ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΕΔΕΣΣΑΣ"ΦΟΡΗΣ ΓΕΝΤΖΗΣ"
ΩΡΑ 16:00

Καλησπέρα φίλες και φίλου του edessaikos.gr

Eίμαι ο Κωστής Ξενάκης και μαζί θα παρακολουθήσουμε την συνάντηση ανάμεσα στον Εδεσσαίκό και τον Άρη Παλαιοχωριου

Ο αγώνας θα ξεκινήσει στις 16:00 και θα διεξαχθεί στο Δημοτικό Στάδιο της Έδεσσας

Να θυμίσουμε πως η live μετάδοση του αγώνα είναι μια ευγενική χορηγία του κ.Μπάντση - Τεχνικό γραφείο ανελκυστήρων.

Συγκεντρώθηκαν οι ποδοσφαιριστές του Εδεσσαικου

Σε λίγα λεπτά θα έχουμε και την ενδεκάδα

Ο Ηλιας Σαπανης θα ξεκινήσει με τους

Σοιλεμεζογλου,Κωνσταντινίδης,Κιορτσης,Γκαρακλιδης,Χαραβητιδης,Πασσαλης,Τουφας,Παπαγεωργιου,Παπαδημητριου,Μεταξας και Λαφαζανιδης

Για τους φιλοξενούμενους ο Ανδρέας Πατζιαρας θα ξεκινήσει με τους : Βασιλειαδη,Καραμπα,Χαριση,Λαγοντζο,Αποστολα,Πολυζωιδη,Δημητρακοπουλο,Κωτακη,Σιμονι,Κεφαλά,Σκεμπι

Βγηκαν για ζέσταμα οι δυο ομάδες

Ολοκληρώθηκε η προθέρμανση

Όλα έτοιμα για την σέντρα

Ο αγώνας ξεκίνησε

Στο 10ο λεπτο δεν υπάρχει κάτι

ΔΟΚΑΡΙ Οριζόντιο για τον Εδεσσαικο σε κεφαλιά του Λαφα μετά από σέντρα ακριβείας του Κωνσταντινίδη στο 12ο λεπτο

Άτυχος ο Εδεσσαικος

17ο λεπτο καλη σέντρα του Παπαγεωργίου στον Παπαδημητρίου ο οποιος κοβεται την τελευταία στιγμη

19ο λεπτο ανατροπη μεσα στην περιοχη στον Λαφα,παίζεται από τον Ηπειρώτη ρέφερι κ.Πάνο

ΔΟΚΑΡΙ δεύτερο οριζοντιο για τους Πράσινους στο 22ο λεπτο με τον Παπαδημητρίου μετά σουτ που επιχείρησε ,στη συνέχεια της φάσης ο Τουφας έπιασε την κεφαλιά με τους αμυντικούς να διώχνουν

Πολυ καλός ο Εδεσσαικος στα πρωτα εικοσι λεπτά

27ο λεπτο Νέα μεγαλη στιγμη κεφαλιά του Παπαδημητρίου πέφτει στη γωνια του ο Βασιλειάδης και την βγάζει σε κόρνερ

Εχουμε Ημίχρονο
Πολύ καλή παρουσία απο τους ποδοσφαιριστές του Εδεσσαικου
Εδεσσαικος-Αρης Παλαιοχωριου 0-0

Ξεκίνησε το δεύτερο

46ο λεπτο Ξεδιπλωθηκε όμορφα ο Εδεσσαικος αλλά για λίγο δεν πρόλαβε την τελική πάσα ο Παπαγεωργίου

53ο λεπτο ο Ράφα κρατά το μηδεξν σε σουτ του Πολυζωιδη μέσα από την περιοχή

Πρωτη αλλαγη Ντογος αντι Κιορτση στο 55

56ο απιστευτη ευκαιρία για το 1-0 ,ο Παπαδημητρίου έστρωσε στον Ντογο οπου σχεδόν σε κενο τέρμα έπιασε αέρα

60ο λεπτο ο Ντογος θα περάσει και τον τερματοφύλακα θα πλασάρει με τον αμυντικό του Αρη να διωχνει πανω στη γραμμη

63ο λεπτο Καλή στιγμη για τον Αρη σουτ εξω απο την περιοχή αουτ

72ο λεπτο ο Πασσαλης έστρωσε όμορφα στον Παπαδημητρίου ,ο Ιασων κρέμασε τον Βασιλειαδη με την μπάλα να περναει ελάχιστα αουτ.
Ως μη γενόμενη η φαση σηκωσε offside o βοηθος

73ο Ταουσιανης αντι Μεταξα

Γκολ 0-1 στο 77ο λεπτο το Παλαιοχωρι ανοίγει το σκορ μετα απο απευθείας εκτέλεση φαουλ η μπαλα χτύπησε στο δοκαρι πηγε σε πόδια παίκτη του Αρη οπου σεντραρε και με κοντινή κεφαλιά γραφτηκε το 0-1

Γκοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοολ 1-1
Ο Εδεσσαικος ισοφαρίζει στο 84ο λεπτό με τον συνήθης ύποπτο Ιασων Παπαδημητρίου
Ο Ταουσιάνης έκανε τη σέντρα ο Παπαγεωργίου έστρωσε στον Παπαδημητρίου και ο πρωτος σκόρερ πλέον του ομίλου με ψύχραιμο πλασέ διαμόρφωσε το 1-1