ΩΡΑ 15:00

Kαλημέρα φίλες και φίλοι του Εδεσσαικού

Κυριακή 15 Δεκεμβρίου σήμερα

Ξεκινάει ο δεύτερος γύρος
Ο Εδεσσαικός στις 15:00 στο Φόρης Γεντζής αντιμετωπίζει την ομάδα του Θερμαϊκου .

Η ομάδα μας βρίσκεται στην 8η θέση της βαθμολογίας  με 20 βαθμούς.

Από την άλλη ο Θερμαϊκός βρίσκεται στην 4η με 27 βαθμούς

Οι 19 ποδοσφαιριστές που πήρε μαζί του ο τεχνικός του Εδεσσαϊκού Πάρης Ζουμπούλης είναι οι:
Βασιλειάδης,Βαλαβάνης,Χαραβητίδης,Κασαπίδης,Μωυσίδης,Μαυρόπουλος,Αβραμίδης,Πούπης,Τούφας,Παπουτσίδης,Καρατζάογλου,Τσελέπης,Πασσαλής,Μάνιος,Παντελίδης,Τσολακίδης,Μυλωνάς και Φουδούλης

Στις 13:30 είναι προγραμματισμένο το ραντεβού των ποδοσφαιριστών

Συγκεντρώθηκε η αποστολή της ομάδας μας

Εχουμε ενδεκάδες

Για τον Εδεσσαικό ο Πάρης Ζουμπούλης ξεκινάει με τους
Βασιλειάδη,Κασαπίδη,Τούφα,Πούπη,Μωυσίδη, Πασσαλή,Καρατζάογλου,Παπουτζίδη, Παντελίδη, Μάνιο και Τσολακίδη

Ολοκληρώθηκε το ζέσταμα

Όλα έτοιμα

Ο αγώνας ξεκίνησε

2ο λεπτό πρώτο σουτ από τον Παπουτσίδη αουτ

Γκοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοολ 1-0
Στο 5ο λεπτό ο Εδεσσαϊκός ανοίγει το σκορ με τον Γιάννη Παντελίδη

Ήταν μια σέντρα από τα αριστερά του Τούφα και ο Παντελίδης με κοντινό σουτ πέτυχε το γκολ

7ο λεπτό ώραια συνεργασία Κασαπιδη Παντελίδη κόβουν την τελευταία στιγμή σε κόρνερ οι αμυντικοί του Θερμαϊκου

Οι Πράσινοι διπλασιάζουν τα τέρματα με τον Παπουτσίδη

Ήταν μια άστοχη έξοδος του τερματοφυλακα και με πολύ έξυπνο πλασέ ο Παπουτσίδης τον κρέμασε έξω από την περιοχή

Έξαλλοι πανηγύρισμοι από ολους

34ο λεπτό σουτ του Τσολακίδη αουτ

Δοκαρι για τον Θερμαϊκό στο 39ο λεπτή με φοβερό σουτ από τα 30 μέτρα του Μπικιαρη

40ο λεπτό σου του Μανιου θα αποκρουσει ο τερματοφυλακας

42ο λεπτό τεράστια ευκαιρία για το 3-0 κεφαλιά του Πούπη πολύ δύσκολη απόκρουση του τερματοφυλακα

Ημίχρονο
Εδεσσαϊκός - Θερμαϊκός 2-0

Ξεκίνησε το δεύτερο

48ο λεπτό επικίνδυνη σέντρα του Τσολακίδη σε κόρνερ θα διώξουν οι αμυντικοί

Γκολ 2-1 μειώνει ο Θερμαϊκός στο 54ο λεπτό σε μια φάση διαρκείας
Αρχικά ο Βασιλειάδης αποκρουσε το τετ τα τετ στην συνέχεια ο Πούπης απονακρυνε πάνω στην γραμμή αλλα με νέο σουτ τελικα η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα

55ο ο Τσολακιδης μπήκε στην περιοχή η μπάλα σταματήσε στο χέρι του αμυντικού με τον ρεφερυ να λέει παίζεται

Αλλαγή θα βγει ο Παπουτσίδης και θα μπει ο Χαραβητίδης

Κίτρινη ο Τούφας

63ο λεπτό τεράστια ευκαιρία από αυτές που δεν χάνονται συρτή σέντρα του Τούφα κοντινή προβολή του Μυλωνά η μπάλα αουτ

69ο λεπτό ο διαιτητης κόβει τον Μανιο για επιθετικό φάουλ ενώ έφευγε μόνος με τον τέρμα. Βράζει όλο το γήπεδο...

Αλλαγή θα βγει ο Τούφας και θα περάσει ο Μαυρόπουλος

Γκοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοολ 3-1

Ο Εδεσσαϊκός τελειώνει το ματς στο 88ο λεπτό με τον Γιώργο Μυλωνά μετά από πάρε - βάλε του Μανιου

Αλλαγή αποχωρεί ο Μάνιος καταχειροκροτουμενος για νσ πάρει την θέση του ο Τσελέπης