Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εκτός έδρας αναμέτρηση της ομάδας μας απέναντι στον ΠΑΟ Κουφαλίων

Για τους Πράσινους ο Βάιος Στεςργιόπουλος θα ξεκινήσει με το ίδιο ακριβώς σχήμα όπως στα Γιαννιτσά.Δηλαδή:

Ηλιόπουλος,Μαυρόπουλος,Στογιαννίδης,Τζιμογιάννης,Μωυσίδης,Αβραμίδης,Πούπης,Χατζηγεωργίου,Παπουτσίδης,Κυζιρίδης και Καραδήμος

Ο αγώνας ξεκίνησε

Μόλις στο 2ο λεπτό πρώτη καλή στιγμή για τον Εδεσσαϊκό όπου ξεδιπλώθηκε ιδανικά ο Παπουτσίδης επιχείρησε το σουτ το οποίο μπλόκαρε ο αντίπαλος τερματοφύλακας

5ο λεπτό Πρώτο κόρνερ για τον Εδεσσαϊκό στα χέρια του τέρμα η μπάλα

Στις υπόλοιπες αναμετρήσεις της 3ης αγωνιστικής έχουμε

Νίκη Αγκαθιάς – ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας 0-0

Αναγέννηση Πλαγιάς – Αναγέννηση Γιαννιτσών 0-0

Μακεδονικός – Θερμαϊκός Θέρμης 0-0

Εθνικός Γιαννιτσών – Ποσειδών Μηχανιώνας 0-0

Αετός Βαρβάρας – Θύελλα Σαρακηνών 1-0 (9' λεπτό)

Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων – ΠΟ Ν.Καλλικράτειας ΑΝΑΒΟΛΗ

Ρεπό : Αγροτικός Αστέρας

15o λεπτό δεν υπάρχει κάποια άλλη φάση προς το παρών από καμία ομάδα

Γκοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοολ  0-1

Ο Εδεσσαϊκός ανοιγει το σκορ με τον Κυζιρίδη με άψογο διαγώνιο πλασέ στο 23ο λεπτό αφου προηγούμενως συνδυάστηκαν άψογα οι Πούπης με τον Στογιαννίδη

35ο λεπτό το 0-1 παραμένει για τον Εδεσσαϊκό

43ο λεπτό αναμπουμπούλα στα καρέ του Εδεσσαϊκού οι κόντρες ευνοούν τους γηπεδούχους μεγάλη απόκρουση απο τον Ηλιόπουλο νεό σουτ θα διώξει πάνω στην γραμμή ο Μωυσιδης...Ευτυχώς

Δεν έχουμε κάποια αλλαγή για τον Εδεσσαϊκό

Γκολ 1-1 ισοφαρίζουν τα Κουφάλια στο 51ο λεπτό με διαγώνιο σουτ του Αντωνιάδη μέσα από την περιοχή

Συμπληρώσαμε μια ώρα παιχνιδιού στα Κουφάλια το 1-1 παραμένει

Πιο απειλητικός ο Εδεσσαϊκός στα τελευταία λεπτά

Ετοιμαζεται ο Μυλωνάς που θα είναι η πρώτη αλλαγή

Στο 69ο λεπτό θα πάρει την θέση του Καραδήμου

75ο λεπτο νέα αλλαγή θα περάσει στον αγωνιστικό χώρο ο Κατικαρίδης αντί του Χατζηγεωργίου

88ο λεπτό το 1-1 παραμένει με τις δύο ομάδες να έχουν ανεβάσει απόδοση τα τελευταία λεπτά κυνηγώντας την νίκη

3η αλλαγή για τους Πράσινους στο 90ο λεπτό,αποχωρει ο Παπουτσίδης και θα περάσει ο Ροδοβίτης

Παίζουμε καθυστερήσεις

Λήξη αγώνα

Τελικό αποτέλεσμα

ΠΑΟ Κουφαλίων - Εδεσσαϊκός 1-1

Ο Εδεσσαϊκός δεν κινδύνευσε ιδιαίτερα,ήταν απειλητικός στην κόντρα με το τελικό αποτέλεσμα κατά γενική ομολογία να κρίνεται δίκαιο

Η ομάδα μας που πλέον έφτασε τους 4 βαθμούς,την Κυριακή θα αντιμετωπίσει στο Φόρης Γεντζής την Αναγέννηση Πλαγιάς