ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΑΡΙΔΑΙΑΣ
ΩΡΑ 16:30

Καλησπέρα φίλες και φίλου του edessaikos.gr

Eίμαι ο Κωστής Ξενάκης και μαζί θα παρακολουθήσουμε την συνάντηση ανάμεσα στον Αλμωπό και τον Εδεσσαίκό

Ο αγώνας θα ξεκινήσει στις 16:30 και θα διεξαχθεί στο Δημοτικό Στάδιο της Αριδαίας

Ο Εδεσσαϊκός ταξιδεύει για να υπερασπιστεί το 1-0 του πρώτου αγώνα

Ήδη η αποστολή της ομάδας μας έχει αναχωρήσει για την Αριδαία

Οι 18 ποδοσφαιριστές που πήρε μαζί του ο Ηλίας Σαπάνης είναι οι: Σοϊλεμέζογλου,Βόλτσης,Γκαρακλίδης,Μωυσίδης,Χαραβητίδης,Αβραμίδης,Κιόρτσης,Κωνσταντινίδης,Παπαγεωργίου,Πασσαλής,Τούφας,Ιωσηφίδης,Πούπης,Ταουσιάνης,Ντόγος,Τσιακαλος,Λαφαζανίδης και Παπαδημητρίου.

Εκτός έμειναν οι άλλοι 2 τερματοφύλακες Αποστόλου,Βαλαβάνης,οι
Λατίφι,Μαυρόπουλος,Καραγιάννης,Σφέτκος,ο Μεταξάς που δεν ξεπεράσε τις ενοχλήσεις και ο Καρακούτης.

Τελευταία φορά που αγωνίστηκε σε ημιτελικό ο Εδεσσαϊκός ήταν την περίοδο 2017-2018 όταν σε διπλούς αγώνες είχε επικρατήσει του Όλυμπου Αψάλου με σκορ 1-0 και 1-3 αντίστοιχα

Ας θυμιθούμε μαζί τα goal και τις καλύτερες στιγμές από εκείνη την αναμέτρηση

Διαιτητής του αγώνα ορίστηκε από την ΕΠΣ ο κ.Βασίλης Φωτιάς με βοηθούς τους κυρίους Αθαν.Δέλλιο και Νικ.Δεμερτζή

Ο Εδεσσαικος θα ξεκινήσει το παιχνίδι με τους Σοιλεμεζογλου,Γκαρακλιδη,Κιορτση,Μωυσιδη,Χαραβητιδη,Πασσαλη,Τουφα,Παπαγεωργίου,Κωνσταντινιδη,Ταουσιανη και Παπαδημητρίου

Όλα ετοιμα για την σέντρα

Το παιχνίδι ξεκίνησε

Γκολ 1-0 ο Αλμωπος ανοίγει το σκορ στο 3ο λεπτό μετά από εκτέλεση φάουλ απορ τα δεξιά και κεφαλιά του Μεντη απο το υψος της μικρής περιοχής

Συμπληρωσαμε 15 λεπτά ,το 1-0 παραμένει χωρίς ωστόσο να υπάρχει κάποια άλλη αξιόλογη φάση.

31ο λεπτο μεγάλη στιγμη για τον Εδεσσαικο με τον Παπαδημητρίου να σουτάρει από κοντά με τη μπάλα να κοντράρει τελευταία στιγμή στα πόδια αμυντικού

Στη συνέχεια της φάσης σουτ του Παπαγεωργίου η μπάλα στα χέρια του Μενιου

Κίτρινη κάρτα στον Αγγελο

42ο λεπτό ωραία ανάπτυξη με τον Παπαγεωργίου να σπάει στον Κωνσταντινίδη με την τελική πάσα να κόβεται πάλι την τελευταία στιγμη.

Κίτρινη στον Χαραβητιδη από τον Φωτιά που σε παρόμοια φάση πάνω στον Τουφα χαριστηκε.

47ο ο Παπαδημητρίου βγήκε μόνος από τα αριστερά πρόλαβε τον Μενιο στην εξοδο πάσαρε στο κενό χώρο με τους παίκτες του Αλμωπου να διώχνουν

Ημίχρονο
Αλμωπος-Εδεσσαικος 1-0

Με 2 αλλαγές ξεκινάει ο Εδεσσαικος το δεύτερο ημίχρονο
Θα περάσουν οι Λαφαζανιδης και Ντογος στις θεσεις των Γκαρακλιδη και Πασσαλη

51ο Μεγάλη απόκρουση του Ραφα που κρατάει το 1-0 πέφτοντας δεξιά στη γωνία του

Τεράστια ευκαιρία για τον Εδεσσαικο με τον Ταουσιανη στο αμέσως επόμενο λεπτό.Ο Τάου βρέθηκε μόνος με τον Μένιο πλάσαρε με τον τερματοφύλακα του Αλμωπου να αποκρούει σε κορνερ

75ο λεπτο το 1-0 παραμένει με τους Πράσινους να είναι καλύτεροι και να προσπαθούν για την ισοφάριση

83ο λεπτο σέντρα του Κιορτση κεφαλιά του Λαφα αουτ

Πλησιαζουμε το 90
Ολα δείχνουν παράταση

92ο λεπτο Καλή σέντρα απο τα αριστερά του Κιορτση ο Μένιος με διπλή προσπάθεια πιάνει τη μπάλα.

Τέλος κανονικής διάρκειας του αγώνα
Πάμε παράταση

Ξεκίνησε η παραταση

Γκολ 2-0 ο Αλμωπος στο 100ο λεπτο και πάλι με τον Μεντη

Πεντακάθαρο πεναλτι σε χέρι του αμυντικου του Αλμωπου το αρνείται ο αξιολογημενος Φωτιας