιορτση,Πασσαλη,Παπαγεωργίου,Μεταξά,Παπαδημητρίου και Λαφαζανιδη.

Ολοκληρώθηκε το ζέσταμα και για τις δυο ομαδες

Ολα έτοιμα για την σεντρα

Ο αγώνας ξεκίνησε

Καλη στιγμη στο 9ο λεπτο με τον Παπαδημητρίου να κόβεται από τον αμυντικό την τελευταία στιγμη

10ο λεπτό φαουλ για τον Εδεσσαικο ,στην εκτέλεση ο Μεταξάς η μπάλα αουτ

12ο τεράστια ευκαιρία για τον Εδεσσαικο ο Λαφα ανατράπηκε απο τον Τολιο η μπάλα εφτασε στον Παπαδημητρίου ,ο οποίος πλάσαρε με τον αμυντικό να διώχνει την τελευταία στιγμη την μπάλα σε κόρνερ
Πάντως υπάρχει πέναλτι...

Μια ακομα μεγαλη στο 18ο λεπτο για τον Εδεσσαικο.Ο Μεταξάς απο τα δεξιά έδωσε στον Παπαδημητρίου ,εστρωσε στο υψος του πέναλτι στον Λαφα με τον αμυντικό να διώχνει για ενα κλικ σε κορνερ.

21ο Μεγαλη απόκρουση του Σοιλεμεζογλου στην αριστερη κατω γωνια σε σουτ εξω απο την περιοχή

Πολυ καλή στιγμή για την Νικη με τον Ρογγοτη στο 31ο ,ευτυχώς το σουτ που επιχείρησε απο το ύψος της μικρής περιοχής πέρασε ελάχιστα αουτ

Δεν εχει μπει καλα ο Εδεσσαικος

Στο 60ο λεπτο πρώτη αλλαγη ,θα βγει ο Πασσαλης και θα περάσει ο Τουφας.

Σουτ του Παπαδημητρίου στο 62ο λεπτο αουτ

65ο λεπτο Βγαινει ο Κωνσταντινίδης και μπαίνει ο Ντογος

66ο κεφαλιά του Παπαδημητρίου αουτ

77ο σέντρα του Κιορτση κεφαλια του Παπαδημητρίου στα χέρια του Τολιου

Θα περάσει στον αγωνιστικό χωρο και ο Ταουσιανης αντι του Μεταξά.

Ανατροπη του Παπαγεωργίου στο 85ο λεπτο με το διαιτητή αντι για πέναλτι να δινει επιθετικό φαουλ για Θέατρο !!!