ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΕΔΕΣΣΑΣ ''ΦΟΡΗΣ ΓΕΝΤΖΗΣ''
ΩΡΑ 15:00

Kαλημέρα φίλες και φίλοι του Εδεσσαικού

Κυριακή 3 Νοεμβρίου σήμερα και έχουμε φτάσει αισίως στην 9η αγωνιστική του φετινού μαραθωνίου.

Ο Εδεσσαικός στις 15:00 στο Φόρης Γεντζής αντιμετωπίζει την ομάδα της Αστραπής Μεσοποταμίας .

Η ομάδα μας βρίσκεται στην 13η θέση της βαθμολογίας  με 6 βαθμούς.

Από την άλλη η Αστραπή βρίσκεται στην 11η με 7 βαθμούς

Οι 19 ποδοσφαιριστές που πήρε μαζί του ο τεχνικός του Εδεσσαϊκού Πάρης Ζουμπούλης είναι οι:
Βασιλειάδης,Βαλαβάνης,Χαραβητίδης,Κιόρτσης,Μωυσίδης,Μαυρόπουλος,Πούπης,Τούφας,Παπουτσίδης,Καρατζάογλου,Τσελέπης,Μεταξάς,Πασσαλής,Μάνιος,Παντελίδης,Τσολακίδης,Μυλωνάς,Πέτκος και Καρακουτης.

Στις 13:30 είναι προγραμματισμένο το ραντεβού των ποδοσφαιριστών

Τελευταία ημέρα για την διάθεση των εισιτηρίων διαρκείας με την διοίκηση των Πράσινων να έχει ρίξει την τιμή στα 50 ευρώ

Διαιτητής της αναμέτρησης ορίστηκε ο κ.Τζίκας Φώτης με βοηθούς τον κ.Παπαδόπουλο Ηλία και την κ.Παπαδοπούλου Ζωή όλοι του συνδέσμου Μακεδονίας

'Εχουμε ενδεκάδα για τον Εδεσσαϊκό
Κάτω από τα δοκάρια θα παίξει ο Βασιλειάδης,δεξιά της άμυνας ο Μαυρόπουλος και αριστερά ο Κίορτσης.Στο κέντρο της άμυνας οι Πούπης - Μωυσίδης,αμυντικό χαφ θα είναι ο Πασσαλής,μπροστά του οι Καρατζάογλου - Τούφας,αριστερά της επίθεσης ο Παντελίδης,δεξιά ο Μάνιος και στην κορυφή ο Μυλωνάς

Βγήκαν για ζέσταμα οι τερματοφύλακες

Με νέες εμφανίσεις θα εμφανιστεί ο Εδεσσαϊκός
Ας ελπίσουμε να είναι πιο γούρικες...

Η Αστραπή θα παραταχθεί με τους :
Kράτσιο Χ.,Παλαιοδήμο,Νικολάου,Κράτσιο Αρ.,Καραμανίδη,Παπαθανασιάδη,Κοκοβίδη,Χότζα,Στασινόπουλο,Ταρέλι και Σαββόπουλο

Όλα έτοιμη

Ο αγώνας ξεκινησε

3ο λεπτό κόρνερ για τον Εδεσσαϊκό σύγχυση στα καρέ της Αστραπής σουτ του Πούπη κοντράρει η μπάλα

9ο λεπτό καλό σουτ του Μαυρόπουλου κοντράρει η μπάλα

10ο λεπτό ωραία ενέργεια και καλο σουτ από τον Μανιο δύσκολη απόκρουση από τον Κρατσιο

19ο νέα καλή στιγμή σέντρα του Μαυρόπουλου κεφαλιά από τον Τούφα διώχνουν οι αμυντικοί, νέο σουτ κόντρα και αουτ

21ο λεπτό σέντρα από τον Καρατζάογλου η μπάλα χτυπάει στο χέρι του αμυντικού παίζεται από τον ρεφερυ σουτ από τον Μαυρόπουλο αουτ

Έντονες απόδοκιμασίες από τους φίλους των Πράσινων προς τον διαιτητή της αναμέτρησης

24ο λεπτό απίστευτη ευκαιρία από τον Μανιο με την μια το σουτ από το ύψος της μικρής περιοχής αουτ

30ο λεπτό το 0-0 παραμενει με έναν επιθετικό μονόλογο του Εδεσσαικου

37ο λεπτό πίεση σε όλο το γήπεδο από τον Εδεσσαϊκό αναγκάζει σε λάθος τον αμυντικό της Αστραπής σουτ του Κιόρτση από πλεονεκτική θέση αουτ

42ο λεπτό νέα σέντρα από τον Μανιο σουτ του Παντελίδη στα χέρια του τερνατοφυλακα η μπάλα

45ο λεπτό φάουλ για τον Εδεσσαϊκό
Γκοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοολ
1-0
Επιτέλους.....
Ο Εδεσσαϊκός ανοίγει το σκορ μετά από υποδειγματικη συνεργασία συνεργαδια με τελικό αποδεκτή τον Μυλωνά

Ημίχρονο
Εδεσσαϊκός - Αστραπή 1-0

Ξεκίνησε το δεύτερο

47ο λεπτο κόρνερ από τον Παντελίδη καρφωτη κεφαλιά του Μανιου αουτ

48ο λεπτό σουτ του Τούφα δύσκολη απόκρουση του Κρατσιου κάνεις στο rebound

Γκοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοολ
2-0 ο Εδεσσαϊκός με τον Βασίλη Πούπη που έκλεψε την μπάλα έξυπνα από τον τετματοφυλακα και σε άδεια εστία έγραψε το 2-0

58o λεπτό πρώτη αλλαγή Καρακουτης στην θέση του Μυλωνά

60ο λεπτό φάουλ για τους Πράσινους, στην εκτέλεση ο Παντελίδης κεφαλιά του Πουπη ελάχιστα αουτ η μπαλα

65ο λεπτό σουτ του Παντελίδη στο χέρι του αμυντικού η μπάλα παίζεται λέει ο ρεφερυ στην συνέχεια της φάσης νέο σουτ από τον Παντελίδη σε κόρνερ ο τετματοφυλακαας

67ο τεράστια ευκαιρία από τον Καρακουτη μέρα από πάσα του Κιόρτση με την μπάλα να γλείφει το δοκάρι

74ο λεπτό Αλλαγή θα περάσει ο Τσολακίδης στην θέση του Μανιου

76ο λεπτό εξαιρετική σέντρα του Καρατζάογλου αναγκάζει σε εντυπωσιακή απόκρουση τον Κρατσιο

79ο λεπτό σέντρα του Τούφα κεφαλιά από τον Μωυσίδη αουτ

Τρίτη αλλαγή στο 80ο λεπτό Παπουτσίδης αντί του Τουφα

87ο λεπτό φοβερή ατομική ενεργεια του Κιόρτση που ανατρέπεται στην μικρή περιοχή. Τίποτα λέει ο ρεφερυ