Δυστυχώς παρα την ενημέρωση για live streaming και την καλή διάθεση από όλες τις πλευρές κάτι τέτοιο δεν κατέστη εφικτό

Έχει βγει για ζέσταμα ο Εδεσσαϊκος

Ο Βαιος Στεριοπουλος με τον συνεργάτη του Δημήτρη Πασχαλιδη ξεκινάνε σε ένα 3-5-2 με τους :Ηλιόπουλο, Μαυροπουλο, Στογιαννιδη, Μωυσιδη, Τζιμογιαννη, Αβραμιδη, Πουπη, Τούφα, Χατζηγεωργιου, Κυζιριδη και Καραδημο

Όλα έτοιμα για την σέντρα

Ο αγώνας μόλις ξεκίνησε

Στο 5ο λεπτό πολύ αυστηρή κάρτα στον Αβραμιδη από τον κ. Μελτζανιδη σε μια φάση που δεν ήταν καν φάουλ

!!!

Eχουμε φτάσει στο 25ο λεπτό το 0-0 παραμένει

Σουτ του Αγγελίδη στο 26ο λεπτό θα αποκρούσει εντυπωσιακά ο Ηλιόπουλος

35ο λεπτό καλό φάουλ του Τούφα την τελευταία στιγμή θα απομακρύνει ο αμυντικός με κεφαλιά σε κόρνερ

37ο μεγάλη ευκαιρία για τον Θερμαϊκό κεφαλιά του Κραβαρη λίγο άουτ

Πλησιάζουμε προς το τέλος του ημιχρόνου με το 0-0 να παραμένει

Έχουμε ημίχρονο 0-0

Χωρίς κάποια αλλαγή ξεκινάει το δεύτερο

Πιο καλός ο Εδεσσαϊκος στα πρώτα δέκα λεπτά του δεύτερου που πιέζει

56ο λεπτό φάουλ για τον Θερμαϊκό και κίτρινη κάρτα στον Μωυ

Πρώτη αλλαγή για τους Πράσινους θα μπει ο Παπουτσιδης στην θέση του Χατζηγεωργιου

Έχει ανέβει ο Εδεσσαϊκος

Γκοοοοοοοοοοοοοοοοοοοολ 1-0

Ο Εδεσσαϊκος ανοίγει το σκορ στο 65ο λεπτό με τον νεαρό Στογιαννιδη, μετά από ασίστ του Πουπη

Όλοι μαζί οι ποδοσφαιριστές τρέχουν στην κερκίδα και αφιερώνουν το γκολ στον Βασίλη Ασλανιδη

75ο λεπτό ο Κυζι σπάει καταπληκτικά την μπάλα στον Παπουτσιδη ανατρέπεται, τίποτα από τον ρεφερυ

81ο λεπτό αλλαγή για τον Εδεσσαϊκο

Θα περάσει ο Κεραμυδας (μοντέλο 2005) στην θέση του σκόρερ Στογιαννιδη

82ο λεπτό καλό σουτ του Πουπη στα χέρια του τερματοφυλακα η μπάλα

87ο αποχωρεί ο Τούφας και θα περάσει ο Μισκος

88ο λεπτό σουτ για τον Θερμαϊκό θα μπλοκάρει σταθερά ο Ηλιόπουλος

90ο λεπτό μεγάλη απόκρουση του Ηλιόπουλου μετά από κεφαλια, μας κρατάει ο Λάζαρος σε αυτή την φάση που ισοδυναμεί πολύ πιθανόν και με το πρώτο τρίποντο του Εδεσσαϊκού

Γκοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοολ

2-0 ο Εδεσσαϊκος με τον Τζιμογιαννη, ο Τζιμο έπιασε την κεφαλιά μετά από εκτέλεση φάουλ του Κυζιριδη ο τερματοφυλακας αποκρούσε αρχικά αλλά στην συνέχεια της φάσης ο Τζιμο με βολίδα γράφει το 2-0.

Ο Εδεσσαϊκος κλειδώνει την νίκη, την πρώτη σε πρεμιέρα μετά από 3 διαδοχικές χρονιές στην Γ'Εθνικη