ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΕΔΕΣΣΑΣ ''ΦΟΡΗΣ ΓΕΝΤΖΗΣ''
ΩΡΑ 15:00

Kαλημέρα φίλες και φίλοι του Εδεσσαικού

Κυριακή 24 Νοεμβρίου σήμερα και έχουμε φτάσει αισίως στην 12η αγωνιστική του φετινού μαραθωνίου.

Ο Εδεσσαικός στις 15:00 στο Φόρης Γεντζής αντιμετωπίζει την ομάδα του Μέγα Αλέξανδρου Τρικάλων.

Η ομάδα μας βρίσκεται στην 9η θέση της βαθμολογίας  με 13 βαθμούς.

Από την άλλη ο Μέγας βρίσκεται στην 5η με 17 βαθμούς

Οι 19 ποδοσφαιριστές που πήρε μαζί του ο τεχνικός του Εδεσσαϊκού Πάρης Ζουμπούλης είναι οι:
Βασιλειάδης,Παπαγεωργίου,Χαραβητίδης,Κιόρτσης,Κασαπίδης,Μωυσίδης,Μαυρόπουλος,Αβραμίδης,Πούπης,Τούφας,Παπουτσίδης,Καρατζάογλου,Τσελέπης,Πασσαλής,Μάνιος,Παντελίδης,Τσολακίδης,Μυλωνάς και Φουδούλης

Στις 13:30 είναι προγραμματισμένο το ραντεβού των ποδοσφαιριστών

Συγκεντρώθηκε η αποστολή της ομάδας μας

Εχουμε ενδεκάδες

Για τον Εδεσσαικό ο Πάρης Ζουμπούλης ξεκινάει με τους
Βασιλειάδη,Κασαπίδη,Κιόρτση,Πούπη,Χαραβητίδη,Πασσαλή,Τούφα,Καρατζάογλου,Τσολακίδη,Παντελίδη και Μάνιο

Από την άλλη ο Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων θα παραταχθει με τους
Αργυρόπουλο,Ατανάζωφ,Βλάχο,Χατζόπουλο,Πέικο,Τσιρίδη,Σωτιαράμη,Αβραμόπουλο.Dos Santos,Φούρτζιου και Λιτσι

Ολοκληρώθηκε το ζεσταμα

Το παιχνίδι ξεκίνησε

3ο λεπτό πρώτη καλή στιγμή για τον Εδεσσαϊκό σουτ του Τσολακιδη εντυπωσιακή απόκρουση του τερματοφυλακα

7ο λεπτό καλή σέντρα του Κασαπιδη στρώνει ο Τσολακίδης μέσα στην περιοχή διώχνουν οι αμυντικοί

Γκοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοολ 1-0
Ο Εδεσσαϊκός ανοίγει το σκορ με τον Παναγιώτη Μανιο με σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής μετά από κάθετη πάσα του Δημήτρη Πασσαλή

22o λεπτό διαγώνιο σουτ του Τσολακίδη η μπάλα αουτ

33ο λεπτό εξαιρετική συνεργασία Παντελίδη Μανιου σουτ και κόρνερ

H ομίχλη έχει σκεπάσει το Φορης Γεντζης

Σε μια φάση που δεν μπορέσαμε να διακρινουμε ο Βασιλειάδης συγκρούστηκε με τον αντίπαλο και βρίσκονται στο έδαφος, έχει μπει μέσα το ιατρικό team ενώ ζεσταίνεται και ο Παπαγεωργίου

Όλα καλά σηκώθηκαν οι ποδοσφαιριστές

42ο λεπτό φάουλ του Κιόρτση κεφαλιά του Παντελίδη κόρνερ

45ο αντεπίθεση για τον Μέγα μεγάλη απόκρουση του Βασιλειάδη που κρατάει το μηδέν

Ημίχρονο
Εδεσσαϊκός - Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων 1-0

Ξεκίνησε το δεύτερο

50ο λεπτό σουτ του Καρατζάογλου κοντράρει στον Παντελίδη και καταλήγει αουτ η μπάλα

55ο λεπτό Δύσκολη απόκρουση του Αργυρούπουλου σε κόρνερ

57ο λεπτό σουτ του Μανιου στα χέρια του Αργυρούπουλου

59ο λεπτό μεγάλη ευκαιρία για τον Εδεσσαϊκό κοντινη προβολή του Πούπη κοντράρει σε αμυντικο η μπάλα και καταλήγει βασανιστικά κόρνερ

Νεα μεγάλη φάση κόρνερ κεφαλιά του Χαραβητίδη δύσκολη απόκρουση του τερματοφυλακα

3η αλλαγή θα βγει ο Τσολακίδης και θα μπει ο Παπουτσίδης

Κλείνουν οι αλλαγές αποχωρεί χειροκροτουμενος ο Μανιος και στην θέση περνάει ο Φουδούλης