ΚΥΡΙΑΚΗ 12 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2021

Καλημέρα φίλες και φίλοι του Εδεσσαϊκού

Μαζί και σήμερα, για να παρακολουθήσουμε από κοντά την εκτός έδρας αναμέτρηση της ομάδας μας κόντρα στον Ηρακλή Αμπελοκήπων

Έχουμε φτάσει αισίως στην 8η αγωνιστική...

Ο Εδεσσαϊκός βρίσκεται στην 3η θέση της βαθμολογίας με 15 βαθμούς, 1 βαθμό πίσω από Μακεδονικό και ΑΕΠ Κοζάνης που οδηγούν την κούρσα, πραγματοποιωντας το καλύτερο ξεκίνημα στα τελευταία 5 χρόνια που αγωνίζεται η ομάδα στην Γ' Εθνική.

Πιο συγκεκριμένα οι Πράσινοι έχουν πετύχει 5 νίκες (3 εντός - 2 εκτός) και έχουν ηττηθεί 2 φορές (εκτός)

Το ματς κόντρα στον Ηρακλή θα είναι το πεμπτο εκτός έδρας για φέτος

Στα τέρματα ο Εδεσσαϊκός βρίσκεται στο +3 έχοντας πετύχει 11 goal ενώ έχει δεχθεί 8.

Πρώτος σκόρερ της ομάδας είναι ο Κυζιριδης με 7 goal, ο Μεληκιωτης ακολουθεί με 3 ενώ 1 έχει πετύχει και ο Κατικαριδης

Ας θυμηθούμε και την βαθμολογία

Διαιτητής του αγώνα ορίστηκε από την αρμόδια επιτροπή της ΕΠΟ ο κύριος Aσβεστοπουλος με βοηθούς τους κυριους ΖΙγκεριδη και Μαυριδη όλοι του Συνδέσμου Κιλκις

Η προετοιμασία πάντως ολοκληρώθηκε μετ'εμποδιων για μια ακόμη εβδομάδα λόγω έλλειψης γηπέδου.

Μάλιστα προτιμήθηκε από τον Άγγελο Ζαζόπουλο και τους συνεργάτες του, να μην γίνει πρωινή προπόνηση το Σάββατο λόγω της έντονης βροχόπτωσης για να μην υπάρξει επιπλέον επιβάρυνση στα γήπεδα.

Δυστυχώς όσο παραμένει ο αγωνιστικός χώρος του Δημοτικού σταδίου σε αυτή την κατάσταση τα προβλήματα της καθημερινότητας θα διωγκωνονται.

Χωρίς να είμαστε ειδικοί κλείσαμε 5 μήνες...

Πάμε στην αποστολή

Οι 22 ποδοσφαιριστές που επέλεξε ο Άγγελος Ζαζοπουλος είναι οι:

Τεντζέρης, Ερυθρόπουλος,Βαλαβάνης, Αβραμίδης, Μωυσίδης,Καλαμπάκας ,Μαυρόπουλος ,Νικολαΐδης, Γιαννόπουλος,Κεραμυδάς, Καλλίας , Προύντσης, Κατικαρίδης, Τεμερτζόγλου,Αιδονίδης, Κυζιρίδης, Ταουσιάνης,Σπαρτιάτης, Ντόγος,Φουδούλης, Βύρος και Μεληκιώτης

Η αναχώρηση του Εδεσσαϊκού είναι προγραμματισμένη για τις 11:45

Kαθ οδόν αυτήν την ώρα η αποστολή του Εδεσσαϊκού

Στις 13:30 έφτασε ο Εδεσσαϊκός

Σε ειδικά διαμορφωμένο χώρο ο προπονητής του Εδεσσαϊκού Άγγελος Ζαζοπουλος για την τελευταία ανάλυση του παιχνιδιού

Έχουμε ενδεκάδα

Οι Πράσινοι θα παραταχθούν με τους Τεντζερη, Νικολαΐδη, Αβραμιδη, Μωυσιδη, Γιαννόπουλο, Προυντση, Τεμερτζογλου, Κυζιριδη, Ντογο, Αιδονιδη και Μεληκιωτη

Ο Εδεσσαϊκός ανοίγει το σκορ στο 8ο λεπτό με κεφαλιά του Ντογου

Ήταν μια εξαιρετική συνεργασία Αιδονιδη Αβραμιδη από τα δεξιά, ο Αβραμιδης έκανε εξαιρετική σέντρα και ο Ντογος με κεφαλιά έκανε το 0-1

30ο λεπτό πάντα στο 0-1

38ο λεπτό εξαιρετικη ατομική προσπάθεια του Ντογου που πήγε να κρεμάσει τον αντίπαλο τερματοφυλακα

40ο λεπτό νέα εξαιρετική ατομική του Ντογου που σπάει την κατάλληλη στιγμή στον Τεμερτζογλου ο οποίος κόβεται την τελευταία στιγμή

ΔΟΚΆΡΙ για τον Εδεσσαϊκό στο 42ο λεπτομε τον Μεληκιωτη μετά από ασίστ του Κυζιριδη, ο Μέλη πλάσαρε ο αντίπαλος τερματοφυλακας αποκρούσε με την μπάλα να καταλήγει στο δοκάρι

Γκοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοολ 0-2

Φοβερό σουτ του Αβραμιδη ασταθής απόκρουση του τέρμα και ο Μεληκιωτης από κοντά πλασάρει διαμορφωνοντας το 0-2

Γκολ 1-2 ο Ηρακλής μειώνει στις καθυστερήσεις με κοντινή προβολή μετά από κόρνερ,

Έχει προηγηθεί πεντακάθαρο φάουλ στον Τεντζερη με τον ρεφερυ να δείχνει σέντρα

Ημίχρονο στους Αμπελόκηπους

Ηρακλης Αμπελοκήπων - Εδεσσαϊκός 1-2

Έχουμε μια αλλαγή για τον Εδεσσαϊκό

Θα μπει ο Σπαρτιάτης στην θέση του Αιδονιδη

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο

Κόκκινη κάρτα για τον Ηρακλή στο 52ο λεπτό, ο Σπαρτιάτης έφευγε μόνος και ο Τσολακιδης τον σταμάτησε αντικανονικά

60ο λεπτό αλλαγή θα περάσει ο Ταουσιανης αντί του Ντογου

Γκοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοολ 1-3

Φοβερο γκολ από τον Νικολαίδη στο 70ο λεπτό, ο Νικολαΐδης έπιασε το σουτ με την μια από διαγώνια με την μπάλα να καταλήγει στο δεξί παραθυράκι του τερματοφυλακα

73ο λεπτό αλλαγή θα περάσει ο Κατικαριδης αντί του Τεμερτζογλου

Αλλαγές

Θα περάσουν οι Καλαμπάκας και Καλλιας στις θέσεις των Προυντση και Νικολαίδη

87ο λεπτό φοβερή ατομική ενέργεια του Κυζιριδη, φοβερή και η απόκρουση σε κόρνερ από τον goalkeeper

Είμαστε στο 90ο λεπτό

Τέλος του αγώνα

Μεγάλη νίκη του Εδεσσαϊκού μέσα στην έδρα του Ηρακλή Αμπελοκήπων

Ο Εδεσσαϊκός μέτα την σημερινή νίκη φτάνει τους 18 βαθμούς και οδηγεί την κούρσα.